Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 37,7 fokos láznál kell már...

37,7 fokos láznál kell már adni lázcsillapítót?

Figyelt kérdés

2,5 éves kislányomnak ennyi volt a láza,ill.hőemelkedés,szerintetek adjak neki nurofent?

Lehet attól hőemelkedése,hogy megy egy kicsit a hasa?


Kérlek adjatok tanácsot...nagyon köszönöm!!!


2012. febr. 21. 20:53
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
76%
Ilyenkor este mindenképpen szoktam adni,mert éjjel felmehet,sőt a tapasztalatom hogy sokszor nappal nem lázas este az lesz.
2012. febr. 21. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Shai-Hulud ***** válasza:
63%

Igen, a 37,7 már láz, nem csak egy kis hőemelkedés.


Pedro

2012. febr. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
74%

Kell adni!

Az én kisfiam is lázas! :(

Bár neki nem viszi le semmi gyerek gyógyszer igy felnőtt tablettát kap egy negyedet!Már 37.3 nál csillapitom mert hirtelen szökik fel neki!Multkor sehogy nem ment le 41.7 el voltunk a korházban! :(

2012. febr. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
17%

Már rég adni kellett volna, és nem internetezni!

Ha nem megy le egy óra múlva a láza, akkor ügyelet!

2012. febr. 21. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
73%
Én 37,7-re nem adok neki, kivéve este, hogy éjjel ne menjen fel magasabbra.
2012. febr. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Természetesen már be adtam kb 1 órája,(nem neteztem,1 kérdést tettem fel,mert kíváncsi voltam a véleményetekre)

Már le is ment 1 fokot!

Köszi a normális tanácsokat,aranyosak vagytok!

2012. febr. 21. 21:09
 7/17 anonim ***** válasza:
76%
De egyet azért ne felejtsetek el.hogy a láz miért van. Jótékony hatása abban áll, hogy a szervezet a hővel pusztítja el a vírust. Ezért nem árt hagyni kicsit, hogy tevékenykedjen. Persze, amit az esti lázról írtak itt páran az is igaz.
2012. febr. 21. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
48%
Felesleges 37,7-nél gyerek esetében. Fokozatos, lassú hűtést alkalmazz. Nála még elég a boka-csukló vizes ruhával történő hűtése is.
2012. febr. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
53%
38 fok alatt NEM szabad adni lázcsillapítót. Nem véletlenül lázas az ember, ha fölöslegesen csillapítjuk, sokkal nagyobb bajt okozhatunk. 40 körül persze már más téma, de 37,7 hírből sem komoly láz.
2012. febr. 21. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
56%
Első vagyok egyet értek az utolsóval,38-ig nem szoktam csillapítani kivéve éjjel.Figyelem mérem és ha felmegy akkor igen.Orvoshoz sem viszem csak a hőemelkedés miatt,sőt 38 fokos lázzal sem,otthon csillapítom,ha nem csillapodik orvos.De gyereke válogatja,egyik kicsim hőemelkedéses tipus,nem szokott lázas lenni,nagyon gyorsan átmegy a betegségen,1-2nap,oviban meg is jegyezték hogy hihetetlen.Neki működik az immunrendszer.A másiknál már voltunk injekción 39 feletti lázzal.
2012. febr. 21. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!