Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tudnatok-e mondani valami...

Hajnal-Tunde kérdése:

Tudnatok-e mondani valami hizo kurat 1,5 eves babaknak? Szeretnem tudni, hogy mi a legjobb kaja a babaknak, amitol hiznak. Koszi szepen.

Figyelt kérdés
2012. febr. 22. 10:37
 1/6 anonim ***** válasza:

Mindig a szénhidrát a hízlaló. Tésztafélék, spagetti, nokedli, kenyér.

De akkor jó egy gyerek étkezése, ha mindenféle tápanyag van benne.

2012. febr. 22. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom, mennyire vékony a kicsid. Az enyém nagyon könnyű volt, ma is az - most négy éves, és 13-14 kiló, és nagyon okos, ügyes gyerek. Eleinte idegesítettem magam rajta, de aztán arra gondoltam: a szervezet ebben a korban még pontosan tudja, mit szeretne, mire van szüksége. Szóval, ne idegeskedj. Minden szervezet más.
2012. febr. 22. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az én fiam 4 éves múlt,15 kg!Kis sportgiliszta!!!

A kedvenc ételei a tészták!!És mégsem hízik...

Sokáig zavart,de már egyre kevésbé..jó kedélyű,mindig vidám,tele energiával és ez a lényeg!!!!

2012. febr. 22. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ne hízlald a gyereket, mert később megbosszulja magát as dolog. Kiegyensúlyozottan, kell etetni, mindenféle kajával. Inkább vékony legyen mint kövér. Saját tapasztalat. Én 5 éves koromig penészvirág voltam. Etettek édességgel, meg téliszalámival. Kialakult a rossz étkezési szokás, és 7-8 éves koromtól a súlyommal küzdök. Ne akard ezt a gyerekednek. A nagyobbikom átlagos testalkatú, a kicsim inkább sovány. (27 hónapos 10,5 kg), de nálunk nem központi kérdés hogy mennyit eszik a gyerek. Egy gyerek sem hal éhen, ha van normális kaja előtte.
2012. febr. 22. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem etetheted egészségesen és változatosan attól, hogy próbálsz olyan ételeket adni, amik kicsit jobban nyomják a súlyát. Pl ilyen a banán, az alma keksszel vagy babapiskótával mehet desszertnek attól, hogy már 1,5 éves, a zöldségleveseket is sűrítheted egy kis belepergetett grízzel, aztán krumplifőzelék, petrezselymes krumpli, sajtos tejfölös tészta, tojás nagyon jó, tojásos tészta, és akármelyik főzelék mellé mehet egy szelet kenyér is.
2012. febr. 22. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az én fiam lassan 2.5 éves lesz, és 12 kiló. Már túltettem magam rajta, hogy vékony, szerintem te is tedd ezt. Így van, ők pontosan tudják, hogy mennyi kajára van szükségük. Legalább nem fogják csúfolni az oviban, hogy kövér.
2012. febr. 23. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!