Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kötődően neveled a gyermeked?...

Kötődően neveled a gyermeked? Milyen pozitívumot tudsz mondani?

Figyelt kérdés

Elsősorban saját tapasztalat érdekelne. Tudom mik a kötődő nevelés előnyei, én is így nevelem a kisfiam aki lassan egy éves lesz, de főleg 2-3 éves gyerekek viselkedés érdekelne.

társaságban, más gyerekekkel, felnőttekkel milyenek? Bölcsibe óvodába szoktatás hogy ment? Szobatisztaság mennyire ment gördülékenyen?

Hogyan reagál arra ha valamit nem szabad? Ha valamit nem kap meg?

Köszi minden választ :)


2012. jan. 18. 02:16
 1/4 anonim ***** válasza:
mit ertesz kotodo nevelesen? ha jol ertem akkor pl. egyutt alvas.igen egyutt alszunk.2 eves. kiegyensulyozott,jo kedelyu,szinte mindig mosolyog. a hisztizes csak rovidideig ,kb.1 perc es eltunik.bolcsibe nehezen szokott be. latszolag 2 het alatt de lelkileg 3 honap kellett. meg nem ul bilire ,majd a tavasszal probalkozunk.beszelni most kezd.gyakorlatias tipus fizikailag nagyon magabiztos.tarsasagban gyerekek kozt gyorsan feloldodik,de nem tapados.kb.ennyi.
2012. jan. 18. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Három éves múlt a nagyobbom. Nagyon kiegyensúlyozott, talpraesett kislány, az oviban szeretik, ő is szeret járni, vannak barátai, az óvónénik sokat dícsérik.

Más gyerekekkel barátságos, nálunk nem volt soha gond abból, hogy nem osztotta meg gond nélkül a játékait akár a játszótéren, akár itthon, ha valaki jött hozzánk.

Tudomásul veszi a nem szabad dolgokat, kevés a hiszti, az is csak rövid ideig tart, még abból soha nem volt gondunk, hogy valamit nem kapott meg, abszolúte megérti, ha valamit nem lehet és kész.

Szobatisztaság: két évesen, egyik napról a másikra közölte, hogy nincs szüksége pelenkára és eképp is cselekedett. Ennyi volt a szobatisztaságra nevelés nálunk. :-)

Imádja az öccsét, várja a most születendő kishúgát, készül nagyon a dologra. :-)

2012. jan. 18. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
kötődöen nevelem meg nem is.mert nem alszik ugyan velem éjjel de nappal és este még el nem alszik igen,naponta 20* bújik hozzám és a hisztik legtöbbjét és öleléssel megtudtam oldani.3 éves nem járt bölcsibe,ennek ellenére most szoktatom be az oviba azaz most vittem oviba mert beszoktatás az nincs.de mindent meglehet vele beszélni igy nem volt eddig még gond vele.nyitott kicsit még zavart még csak egyedül játszik meg az ovónénivel,néha néha más gyerekkel de még inkább magában.ha valamit nem szabad azt álltalában megérti,pl székrekedéses igy nem ehet csokit csak ha már volt kaka az nap és ha kér ezt elmondom neki és megérti nem hisztizik,viszont ha produkált tényleg az az első hogy kap egy kis kockát.a szobatisztaságot elinte én irányitottam aztán azt mondtam majd ha megérik rá az lesz,2,5 évesen minden féle unszolás tanitgatás nélkül lett az.társaságban általában otthagy,ha ott vagyok messzoről oda oda néz de nem nagyon törődik velem.
2012. jan. 18. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Galgóczy Anna ***** válasza:
Társaságban más gyerekkel hamar összebarátkozik. Felnőttektől ódzkodik, de mondjuk fél óra múlva már nyitott rájuk is, Bölcsibe nem járt, oviba 1 hétig csak sírt utánam, aztán nagyon megszerette. Csak azt az egy hetet kellett átvészelni. Szobatisztaság: én nem erőltettem a dolgot, biliztetés, ott ültetni rajta, mellette ülni. 3,5 évesen egyszer csak kinyögte, hogy neki nem kell pelus, ő már nagy. Levettük, és tényleg, bili, ahogy kell. A gyereknek agyban kell ezt eldöntenie.A határait, persze feszegette, meg hisztizett, ha valamit nem kapott meg, de elmagyaráztam neki, hogy miért nem szabad, meg eltereltem a figyelmét másra. Már kamasz a gyerek, nem mondom, hogy nincs vele gondom, igen is van. Meg kell találni vele a hangot. Ez nekem sokat segít: [link]
2012. jan. 31. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!