Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Éjjel is itassam 3,5 éves...

Éjjel is itassam 3,5 éves lányomat, aki délután óta mindent kihányt?

Figyelt kérdés

Délután 4 óta hány szegénykém, még a víz sem marad meg benne. Este fél 8 fele látszott úgy, hogy végre nem kell neki 10-15 percenként hányni, így elkezdtem kortyonként itatni, de amint elaludt, kb. 5 perc után felébredve az a néhány korty is kijött.


Próbáljam meg itatni vagy elég ha reggel kezdem, addig is pihen a gyomra.

Nincs hasmenése szerencsére, egyelőre.


Valahol azt olvastam, hogy elég ha 6 óra múlva kezdem el az itatást és akkor még nem szárad ki, főleg, h nincs hasmenése.


Szerintetek?


2012. febr. 18. 22:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
66%

szerintem irány az ügyelet mert könnynek kiszáradhat!


ÉN legalábbis vinném..

2éves kislány anyukája

2012. febr. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
54%
Nem. A gyerek hamar kiszárad, ezért próbáld gyakran, főleg, hogy du 4 óra már rég volt. Ha továbbra is kihányja azt a pár kortyot is, hívd ki az ügyeletet.
2012. febr. 18. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
54%
Itasd mindenképp, ha akkor is kijön, akkor viszont bármennyi is legyen az idő, irány az ügyelet!
2012. febr. 18. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
54%

Ha semmi nem marad benne már 6 órája akkor ügyelet. Próbálj meg ne vizet adni, tegyél bele pár csepp citromlevet, vagy valami gyenge teát. Teáskanállal 2-3-mat.

Ilyen nincs, hogy pihen a gyomra reggelig.

2012. febr. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
86%
Ügyelet, írnak fel dédalon kúpot a hányásra. Könnyen kiszáradhat, és inkább vidd el az ügyeletre, vagy hívd ki a dokit, mint hogy kórház infúzió ... Éjjel aludj vele, ha hányna, fel tudd ültetni, vagy oldalra fordítani,, nehogy félrenyelje.
2012. febr. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
66%

Ha folyamatosan, a víztől is hány, irány a kórház... Nekem is volt ilyen, egész éjjel nem maradt meg bennem semmi, egy korty tea után is már indult meg minden...


Mire infúziót kaptam (pedig már kora hajnalban húztunk a kórházban) már eléggé sötét volt a vérem, annyira kiszáradtam...

2012. febr. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
54%

Sokmindentől lehet a folyamatos hányás... jobb esetben csak egy vírus, de a kiszáradás veszélye akkor is fennáll, főleg egy ennyi idős gyereknél...

Rossz esetben perforálódott vakbél miatt is lehet.

Láza nincs? nem fáj a pocija?


Amúgy egyetértek: azonnal ügyelet!

2012. febr. 18. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
80%

"Valahol azt olvastam, hogy elég ha 6 óra múlva kezdem el az itatást és akkor még nem szárad ki"


nem tudom, hogy du. 4kor kezdett el hányni, és este 10kor tetted fel a kérdést akkor túl vagytok azon a 6 órán, csak kéne itatni :SS


pici sót tegyél a teájába, épp csak egy csipetet!

de a legjobb szőlőlé lenne

2012. febr. 18. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
81%

Egy idős doktornéni ajánlotta nekem - és bevált! - hogy durván hányós gyereknek FÉLÓRÁNKÉNT adjak egy teáskanál limonádét. Akár álmában is lenyeli egyébként, emeld meg a kis fejét és lassan csurgasd a szájába.

Én nem szoktam ügyeletre rohanni, de azért, mert ez a félóránként egy kiskanál módszer eddig még mindig segített. Van egy homeopátiás bogyó is, ami nagyon sokat segít hányinger ellen (magamon is kipróbáltam, de a gyerekeimnél is bevált) azt szoktam nekik adni, ha nagyon durván hánynak, eddig még mindig megúsztuk az ügyeletet, gyorsan rendbe szoktak jönni.

Abban viszont teljes mértékben egyetértek a többi hozzászólóval, hogy nem hat órát, egyet se szabad várni, adni kell egy-egy kortyot a kicsinek, mert valóban ki fog száradni és akkor dekkolhattok infúzióra kötve a kórházban.

2012. febr. 19. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Úgy néz ki minden oké. Negyedóránként itattam vele 2-3 kortyot és nem jött ki. Ezt hajnali 2-ig csináltuk. Most ébredt és már evett is sós krumplit, meg iszik magától, persze többször keveset.


A szőlőlét én is olvastam, hogy nagyon jó, Apa éjjel ki is ment venni, mert nem volt. :)


Szép napot

2012. febr. 19. 07:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!