Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 37,7 fokos láznál kell már...

37,7 fokos láznál kell már adni lázcsillapítót?

Figyelt kérdés

2,5 éves kislányomnak ennyi volt a láza,ill.hőemelkedés,szerintetek adjak neki nurofent?

Lehet attól hőemelkedése,hogy megy egy kicsit a hasa?


Kérlek adjatok tanácsot...nagyon köszönöm!!!


2012. febr. 21. 20:53
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
9%

Mindenképp Nurofen.


Jobbulást!!!!!


4 gyerkőc anyukája

2012. febr. 21. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
37%
Éjszakára én is adnék neki!
2012. febr. 21. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
54%
Ez nem láz, ennyire még éjjelre sem kellene. A gyógyszereket nem szabad megelőzésre adni. És ha nem megy fel? akkor tök fölöslegesen kapott a gyerek gyógyszert, és még az immunrendszerét is magakadályoztad abban, hogy elpusztítsa a kórokozókat. Ha éjjel 1x-2x megnézed és magasabbnak érzed, szerintem akkor sem kell felébreszteni agyereket, ha egyébként jól alszik. De ha megijedsz akkor inkább éjjel adj nek akkor, ha tényleg szükséges. Mindenkinek ajánlom, nálunk bejön: lázas gyereknél, persz nem extrémmagaslázról beszélek, próbálják ki a levetkőztetést kistrikóra, bugyira, kivéve, ha agyerek didereg (mert épp megy fel a láza), és egyébként se bugyoláljátok nagyon be. Szóval ezzel a módszerrel, egyész fokot tud csökkenni a láz és agyereket nem kell hűtőfürdővel kínozni. Természetesen nem múlik el a betegség, de csökken tőle a hőmérésklet.
2012. febr. 21. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
92%

a mi dokink azt mondta 38,5 alatt nem kell, ha bírja a gyerek! (az enyém nem bírta meg én sem a sírást, így én adtam előbb is) de 38 alatt nem adnék!

de a lényeg, hogy a láz tünet, dolgozik az immunrendszer a betolakodók ellen, és minden egyes fok láz 30 %-al erősíti az immunrendszert, ezért nem szabad hamar csillapítani

2012. febr. 21. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
90%
Én sem adnék. 38,5-öt mondta nekünk is a doki. 38 alatt nem is szoktam gyógyszert adni. Ha végigalussza az éjszakát, nem kelteném föl megmérni sem.
2012. febr. 22. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
90%

38 alatt kifejezetten nem ajánlott a lázcsillapító, hacsak nincs a gyerek nagyon rosszul. A lázra szükség van, így pusztulnak a bacik.

A gyerekorvosunk, illetve a szomszédunk, aki szintén gyerekorvos egybehangzóan azt mondja, hogy ha a gyerek jól bírja, tehát nem nagyon nyűgös, alszik, stb. akkor még a 38,5 sem gond, hadd legyen lázas, attól gyógyul. Mivel az enyémek ha lázasak, állandóan alszanak, nem gond hagyni, hadd tegye a dolgát a természet. Persze ilyenkor nem alszom éjjel, hiszen állandóan nézem a hőjüket. Viszont ezzel a módszerrel egy betegség max. 1-2 nap.

2012. febr. 22. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Való igaz, hogy 38,5 fölött kell a lázcsillapító. Bár én ezt nem szoktam betartani. Nálam kb. ez a 37,7-37,8 a határ, amikor már adok. Ha este van, akkor meg főleg. Az a pár tized gyakorlatilag pár perc alatt is felmehet, akkor meg nem várok a magasabb lázra. Egyébként ha egy gyerek hajlamos a lázgörcsre (bár a tied ha eddig nem volt, már nem hiszem, hogy lesz), akkor már ettől alacsonyabb hőemelkedés esetén is meg kell kezdeni a lázcsillapítást.
2012. febr. 22. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!