Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Fütyis-ovis kérdés. Mit kell...

Fütyis-ovis kérdés. Mit kell ilyenkor mondani?

Figyelt kérdés

A kisfiam 4 éves lesz.Kiscsoportos ovis.Többször mesélte már, hogy alváskor az oviban letolja a gatyáját a takaró alatt.Azt is hozzáteszi, hogy nem látja senki.A miért-re a válasza, hogy "csak úgy".

Tudom, hogy ebben a korban kezdődik a fütyivel való foglalatosság :) és nem szabad szégyenérzetet kelteni benne.Nem tudom mit kéne reagálnom erre??Egyébként itthon nem szokta ezt csinálni.(legalábbis nem tudok róla, de szerintem elmondaná azt is.)

Attól is tartok egy kicsit, ha egyszer észreveszi az Óvó néni, nehogy leszúrja érte és később gondok legyenek emiatt.Köszönöm a válaszokat!


2012. febr. 20. 10:57
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Maximum azt szoktuk mondani ,hogy takaró felé tegye a kezét és próbáljon meg pihenni,de ezt is csak akkor ha már nagyon belemerűl és fenyeget a bepisilés veszélye.Az óvónő tudja mit kell tennie semmiképpensem szégyeníti meg a gyereket.Csak úgy megjegyezném ez a lányoknál sűrűbben és durvábban fordúl elő!
2012. febr. 20. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha normális az óvónéni, nem szól rá. Szerintem beszélhetnél vele, talán már látott ilyet, és tudna segíteni, mit csinálj. :)
2012. febr. 20. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Tavaly mesélte a 4 éves lányomról az óvó néni, hogy alvásidőben teljesen meztelenre vetkőzött a takaró alatt. Amikor az óvónő észrevette ezt, odament hozzá, halkan megkérte, hogy öltözzön fel, és máskor ne csináljon ilyet, mert nem illik. Ugyanezt én is elmondtam itthon.


Szerintem azt kellene benne tudatosítani, hogy nem elég, ha szerinte nem látják, olyankor szabad csinálni, amikor teljesen egyedül van.

2012. febr. 20. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!