Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Külföldön élük, magyar állampo...

Külföldön élük, magyar állampolgárok vagyunk. A magyar gyámhatoságnak van köze a gyerekemhez, vagy csak annak ahol élek?

Figyelt kérdés
2012. febr. 20. 17:18
 1/9 anonim ***** válasza:
Konkrétan mire gondolsz? Hivatalosan vagytok külföldön - be vagytok ott jelentkezve? Elvileg otthon is be kell jelenteni az önkormányzatnál, akkor nincs köze hozzá. De gondolom, vannak speciális esetek. Többet kéne tudni, mi a probléma.
2012. febr. 20. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hivatalosan külföldön élünk, be van ide jelentve, itt külföldön született és a gyámhatoság fizeti is neki a bölcsit,magyarban van anyakönyveztetve. kérdésem az lenne, hogy ettöl függetlenül a magyar gyámhatoság akarhat-e tölünk valamit. (Anyosommal kaptunk össze és gy´mhatossággal fenyeget, hirtelen eszébe jutott hogy látni akarja 2 éves unokáját, akinek még a nevét sem tudja.
2012. febr. 20. 17:26
 3/9 anonim ***** válasza:

A drága anyós elmehet a.... gyámhatóságra nyugodtan..

Az édesapának és az édesanyának kell beleegyeznie hogy a gyerek kint lehessen(ha elváltak esetleg) , a nagyszülő meg mehet látogatni, ha kíváncsi rá.

2012. febr. 20. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Itt ezt találtam neked:

[link]

"A gyermekkel való kapcsolattartásra a szülőkön kívül jogosult még a nagyszülő, a nagykorú testvér, továbbá - ha a szülő és a nagyszülő nem él, illetőleg a kapcsolattartásban tartósan akadályozva van, vagy kapcsolattartási jogát önhibájából nem gyakorolja - a gyermek szülőjének testvére, valamint szülőjének házastársa is jogosult, de ezek az eljárások nem bírósági, hanem gyámhivatali hatáskörbe tartoznak."


Az ügyetek bonyolultabb, de én úgy gondolom, hogy mivel a gyermek magyar, és a nagyszülő Mo.-n él, próbálkozhat a gyámügynél, ha a láthatását szeretné érvényesíteni. Más, mocskolódás ügyében nem hinném, ha arról is szó lenne.

Nem tudnátok megbeszélni a dolgokat?

2012. febr. 20. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ok, köszönöm. Akkor jöhet a külföldi gyámhatósághoz panaszt tenni, azt meg megnézem. :)
2012. febr. 20. 17:46
 6/9 A kérdező kommentje:
Probáltam tisztázni dolgokat, de ez a nö ha tesz valamit akkor azt csak és kizárolag érdekböl. Ö is külföldre akar jönni 3 év után, és segitségre lenne szüksége, mondtam, hogy van ám unokája is, akiröl tudomást se vett, mire vár segitséget, erre ö, ha nem segitek szépen akkor majd csunyán, és menni fog a gyámhatosághoz. Csak nem tudom jogilag szerintem csak a külföldihez tartozhatunk, mert mindig azok a jogok érvényesek ahol él az ember, legalább is remélem. otthon be sem vagyunk sehová jelentkezve állando lakcimünk német.
2012. febr. 20. 17:58
 7/9 anonim ***** válasza:
Bocs, hogy nem a kérdésre válaszolok, de hogy intéztétek el, hogy Magyarországon ne legyetek bejelentve sehova? Mi is ezt szeretnénk, de a követségen azt mondták, hogy kell egy ideiglenes magyar lakcím is mindenképp.
2012. febr. 20. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
A fiam biztos hogy nincs sehova bejelentve, én meg azt hiszem a régi lakcimemröl ki vagyok jelentve, mondjuk férjemnek van egy magyar lakcime. Szerintem ha otthon csak kijelentkezel valahonnan, automatikusan nem lesz lakcim.
2012. febr. 21. 15:55
 9/9 A kérdező kommentje:
lehet hogy igazad van, de ez akkora baromsag, ha kinn élek hova legyek otthon ideiglenesen bejelentkezve a szomszédhoz? Nekem nem mondtak még ilyet, de majd megkérdezem ha szolnak. ezek állandóan viccelnek.
2012. febr. 21. 16:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!