Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves kisfiamnak folyamatosan...

2 éves kisfiamnak folyamatosan folyik a nyála mit lehet tenni, hogy lenyelje?

Figyelt kérdés
Járt valaki ugyanilyen cipőben? Mindig azt hittem hogy azért mert fogzik, ami persze úgy is volt, csak mostannában állandóan csöpög neki. Valaki azt mondta hogy ezért ki fogják nevetni ha közösségbe jár. Mondom neki hogy nyelje le de nem akarom egész nap szekálni.
2012. febr. 20. 13:28
 1/8 anonim ***** válasza:
75%
Azért én megmutatnám orvosnak. Ne haragudj, de ez nem normális dolog.
2012. febr. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Amikor 2 éves volt a lányom, egész nap folyt a nyála, mert jött a foga. Aztán tényleg ki is jöttek, de valahogy jóval később. Utána 2,5 évesen megint folyt a nyála, és utána is jöttek új fogak (az utolsók).

Hány foga van a tiednek?

2012. febr. 20. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
szerintem orvosnál kérdezz rá a dologra
2012. febr. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
16, lehet hogy jönnek a hátsók. Ne úgy értsétek, hogy csöpög a nyála, csak mindig törölgetem neki. Olyan mint amikor fogzott.
2012. febr. 20. 13:36
 5/8 anonim ***** válasza:
2.vagyok. Szerintem jönnek majd lassan a fogak. Lehet, hogy most egy-két hónapig folyik a nyála, aztán abbamarad, és csak utána jönnek ki a fogak. Nálunk ez volt.
2012. febr. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
remélem, köszi a választ
2012. febr. 20. 13:52
 7/8 anonim ***** válasza:
40%

Az én fiam is 2 éves múlt, és periodikusan neki is folyik a nyála (érdekes, főleg inkább este). Mi is várjuk még a 4 utolsó fogat, és egyáltalán nem gondolom, hogy ez kóros lenne. Beszél, és folyik közben a nyála, de nem azért, mert nem nyeli le.

4-15 hónapos koráig folyamatosan előke volt a nyakában, mert amíg nem jöttek ki a szemfogai, állandóan ömlött a nyála.

2012. febr. 20. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az én kétévesemnek is nyálkendőt kötök néha itthon a nyakába, amit picinek nem is használtunk, mert egyszerűen folyik a nyála szó szerin. Neki most jött ki a két alsó 5-e, még várjuk a felső 5-öket. Ha azután is ennyire folyik, ami szerintem sem normális, akkor továbbmegyek a gyerekdokinál.

Ugyanis már többször kérdeztem tőle, hogy ez normális e, ő is a fogára fogta, meg arra, hogy fiú, és általában a fiúk szó szerint lusták lenyelni a nyálukat. Ezt mondta.


Én hallottam olyanról, hogy valaki ezért jár dévényeshez, mert az állkapcsa meg kell valahogy erősíteni, nem tudom pontosan, de pont a sok nyálfolyás volt a háttérben, ezért kérdezem én is a gyerekorvost egyfolytában.

Nem normális, hogy 27 hónaposan napi 2-3 felsőt elhasználunk, mert csuron nyál a nyakánál.....

2012. febr. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!