Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek 1,5 eves babanak...

Hajnal-Tunde kérdése:

Szerintetek 1,5 eves babanak milyen tej a legjobb? A tapszer vagy az uzleti tej? Ti mit adtok, vagy adtatok a gyerekeiteknek?

Figyelt kérdés
2012. febr. 22. 16:56
 1/10 anonim ***** válasza:

Ebből tuti vita lesz :)


Én tejitalt adok. Kóstoltattam már tejet (boltit) de nem szerette, gondolom még nem áll rá készen.

Én nem vagyok egy tipikus tankönyv-anyuka, azaz nem a netről nézem hogy mit hány hónaposan lehet adni, hanem megkérdezem a dokit, védőnőt, aztán a körül a kor körül kóstoltatok. De nem napra pontosan, hanem kb. Aztán ha a gyereknek bejön, akkor adom neki az adott dolgot, ha nem, akkor várok vele.


Van aki azt mondja, hogy 1 éves kortól lehet tejet adni.

Van aki azt, hogy 2.

Van aki azt, hogy 3-ig várjunk inkább.

Van aki szerint meg a tápszerek a mérgező szarok.


Hát most döntsd el, kinek van igaza :)))


Dokim mondott 1 évet, védőnő másfél-2 évet, ismerőöm dokija 3 évet, rokonom szintén 3 évet. Én másfél évnél kóstoltattam, de nem "elterveztem", hanem felkeltem reggel és a tejes dobozzal a kezemben azt gondoltam, megkósoltatom a kicsivel. Nem kellett neki. Majd pár nap múlva még próbálkozom újra :) De hozzáteszem, és nem napra pontosan hat hónapig szoptattam és nem is táblázatból tápláltam hozzá amiket neten olvastam, hanem összevetettem a dokim szavait (40 éves van a szakmában, elismert név) és a megérzéseimet a gyerekem igényével.

2012. febr. 22. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
25 hónapos koráig szopizott. De már 1 éves korától bolti 2,8-as tejet iszik. Ha tápszeres lett volna akkor is így csináltam volna. Anyáéknál meg tehén tejet iszik, természetesen forralva.
2012. febr. 22. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nálunk is pont aktuális a téma....

Másfél éves a kisfiam, sajnos nem tudtam szoptatni, pedig dőlt a tejem, bukós baba volt, így lefejve-sűrítve kapta cumisüvegből. 5 hónapos korától kellett kiegészítésül tápszer, 9 hónapos koráig még 1-1 étkezésre volt tejem, de onnantól este és a délutáni alvás előtt kap 1-1 üveggel tápszert. Na ehhez annyira hozzászokott, hogy önthetek én bármit az üvegbe, akár tejet, akár tejitalt nem fogadja el. (pohárból sem) Pedig borzalmas íze van a tápszernek szerintem. Lassan jó lenne leszoktatni, de akkor szinte semmi tejes italt nem vesz magához... Így kíváncsi vagyok én is a válaszokra...

Tehát a kérdésedre a válasz, hogy az én "másfelesem" tápszert kap.

2012. febr. 22. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az enyémek anyatejesek voltak, tápszert sosem adtam nekik, viszont mindkettő - az anyatej mellett - kóstolta már úgy 6-7 hónapos koruk körül a tejet. Boltban veszem a dobozos biotejet, vagy ismerőstől, megbízható helyről tehéntejet, amit vízzel hígítva, forralva kapnak. 3és fél illetve másfél évesek.
2012. febr. 22. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 1éves kora óta bolti tejet kap 2,8-ast.
2012. febr. 22. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
1 éves csak a kislányom, de most elkezdtük a bolti tejet bevezetni. Nálunk szerencsére a gyerekorvos és a védőnő is egyet értett abban, hogy 1 évesen nyugodtan lehet adni. Még csak reggel kap a lányom, de nagyon szereti. És szerencsére semmi baja nincs tőle. Nem fáj a hasa, nem hajtja meg, nem pattogott ki.
2012. febr. 22. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Érdemes elolvasnod és utána dönts!!


[link]


Én nem fogok egyáltalán tejet adni kislányomnak, most 1 éves.

2012. febr. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

7.-nek!

Az óvodában nem tudod kikerülni hogy tejet kapjon,vagy megtiltod az óvónőknek hogy adjanak neki?

2012. febr. 22. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerintem nem szabadna átesni a ló túloldalára... Évszázadokon, évezredeken át gond nélkül nőttek fel a gyerekek frissen fejt tejen. Nem mondom, hogy ideális és abszolút követendő, de azért teljesen kiiktatni a gyerek életéből se kellene... Persze ez mindenkinek a saját döntése kell legyen.

Az enyémek viszonylag korán kaptak az anyatej mellett tejet, semmi bajuk, imádják, ahogy mi is a férjemmel. Nálunk négyünkre napi 5-6 liter tejet kell számolni, annyit iszunk, igaz, nagyon jó minőségűt, nem vackokat. Én mondjuk felnőni is ezen nőttem fel, nem szopiztam csak nagyon rövid ideig, tápszert nem is voltam hajlandó elfogadni anyukám szerint, így "feles tejet" kaptam. Egész jól felnőttem rajta. :)))

2012. febr. 23. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nos, lehet le leszek pontozva, de azért leírom a mi sztorinkat.


Kislányom 9 hónapos koráig szopizott, aztán úgy döntött, hogy nem kell neki tovább. Próbáltam tápszerrel, tejpéppel (higítva cumisüvegből, sürítve kanállal) kiköpte és csak sírt, hogy éhes. 6 hónapos korától kapott már jughurtot, pudingot.

Elvittem az orvoshoz, hogy most akkor mégi mit csináljak vele, csak nem hagyom éhen halni. Gyerekorvosunk, elég jó a szakmájában, rögtön azt kérdezte, hogy evett-e már joghurtot v. pudingot és lett-e tőle baja. Mondtam, hogy nem semmi baja nem lett. Azt mondta, hogy akkor a bolti 2,8-as tejet nyugodtan adhatom neki maci kávéval v. kis cukorral. Azóta is imádja.

2012. febr. 23. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!