Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tegnap voltunk UH-n (29+0) és...

Tegnap voltunk UH-n (29+0) és a BPD 84mm, Tad 76 mm, becsült súly 1900 gramm. Jó nagy baba.3 hete 960 gramm volt a súlya. Ez normális? Hasonló adatok hasonló időben valakinek?

Figyelt kérdés
2012. febr. 10. 10:31
 1/9 anonim ***** válasza:

Lehet kicsit elszámolták, nem? Mármint a terhességi korodat.

Nekem ezek a 30 hetes adatok:

BPD: 78 mm

Becsült súly:1503 gramm


33 hetes adatoki:

BPD: 87 mm

Becsült súly: 1906 gramm


Amugy szerintem erre a súlybecslésre nem lehet nagyon adni. Tegnap voltam a 38 hetes uh-on, és több mint 3,5 kilóra saccolták... De hasam meg alig van, és a doki is azt mondta, hogy szrinte ez nagyon ellett mérve.. MAjd meglátjuk, ha megszülök.. :)

2012. febr. 10. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nekem elég nagy a pocakom is. Mondjuk nem vagyok 160 cm, így jobban fel is tűnik rajtam :). Igazából most egy napja folyamatosan aggódom, nem merek enni sem. Így is azt mondta az orvos, h zárjam ki a szénhidrátot, de ez lehetetlen így terhesen :). Az elszámolás szinte kizárt.
2012. febr. 10. 11:03
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia. 27 hetesen: BPD 85mm, súlybecslés 1500gramm. Doki azt mondta jókora baba. Előtte 24 hetesen még 860gramm volt. Nem igazán hiszek én sem ennek a súlybecslésnek, bár azért az nyilván jelent valamit hogy a többi érték mekkora. Azok alapján tényleg nagyobb mint a kora. A doki azt mondta hogy számíthatok egy 4 kg körüli babára. Meg is kérdezte hogy az előző bébi mekkora volt.

Egyébként a lányom annak idején 34 hetesen volt 1500gramm, és 38 hétre született 2800grammal. Szóval ott is négy hét alatt hízott majdnem duplájára. Fiút vagy lányt vársz? Nekünk most kisfiú lesz.

30hkm, 2,5 éves kislány anyukája

2012. febr. 10. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Kislány :). Ha így haladunk 32 hetesen lesz 3 kg. Fogalmam sincs mit csináljak. Nekem kért egy toxpanelt az orvos, hogy az én szervezetem hogy viseli, hogy így nő a baby, nehogy velem legyen valami gond.
2012. febr. 10. 11:10
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia! Én szerdán voltam UH-n, a BPD:85mm súlyt nem mondtak, viszont én a 32. hétben vagyok. Nekem kisfiam lesz :)

De szerintem a te adataid is normálisak :) Nagy baba lesz :)

Boldog babavárást, és könnyű szülést :)

2012. febr. 10. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Vagy a multkori uh-n, vagy a mostanin nagyon elmertek neked egy erteket (vagy tobbet is), ez kb biztos. A harmadik trimeszter elejen nem no ennyit harom het alatt a baba!

Persze, nohet, OK, de nem ennyit.

Mivel a mert adatokbol kalkulal sulyt az uh gep, igy ha azt elmerik (eleg par mm a mellkasnal, hasnal, vagy a fejnel), akkor mar joval tobb becsult sulyt dob ki.

Szerintem nyugodj meg! Ez tobb, mint 300 gramm hizas lenne hetente, ami kizart, az utolso hetekben hiznak a leggyorsabban, de meg akkor sem hiznak heti 30 dekat.

2012. febr. 10. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Tegnap csak a BPD és a TAD alapján lett súly becsülve, 3 hete pedig 4 adat alapján. Én is furcsálom, de azért elég ilyesztő,h ekkora. Igazából azt mondta a doki, h minden rendben van, a plusz vérvétel is az én szervezetem állapota miatt kell.
2012. febr. 10. 15:03
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia.

7. válaszoló vagyok. Én írtam, hogy 38 hetesen 3.5 kilóra saccolták.

Hétfőn (38+4) megszűltem. 3200 gramm, és 53 centi a kicsi hercegűnk. Szóval ennyit a becslésekről.. :)

2012. febr. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Végül mekkora lett a babád??
2012. okt. 17. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!