Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha a gyerek félti a saját...

Ha a gyerek félti a saját játékát, nem ad oda valamit ami a másiknak kéne, akkor irigy vagy önző? Mert folyton azt hallom, hogy "Ne legyél irigy, add oda! "

Figyelt kérdés
Rosszul tudom? Akkor irigy, ha a másiké kéne, de ha a sajátját nem adja, akkor inkább önző, nem?
2012. febr. 20. 17:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy hány éves. Bizonyos életkorban ez normális. (ettől függetlenül önzőségnek hívják)
2012. febr. 20. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Bizonyos életkor alatt azt mondjuk önző helyett, hogy irigy?
2012. febr. 20. 17:16
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Dehogyis...nem jelenti ezt az irígy amit leírsz, hogy másé kell neki...ha a sajátját nem adja az is irigység, az önző nekem kicsit elvontabb dolog, tehát azt így egy tárgyra nem mondanám hogy ha nem adja oda hogy az önzőség...azt inkább tevékenységre használnám.
2012. febr. 20. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
"ha a sajátját nem adja az is irigység" Ezt akkor nem tudtam, azt hittem irigy az, akinek a másé kell, mert irigyli azt, szóval irigy. De ha a sajátját nem adja, akkor kisgyerek, nagygyerek, mindegy, önzőnek hívjuk az ilyet, nem irigynek. Oké, életkori sajátosság ez a viselkedés, de én maga a szó jelentésére voltam kíváncsi.
2012. febr. 20. 17:50
 5/6 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem az irigy és az önző szinonimák, a jelentésük gyakorlatilag ugyanaz. Tehát ha nem adja oda a játékát, akkor irigy vagy önző. Mindegy melyiket mondjuk rá.
2012. febr. 20. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Belegondolva tényleg! Köszönöm!
2012. febr. 21. 09:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!