Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinek ikrei vannak, és már...

Akinek ikrei vannak, és már túl vannak az óvodakezdésen könnyebben ment nekik a beszokás?

Figyelt kérdés
Az én kicsi lánykáim még csak 2 évesek,de már most eszembe jut minden nap,hogy milyen rossz lesz őket otthagyni az oviba.Eléggé anyásak,főleg a kicsi,és úgy féltem őket.Azzal nyugtatom magam,hogy talán azért könnyebb lesz nekik,mert ott lesznek egymásnak.
2012. febr. 20. 09:49
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hasznosnak fogod-e találni a válaszomat, mert nem ikreim vannak, hanem 1 év korkülönbséges párosom.

Az első oviba úgy vették fel Őket, hogy külön csoportba kerültek, mert a vezetőnő szerint ez így helyes. Ment a reggeli hiszti, és napközben sem játszottak, csak szomorúan üldögéltek. Egyedül az udvaron érezték jól magukat, mert oda a két csoport együtt ment.

Beelegeltem és másik oviba vittem Őket, ahol természetes volt, hogy a testvérek együtt maradhatnak. Napok alatt beszoktak. Elmaradt a reggeli sírás is. És ami meglepő, 2 hét alatt külön-külön is barátokat szereztek. Reggel együtt álldogáltak egy ideig a szőnyegen, de aztán mindkettő ment a maga dolgára. Szinte csak olyankor voltak együtt, ha valamelyik valamiért sírva fakadt, mert akkor a másik mindenkit félrelökve futott hozzá.

Szerintem jelentősen megkönnyíti a dolgukat, hogy ketten vannak.

2012. febr. 20. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod,igen hasznos volt,és jó volt olvasni,hogy így szeretik egymást a gyermekeid,hogy az egyik sírt a másik rögtön ott volt mellette,remélem az enyéim is ilyenek lesznek,hogy vigyáznak majd egymásra.Nekem szóba se jöhetne az,hogy külön csoportba kerüljenek,mert ha ezzel jönnének elő majd,én nem is iratnám oda be őket.Nem szeretném,ha "eltávolodnának" egymástól,és szerintem ők se bírnák egymás nélkül,mert már most olyanok,hogy ha nem látják egymást egy percig,rögtön keresi egyik a másikat.
2012. febr. 20. 13:39
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én egy barátnőm gyerekeiről tudok nyilatkozni, 2 évesen kezdték a bölcsit, simán beilleszkedtek, alig 1-2 nap alatt. Utána 3 évesen kezdték az ovit, ott már nem is kellett a beszoktatás! Ketten voltak, egymás között megoldották a gondjaikat, anyuka szerint is ezért volt könnyű a beszokás.
2012. febr. 20. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hát nálunk már régen volt.

Az első napon még ott voltam velük egy darabig, figyeltem őket. Aztán pár hétig még csak együtt játszottak de szépen lassan kibontakoztak.

Nálunk egy fiú és egy lány van.

2012. febr. 22. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!