Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Talált ki új szavakad gyeremek...

Talált ki új szavakad gyeremeked, ha nem tudta mi a neve annak, amit épp mondani akar? Mik voltak azok?

Figyelt kérdés
Nálunk most nagy menő a Mickey egér, és a 3 éves lányom közölte, hogy ő olyan "föntig érő cipőt" szeretne, mint a Minnie-nek és a Daisy-nek van.

2012. febr. 15. 19:59
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem még nincs gyerekem, de a szüleim mesélték, hogy találtam ki új szavakat. Pl. tuttovári, susztinga. :D Arra sosem jöttek rá, hogy mit jelent, én meg nem emlékszem rá, hogy mire mondtam. :D

Ez a "föntig érő cipő" nagyon aranyos. :D

2012. febr. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Cumi=kopisz Nem tudom hogy jött neki 2 évesen, de egyszer csak mutatta a polcot, és mondta kopisz kopisz. Nem tudtam mit akar!!! Felemeltem, és levette a cumit. Ezek után mindig ha a cumit kérte, mondta hogy kopisz . Most 3 évesen kezdett el beszélni, eddig csak gagyogott, de mai napig este mondja a cumikám a cumikám, a kopisz a kopisz.
2012. febr. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Kudu- kudu: sapka, kalap

Malam- malam: paradicsom

22 hónapos.

2012. febr. 15. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kislányom 2 hát múlva lesz 2 éves, most tart a nagy magyar nyelvújítás korában:

Nála a cumi=monyí

uborka=ubojé

Sok szót még nem tud kimondani, ezért az első hanggal elkezd valamit és kitalál hozzá egy befejezést. Ha megtetszik neki akkor használja, ha nem akkor próbálkozik tovább. Nagyon vicces ez az időszak:)

2012. febr. 15. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Bogár = cumi :)

Galyagalya = textilpelus

Tónika = kiskacsa

Pipuska = kiscsibe

2012. febr. 16. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!