Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hosszú utazásra készülünk 3...

Hosszú utazásra készülünk 3 éves Kisfiúval. Mire számítsak? Lent.

Figyelt kérdés
Áprilisban elindulunk Németországba, ami közel 900 km. Kisfiam imád utazgatni, autó, bicikli, busz, vonat, bármi, csak menjen. Na de ilyen hosszú úton még eddig nem mentünk. Délelőtt indul a vonat, és este fél 7-re érkezünk meg, de onnan még 130 km-t utazunk autóval. Nem tudom mit gondoljak, aggódom azért, hogy hosszú lesz neki, ugyanakkor nagyon szeret utazni. Fel fogom készíteni Őt, mert nagyon értelmes, okos kisfiú. :) Van értelme az aggodalmamnak? Tapasztalt szülők tanácsát várom elsősorban, akik már utaztak Gyermekükkel hosszú útra. Köszönöm szépen.
2012. febr. 20. 22:02
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem lehet előre megmondani, de jó jel, ha szeret utazni. Előtte nézd át a vonat útvonalát, és mesélj neki útközben a látható tájról, mi van ott, milyen állatok élnek a közelben, stb. Vigyél utazójátékokat, kártyát, rágcsálnivalót és innivalót eleget, füzetet és íróeszközt, ahová és amivel rajzolhat, esetleg mesekönyvet, stb. Készülj valami könnyű kis szójátékokkal, vigyél foglalkoztatót, amit közben töltögethet.

Én is nagyon szerettem kicsinek utazni, főleg vonattal, mindig elfoglaltam magam, akár a táj nézegetésével, akár rajzolással, vagy kis játékkal. Én jól elvoltam egy darab madzaggal, ilyen ujjas játékot játszottunk anyámmal sokat, nem tudom, mi lehet a neve, de régebben főként a lányok szerették játszani, de azért fiúnak is érdekes lehet.

A mai napig nagyon szeretek utazni, olvasok közben, vagy könyvet, vagy a kedvenc folyóirataim egyikét. Ha tehetem, mindig a hosszabb utat választom, és inkább kelek vagy indulok 1-2 órával korábban :)

2012. febr. 20. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Igen, én is ilyen típus vagyok a mai napig. :) A vonaton utazás a kedvencem, imádok vonattal közlekedni. Csak sajnos nagyon rövid távokat szoktam menni, ha mennem kell. (8 km)

Ma vettem meg a jegyeket, már ez megvan. Mindenképp beszélek Vele, hogy hamarosan megyünk vonatozni, csak most nem 10 percet, hanem 8 órát. :) Persze, készítek mindent majd ami csak kell, és hasznos, fontos. Ezeket már végiggondoltam, és le is fogom írni mi az ami kelleni fog, főleg a kisfiamnak. :)

2012. febr. 20. 22:20
 3/3 A kérdező kommentje:
Igen, tudom melyik ez a madzagos játék, én is nagyon szerettem. Gumival is szokták ezt játszani. :)
2012. febr. 20. 22:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!