Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti melyik óvodát választanátok...

Ti melyik óvodát választanátok? Kislányom elég visszahuzódó, félős, inkább kicsit maganyos tipusnak látom.

Figyelt kérdés

Az egyik ovoda a játékra összpontosit,olyan "családiasabbnak" látom kicsit, a másik egy nagyon jo óvoda,onna kerülnek a legjobban felkészitett gyerekek,de rengeteg a szereplés,egyfolytában tanulnak valamit-fellépnek,stb. A gyerekek egyébként nagyon szeretik,élvezik.

A kérdés hogy a kissé talán melankolikus lányomat épp az utobbi ovoda hozná rendbe,kapna egy kis önbizalamat, a sok szerepléstől,meg minden,vagy épp forditva sülne el,még visszahuzodobb lenne,és inkább a "gyengébb" de családiasabb ovit kéne választani? Köszi aki válaszol


2012. febr. 15. 12:30
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudhatod, miként fog reagálni a lányod.

Én egy minden lébe kanál kislány voltam, de az ovit nagyon megutáltam és tökre visszafogott engem. Itt is állandóan szerepelni kellett, és hiába voltam izgő-mozgó gyerek, ezt a kötelezően szerepeljél dolgot nem szerettem és emiatt egy visszahúzódó gyerkőc lettem. Holott szerintem ezt még anyukám sem gondolta volna, hogy így lesz.

Viszont lehet lányodnak épp egy ilyen csoport adná meg a lökést, hogy ne legyen ennyire félénk. De hát ki tudja.

Viszon, ha meg megijedne tőle, akkor az senkinek nem tenne jót, így én a családiasabb oviba adnám be őt. De ne rám hallgass, mert te ismered a lányodat!

2012. febr. 15. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Egy hároméves gyereknek nem szerepelnie kell, hanem játszani, biztonságban érezni magát, szeretettel körülvéve lenni. Ugyan mi az olyan jó felkészítés? Az állandó szereplés? És mégis mire kéne felkészülnie? Miért kell egy ilyen kicsi gyereknek már most versenyheyzetbe kerülnie?

Én tuti a játszós, családias ovit választanám, egyrészt a lányodnak - de még az exhibicionistább gyerekeknek is - semmi szüksége folytonos megmérettetésre, annál inkább elmélyült játékra és elfogadó környezetre. A felkészülésdologgal sem tudok azonosulni: szerintem az iskolára, a későbbi életére nem a sok szereplés, hanem pont a játék készíti fel.

2012. febr. 18. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi,én is inkább arra hajlottam amit ti irtok,csak neha elbizonytalalitott hogy ha hamarabb elkezdi szoknia dolgokat,akkor lehet hogy talpraesettebb lenne suliban.
2012. febr. 18. 15:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!