Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A bölcsiben mik a "játékszabál...

A bölcsiben mik a "játékszabályok"?

Figyelt kérdés
Tegnap voltunk bölcsilátogatáson a két éves 20 hónapos kisfiammal, és ott azt mondta a gondozónő, hogy először nekem kell majd rászólnom a kisfiamra, ha valamit nem úgy csinál, amit kellene. Nos, azt tudni kell rólunk, hogy a szüleimnél élünk egy kétszintes házban, édesapám igen beteg, sokat kell pihennie, és a kisfiam egészen idáig nagyon vissza volt fogva. Értsd ezalatt, hogy ha szaladgált, ha kiabált, ha hangos volt, hangosan játszott, mindig rászóltunk. Tudom, vagy legalábbis érzem, hogy ez így nem volt helyes, és tapasztalom is rajta, mert amint kikerül egy közösségbe, vagy csak a házon kívülre, nagyon felszabadult, néha túlságosan is, és nem ismer határokat. De nagyon nincs más választásunk, a szüleimnek hiába mondom, hogy gyerek, meg azért egy bizonyos szinten őket is meg lehet érteni... A bölcsilátogatáson is észrevettem, hogy hamar feloldódott, minden érdekelte, és egyre hangosabban játszott. Kétszer fordult elő, hogy kicsit hangosabb volt, mint a többi gyerek, akkor a nevelőnő már nézett rám, gondoltam várta a reakciómat, és én kénytelen kelletlen rászóltam a kisfiamra. A másik, hogy van egy kis játék konyha a bölcsiben, a tányérokkal csak ott szabad játszani, a kisfiam meg vitte volna a terem valamelyik részére, és egyből szóltak, hogy azzal csak a konyhában játszunk. Ebben én is igazat adtam, mert ugye mindennel ott, ahova való. Szerencsére az elpakolással, rendrakással nincs probléma, egyedül azzal, hogy ha nagyon sokszor szólok rá, akkor begurul, és dobálja a játékait. Sajnálom őt emiatt nagyon, hiszen tényleg már rengetegszer tiltunk neki meg dolgokat, ezért is lett beadva bölcsibe, hogy el tudjak menni dolgozni, és albérlet után nézhessünk a párommal. Ráadásul nem is nagyon volt a kisfiam így gyerekek közt, mert barátnőim sem járhattak el hozzám a gyermekeikkel, így szinte mindig csak velünk volt. Ha a bölcsiben elkezdődik az, hogy magára hagyom a kisfiamat, mi a helyes taktika? Ma beszélgettünk róla, hogy hétfőn megyünk megint bölcsibe, aztán még sokszor, és lesz, hogy anya elmegy egy picit vásárolni, vagy dolgait intézni, de mindig viszek majd neki valamit, ő meg addig főzőcskézzen a Gabi néninek, és viselkedjen majd szépen. Most csak bólogatott és mosolygott erre, de számítok rá, hogy lesz még sírás. Ilyenkor mi a teendő, vagy a gondozónők ezt meg fogják oldani? Elnézést a sok mondanivalóért és kérdésért, de nagyon bizonytalan vagyok. Első gyermek. :)
2012. jan. 11. 14:21
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha jól küezettek a gondozonök akkor ezt megfogják oldani.


A gyerekednél inkább a düh levezetése hiányzik. A határt te huzod meg meddig szabad bármiben elmennie, és neki foggalma sincs hogy másképp is lehetne otthon. Habár teret kell adni a gyereknek, de ha napi szinten viszed sétálni nem baj ha otthon nem ugrálja és ordítja végig a házat.(mit gondolsz panelben még a böfögését is hallájk a szomszédok)


Adjál lehetöséget a dühe levezetésére, hagyad hogy legyen mérges. Ezzel ö is felszabadultabb lesz. De neked kell tudnod mi a megfelelö a düh levezetésére. Pl szétdobálja a játékokat. ok nincs vele baj, oda mész megtmondod, hogy látja anya hogy mérges vagy. majd mikor levezette a düht, megnyugodott akkor együtt össze szeditek amit szétdobált.


A bölcsiben mindent megmondanak.

A beszoktatásnál az a jó ha az elsö idöben mikor elmész keres, és akár sír is. akkor egyszerü beszoktatás lesz. az a gyerek aki elöször nem sír, ott hosszú hosszú sírás lesz késöbb.

2012. jan. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én is hasonló görcsökkel indultam neki szeptemberben. Az első napokban el is keseredtem, mert láttam hogy a bölcsi tényleg nem nevelési intézmény, hanem gyerekmegőrző. Aztán szép lassan rájöttem, hogy semmilyen közösségben nem fognak/tudnak úgy figyelni a gyerekedre, ahogy te magad, de az elválást valamikor meg kell kezdeni.

A fiam egy jól kezelhető, szerethető kigyerek, hamar megszerették a többiek és a gondozók is, utána már sokkal jobb volt minden.

Sajnos mi sokat voltunk betegek az első 2 hónapban (én is), remélem ez javulni fog.

Egyszer az ő gondozónénije azzal engedett haza, hogy ha lélekben elengedem (a gyereket és az aggódást is), akkor minden rendben lesz. Ezt nagyon megjegyeztem, azóta már dolgozom, és szép lassan kialakul az új életritmusunk.

