Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha megkérnék valakit (idegent)...

Ha megkérnék valakit (idegent), hogy a beíratás idejére, mondjuk 2-3 hétre hadd jelentkezzek be hozzá, nem kívánnám ingyen, fizetnék neki, mennyit szánjak rá?

Figyelt kérdés
Óvodai beíratás. A kiszemelt oviba elsősorban az abban a körzetben lakó gyerekeket veszik fel, így is nagy a túljelentkezés. Nincs a körzetben rokon, még ismerős se, akihez bejelentkezhetnék.Csak olyan válaszoljon,aki valóban megérti a problémát.Köszönöm!
2012. febr. 15. 18:27
 1/5 anonim ***** válasza:
55%
Esetleg ugyanezzel a pénzzel nem tudnád inkább a kiszemelt óvodában "meghálálni", hogy esetleg soron kívül beveszik a gyereket? Szerintem a bejelentkezésnél nem a pénz lenne a gond, hanem hogy alapvetően bizalmatlanok az emberek, vadidegenként senki nem fog rajongani az ötletért, hogy bejelentsen a lakásába. Egyébként meg kivehetnél akár egy lakást is egy hónapra, és oda bejelentkezel ideiglenesre.
2012. febr. 15. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Sajnos nem fogad el az óvoda semmilyen támogatást.Nem saját eszemből pattant ki az ötlet,a városban,ahol élek,ez bevett szokás,sokan csinálják,hogy rokon/ismerős híján megkérnek valakit,és a bizalmatlanság ellensúlyozására felajánlanak egy kis pénzt.igazából 2-3 hétről lenne szó,és úgy egyébként nem mellesleg,aki ideiglenesen bejelentkezik valahová,annak semmilyen joga nincsen a lakással kapcsolatban,ezt már a bejelentőlapra is ráírják.Miért nem veszek ki egy lakást?Talán azért,mert havi 40 ezer,két hó kaucióval,egy hónapra nem ad ki senki,plusz fizessek rezsit,mert ha nem használok semmit,akkor is van alapdíja mindennek.Pont az ilyen válaszok elkerülése miatt írtam,hogy csak olyan válaszoljon,aki megérti/átérzi a helyzetet,netán hasonló cipellőben jár.
2012. febr. 15. 21:13
 3/5 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez ment egy darabig, de az iskola / óvoda már rájött erre a trükkre, és bevezették, hogy legalább a beíratás előtt 1 évig már azon a címen kell "laknod" , szóval ennek szerintem kérdezz utána,

Egyébként engem egyszer megkért erre egy ismerősöm, hogy bejelentkezhetnének-e hozzánk állandó lakcímre ezen okból, én elutasítottam, lehet nem szép dolog, de nekem nincs kedvem egy ilyet a nyakamba venni, meg hivatalos ügyeket intézni emiatt, egy olyan valakiért, aki igazából senkim, csak egy ismerős (ha barátnő lenne az más tészta) Szóval ez nem lesz könnyű menet :(

2012. febr. 15. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Őszintén, ha ide becsöngetne egy vadidegen, hogy hagy jelentkezzen be a gyerek, én nem engedném. Az ördög nem alszik és ha jól emlékszem nem is lehet úgy ingatlant eladni, hogy valaki be van még ideiglenesen is jelentkezve.

Ne haragudj, én megértelek, mert nálunk ugyanez a szituáció, nincs férőhely a városunkban, a védőnő mondta, hogy jelentkezzünk be a szomszéd kerületbe a fővárosba, mert ott biztosan jobb a helyzet.

2012. febr. 15. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nálunk ez a szituáció volt: kollégám unokája azt a sulit szemelte ki, ahol mi laktunk. Ugyanaz zöldbe: csak a kerületieknek van hely. Én felajánlottam, hogy jelentkezzen be hozzánk a gyerek 1-2 hónapra. Végül nem lett semmi belőle, mert elég necces lett volna: gyerek kikerül a háztartásból (családi pótlék!), akkor még volt gázártámogatásuk - ebbe is bekavart volna.

Egy olyat el tudnék képzelni, hogy írtok egy albérlős-szerződést: fix dátummal "kiadja" a szobát neked és a gyereknek, ideiglenes bejelentkezéssel, azzal, hogy a szerz. lejárta után 15 napon belül ki kell jelentkeznetek. Így ő is védve van, mert ha mégsem jelentkeztek ki, akkor a szerződéssel mehet kijelenteni titeket az önkormányzathoz, nem lesz belőle semmilyen gondja, max. egy pár órás ügyintézése.

Az, hogy mennyit szánj rá, neked kell tudni, hogy mennyit ér meg neked, hogy abba az oviba járjon a gyerek.

2012. febr. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!