Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kispesti általános iskolák -...

Kispesti általános iskolák - vélemények?

Figyelt kérdés

Kislányom most megy általános iskolába, szeretnék tájékozódni. Ismerősök véleményére nehéz alapozni, mert egymásnak ellentétes infokat mondanak - a nyílt napok ugyan adnak némi betekintést, de igazából lakva lehet kiismerni.

Legjobban a Bólyai János, és az Ady zenei osztálya érdekel.


2012. febr. 15. 14:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a leendő tanító néni számít, nem az iskola. Ha szigorú kiszámítható következetes és szereti a gyereket nem lehet gond.
2012. febr. 18. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Én a Bólyaiba jártam (igaz, '98-ban voltam elsős) alsóba, szóval a felsőjéről nem tudok nyilatkozni, de az alsó nagyon erős volt, jó alapokat kaptunk :)
2012. márc. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

amiket én hallok, tudok:

A wass albert-et vagy az erkelt nézd meg, ha zeneibe szeretnéd

A bolyai is jó

2012. ápr. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
én 2000ben végeztem az Ady Endre általános iskolában.Zene tagos voltam szóval énekkaros.Szerintem jó iskola és én csak ajánlani tudom.Amúgy ennek az iskolának híres a kórusa is.Egy ídőben népitáncot is oktattak nem tudom van-e még ilyen.Gyógy torna is volt ha valakinek gondja volt a gerincével.Szép nagy torna terme van,meg belülről nem rég lett felújitva.Szóval ha jó helyre szeretnéd,hogy járjon én ezt nagyon ajánlom!
2012. ápr. 23. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!:) Végül az Ady zene tagozatra írattam, valóban nagyon jónak tűnik, ráadásul az osztálylétszám is alacsony. Igen, van néptánc, és rengeteg szakkör.

A jövő zenéje, hogy beválik - e - de nagyon jónak ígérkezik.


Az Erkel is tetszett, gyönyörű patinás épület a zöldövezetben - de nekem az messze van, az osztály létszámok is túl nagyok.

2012. ápr. 23. 19:07
 6/12 Vágó Benjamin válasza:
100%
Az én gyerekem az Adyba járt. Ott sok volt a probléma, állandóan verekedtek, rondán beszéltek, a gyerekek nem köszöntek stb.. Aztán átmentünk a Puskásba. Ott nagyon jó! :) A gyerekanyag nem a gazdag családokhoz tartozik, de a szülők többsége figyel a saját csemetéjére. A oktatás is jó. Meg kell dolgozni a jegyekért és a jó jegyeket nem kapják ingyen. Nekem ez is fontos.
2012. aug. 3. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

kedves kérdező!

bevált az Ady? szeretitek?

Köszönöm, ha válaszolsz!

2013. máj. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Szia! Igen, nagyon bejött, én csak ajánlani tudom. Nem értem, miért keltik rossz hírét az iskolának. Valóban, viszonylag sok a roma gyerek - egyébként ez egész Kispestre jellemző - de semmi komoly gond nincs velük. Az nagy előnye a sulinak, hogy nagyon sok olcsó, vagy ingyenes szakkör lehetőség van, szinte bőség zavara. Az is tetszik, hogy kis létszámúak az osztályok, kb. 16 körül.
2013. máj. 3. 22:41
 9/12 anonim ***** válasza:

ez jól hangzik :)


én is attól féltem, hogy zűrök lennének, rossz magaviselet stb. vagy hogy gyenge a suli. De ezek szerint akkor nem. Hány osztály indul elsőben, nem tudod? (mi 1 év múlva mennénk csak)

A zenei osztályba könnyű volt bekerülni, a többi osztályról is jók a hírek?

Köszönöm!!!

2013. máj. 5. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Ebben a suliban már régóta 2 osztály indul. Szerintem nem nehéz bejutni a zeneibe - a másik osztály számítás technika tagozatos. Van egy Iskolakóstolgató nevezetű programjuk, ez a nagycsoportos óvodásoknak rendezik, havi egyszer egy kétórás foglalkozás - itt tudják javasolni a gyereknek a zenei, vagy a másik osztályt. Egyébként azért is kisebb itt a gyerek létszám, mert annyira nem reklámozzák az iskolát, mellette van a Reménység katolikus iskola - és a környékbelieket elcsábítja, mert két tannyelvű - egyébként ezen kívül nem dicsérik a katolikus sulit, régimódi, nagyon szigorú tanárok, neveletlen, nem éppen vallásos gyerekek...

Nézzetek meg minél több környékbeli sulit, ne a szóbeszédre adj, amelyik szimpatikus, és a gyereknek tetszik, az a legjobb - a tanítónéni személye is nagyon fontos.

2013. máj. 5. 12:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!