2012. jan. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Milyen szigorú bölcs ez?! Ahová a lányom jár, ott lehet kiabálni, szaladgálni kedvükre, a játékokat is hurcolászhatják a gyerekek, önfeledten játszhatnak egész nap. Nyílván nem hagyják a vitatkozást és a vadulást, de ennyi. A gyerek dolga az, hogy játsszon, jól érezze magát, és hasznos dolgokat tanuljon: mondókákat, önállósodát, stb. A gondozónő pedig azért van ott, az a dolga, hogy mindezeket biztosítsa a gyereke számára. Tehát az önfeledt játékot, a tanulást. És az is a dolga, hogy rendet rakjon. Sírás pedig biztos lesz nektek is, de az csak pár perces szokott lenni.

És a beszokásnál is én csak azért kellettem, hogy a közelbe legyek, ha sírna értem. Nem hogy még én szóljak rá! Ez elég fura volt nekem.Nekem épp hogy azt mondták, hogy őket kell megszoknia a gyerekemnek, nekik kell szót fogadnia.

2012. jan. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
66%
hűű de jó hogy nem abba a bölcsibe jár az én gyerekem, ahova az utolsóé.... nálunk sincs szaladgálás( szép is lenne ha mind a 7 gyerek elkezdenem rohangálni a kis teremben...) rend van, a játékoknak meghatározott helyük van. nem szeretném olyan bölcsiben tudni a gyereket ahol nincs semmi fegyelem...
2012. jan. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Itt ahogy néztem, kb 9-10 gyerek van egy csoportban, és majdnem az enyém a legidősebb. Mi is kényszerből adtuk be, mert muszáj volt munkát keresnem, egyébként meg akartuk várni az ovit. Amikor szétdobálja a játékokat, utána rászólok, hogy tessék szépen összepakolni, egy idő után lehiggad, és a helyére tesz mindent. Gondolom azért kell először nekem rám szólni, hogy megszokja, hogy mit szabad, mit nem, ne egy idegentől hallja először. Én legalábbis így gondolkodtam. Nekem is zavaró, ha nagyon bevadul, és hangosan játszik, bár lehet, hogy csak én látom így. Napi szinten el szoktunk menni itthonról sétálgatni a főtérre, ott elég sok inger éri, nagyon szeret fent lenni. Csak azért is írtam ki a kérdést, hogy megtudjam, hogy mik az alapvető dolgok, amiket nem nagyon szeretnek a bölcsiben, és hogy ti hogy kezdtétek el a beszoktatást, mit mondtatok neki?
2012. jan. 11. 14:48
 6/10 anonim ***** válasza:
69%

Én is gázos bölcsinek találom:-)


Nem kéred el a gondozónő fizetését? Te dolgozol meg érte, úgy látom...

2012. jan. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
szerintem ezeket a kérdéseket tedd fel a bölcsödei gondozónak, avasd be hogy otthon mit hogy kezeltek és miért. Ha ismeri a hátteret, tudni fogja hogy a kicsid mit miért csinál úgy ahogy, és akkor a helyén tudja majd kezelni.
2012. jan. 11. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Második vagyok.

Nálunk van üzenőfüzet, az elején a szokásos infókon (szülők neve, telszáma stb) túl le kellett írni, hogy hogyan telik egy napunk otthon, illetve milyen szokásai vannak a kicsinek, amiket tudnia kell annak, aki egész nap vele van (pl. rongyocskával alszik el, étlezéshez segítséget igényel stb).

2012. jan. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szia! Elég fura nekem amiket írsz. Nekem magánbölcsődém van, és teljesen másképp működik.Nem a szülő szól rá a gyerkőcre, nem azért adja be, hanem mi. Mi ezt mondjuk is neki az elején, hogy majd mi szólunk, hagy szokja, hogy velünk van. Valaki írta, hogy az ilyen bölcsiben nincs fegyelem, ahol hagyják rohangálni a gyereket. Óriási tévedés. Nálunk lehet rohangálni, sőt a játékokat is cipelhetik magukkal. És érdekes módon van fegyelem, mikor rájuk szólok hogy tessék összepakolni, megteszik, persze segítek nekik, ha már óriási a kupi :) Aki elvárja a 2 éves gyerekétől, hogy egy játékkal csak egy helyen játsszon és ne vigye sehova, annak csak gratulálni tudok. Tudod milyen egy gyerek? Rohangál, pakol, játszik... Nem egy minifelnőtt!
2012. jan. 11. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Üzenőfüzetet nekünk is kell majd vezetnünk, abban én is részletesen le fogok írni mindent. Bár kérdés, hogy mennyire fogja őket érdekelni. Nem igazán tetszett nekem sem, amit ott láttam, pl az egyik nevelőnő egész végig csak üldögélt a szőnyegen, és gépiesen mondókákat darált, rossz volt nézni, mint egy zombi, komolyan. Szerencsére nem hozzá került a kisfiam. Sajnos más lehetőségünk nekünk sincs, ez az egy hely a városban, ahová beveszik, magánbölcsi pedig nincs...volt, de bezárt, azóta mindig vannak próbálkozások, de iszonyú horribilis összegekért.....de ha be is íratnám, kb ugyanúgy jönnénk ki anyagilag, mintha be sem adnánk, hanem éldegélnék tovább vele itthon GYES mellett...És pont ez az, amit ki akarunk küszöbölni, hogy anyagilag így jöjjünk ki. Van valami tippetek, hogy mit tegyek? Én is azt látom jónak, ha a gyerkőc jól érzi magát, ha szaladgálhat, játszhat....itt ahogy nézem, csak megőrzésre van a gyerek, de az is szigorú keretek között.
2012. jan. 12. 13:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!