Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan kell helyesen ápolni a...

Hogyan kell helyesen ápolni a gyerekek fogát?

Figyelt kérdés

Míg kisebb volt a fiam nem volt gond, hagyta hogy szépen kitöröljem a száját, és a sörte nélküli kezdő fogkefét is elviselte. Most azonban, hogy szépen bújnak a fogai szerettem volna rendes gyerekfogkefét használni, de egyszerűen nem hajlandó a szájába engedni. Van ötletetek, hogy csináljam?

Illetve mikortól és milyen fogkrémet lehet nekik használni?


2012. febr. 13. 15:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Amíg nem engedi, addig az ujjra húzhatós foggkefével is tisztíthatod. Tegyél rá nyugodtan fogkrémet. Én a Nenedentet használtam. Kicsi mennyiség kell és ennél nem baj, ha lenyeli. Mondjuk elég kicsi kiszerelés és drága, de nagyon lassan fogy szerencsére. Én vettem neki tanulófogkefe szettet, abban volt sörtés is. Kisebb, mint a gyerekfogkefék és felügyelet mellet időnként odaadtam neki. Saját maga kezdte a szájába venni, utána már nem volt neki idegen:)
2012. febr. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Azt elfelejtettem, hogy Nenedent Baby volt a fogkrém teljes neve és ehhez van ujjra húzhatós fogkefe (egy csomagban árulják). Én ezt úgy kb 1 év körül kezdtem eé nála használni, mikor már több foga lett. Addig csak a fogkefe részét használtam áttörlésre.
2012. febr. 13. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi. Merre tudok venni ilyet? Dm-be van szerinted?
2012. febr. 13. 15:21
 4/5 anonim ***** válasza:

Csinálj belőle játékot :)


Mindkét fiamnál bevált, hogy a kezükbe adtam egy fogkefét amikor már jöttek a fogacskáik, szépen eljátszottak vele, ismerkedtek, rágcsálták (ami majdnem olyan hasznos mint a fogmosás). Hozzáteszem, általában a lábam alatt volt mindkettő olyankor is amikor én fogat mostam, így utánozni kezdtek. Általában olyankor mosom a fogukat amikor fürdenek, így játék a fogmosás :) Mostmár együtt fürdenek, a "nagy" (3 éves) tökéletesen mossa a fogát önállóan (anya persze mindig megnézi mennyire csillognak) a kicsi is próbálkozik, de neki még én mosom (17 hónapos)

2012. febr. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én mindig DM-ben vettem. A fogkrémet, meg a tanuló fogkefe szettet is. Ez utóbbi 3 db-os
2012. febr. 13. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!