Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi idős kortól és meddig...

Mennyi idős kortól és meddig barbiznak a gyerekek?

Figyelt kérdés

Vagy most már nem is szoktak barbizni? Hány barbijuk van kb. a gyerekeiteknek? És milyen alkalomra kapják őket?

Előre is köszönöm a válaszokat, fontos feladathoz kéne ez a pár adat. :)


2012. febr. 16. 23:04
 1/3 anonim ***** válasza:

Attól függ. Nekem a nagyobb lányom Barbizni nem szeret, csak az állatokat szereti, a kicsi kb. 4 éves korától még mindig (8,5 éves) Barbizik.

Illetve egy babafajta van, amivel mind a kettő játszik, az az új őrület, a Moster High babák. Már Magyarországon is kaphatóak, és pillanatok alatt elkapkodják.

2012. febr. 16. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én nagyon sokat barbiztam :O De ennek már lassan 10 éve, szóval nem túl aktuális információ. Kb 4-5 éves koromtól kezdve barbiztam vagy 11 éves koromig. A húgom viszont alig babázott. Egyáltalán nem szerette, ő fiús kislány volt (leszámítva a 4-5-6 éves korszakát, amikor tetőtől talpig rózsaszínben járkált - ez persze nem akadályozta meg abban, hogy verekedjen és fára másszon), az udvaron szaladgált, állatokkal játszott, társasokkal, ilyesmik. Én örökké papás-mamásat játszottam, vagy barbiztam. Szülinapomra kaptam, vagy ha szépen néztem apucira, vagy karácsonyra, húsvétra (fogalmam sincs, akkor miért kell ajándékot adni, de gyerekkoromban nálunk szokás volt, hogy kaptunk). Összesen a mindenféle barbi-utánztatokat beleszámolva vagy 30-40 barbim volt (első gyerek/unoka, 8 évig egyke voltam). Más babám is rengeteg volt, kopasz csecsemő babák, hajas babák. Az apám ügyfelei állandóan meseszép Götz babákat meg porcelán babákat küldözgettek nekem, imádtam őket. De a húgom egy csomót meggyilkolt, amikor megörökölte őket, az egyiknek karja nincs, a másiknak lába... :(

Ja és egy fontos kitétel a barbikkal kapcsolatban. Nyilván lesz fiú barbija vagy G.I. Joe-ja is a gyereknek valahonnan, ne lepődjetek meg, ha a babák... nos korhatáros szituációkba keverednek egymással a játék során. Olyan 9 éves koromtól kezdve a barbizásaim 95%-a ide lyukadt ki... :)

19/L

2012. febr. 17. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Én is láttam ezt a Monsteres babát a boltokban, majd jobban utánanézek. Elég ijesztőek.

30-40? Az szép :) És köszönöm a kort is.

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. Sokat segítettetek :)

2012. febr. 17. 23:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!