Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináljak? Hogyan tudnám...

Mit csináljak? Hogyan tudnám fejleszteni? Abszolut nem akar beszélni.2 éves, és 2 honapos

Figyelt kérdés
csak annyi,hogy apa,baba,mama,papa,ebbe.ezt még egy 1 éves gyerek is tudja.már több mint 1 éve csak mutogat.mit kéne tennem,és ha kérdem töle fogsz beszélni,akkor rázza a fejét,h nem.2 évesen mondtuk az orvosnak,azt mondta,nem foglalkozik vele,csak akkor ha 3 évesen sem beszél.ez normális?ezzel kéne már foglalkozni nem?az összes körülöttünk lévö gyerek beszél,már totál lenéznek miatta,h valami gond van tuti.ez annyira rosszul esik nekem
2012. febr. 22. 20:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Normális. Elég, ha 3 évesen beszél. Ha akkor sem, akkor kell szakemberhez fordulni. Ne erőltesd, mert akkor csak rosszabb lesz. Mesélj neki sokat, beszélj állandóan, kommentálj mindent, amit csinálsz.
2012. febr. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
76%
minden gyerek másképp fejlődik. Eisenstein is 6 évesen kezdett beszélni, aztán ő találta fel a relativitás elméletét.
2012. febr. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

(einstein nem 6 évesen kezdett beszélni)

Teljesen normális, gondolom fiú.

Majd beszél 3évesen összetett mondatokkal

2012. febr. 22. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

ja ésminek kérdezgeted, hogy fog-e beszélni?

A legjobb módja gátlás kiépítésének. Nem "fejleszd" delegalább ne gátold.

2012. febr. 22. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam a 3. születésnapja előtt 2 héttel "szólalt meg", addig max. 10 szót mondott, meg mutogatott. Mindenki agyvérzést akart kapni tőlem, miért nem vagyok rá görcsölve a dologra, sőt, még azt is megkaptam, hogy nem beszélek hozzá, azért nem beszélt. Lesz@rtam. Aztán egyik nap felkelt reggel, és összetett mondatban elmondta, hogy "Anya, a pelus nem kell, nem szeretem, én már nagy fiú vagyok" és onnantól soha többé pelenka sem kellett, éjszakára sem, egyszer sem pisilt vagy kakilt be. Gondolhatod, hogy majdnem agyvérzést kaptam. Soha nem kérdezgettem, nem feszélyeztem, nem fenyegettem (ha nem mondod, nem adom oda... stb).
2012. febr. 22. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
igen kisfiú,de ez nem ok arra,h ne beszéljen,mert a kisfiuk is beszélnek 1,5-2 évesen.vagy csak én nem találkoztam olyan kisfiúval még aki nem beszélt?nem értem,ugynéznek rám az emberek,h nemigaz.hogyhogy nembeszél?rendesen belémbeszélik,h igenis gond van.
2012. febr. 22. 21:07
 7/16 anonim ***** válasza:

Ranschburg Jenő neves pszichológus szerint: szíve joga a gyereknek ha 3 éves koráig nem szólal meg!!!


Ajánlom a könyvét: [link]

2012. febr. 22. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

tutira nincs gond!!!! gondolj bele, ha már mond 3 szót, akkor mitől félsz? hogy itt kimerül a szókincse? :))

az én kisfiam kb 20 hónaposan kezdte, egy két szóval, a 2 éves vizsgálaton mondanom kellett egy számot hogy mennyi szót ismer, azt mondtam 50.

jelenleg 2,5 éves, és egész álló nap dumál, le sem lehetne lőni :) nálunk meg pont fordítva van, inkább azon csodálkoznak, hogy már ilyen szépen beszél

szóval nem kell adni a véleményekre, a szakemberekre hallgass (na meg az jó öreg Ranschburgra!)

2012. febr. 22. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy még nem beszél, de gondolom megérti, amit mondasz, és kommunikál (mutogat). Nem hinném, hogy olyan nagy a probléma, ne foglalkozz azzal, mit mondanak mások. A dokinak higgy, és ne a "többi" gyerekhez hasonlítsd a sajátodat. Ő ilyen, fogadd el így. Ha érzi, hogy bízol benne, és nem erőlteted a beszédet, azzal segítesz neki a legtöbbet.
2012. febr. 23. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
32%
Nekem a barátnőm kisfia van hasonló helyzetben, és nekik azt mondta a logopédus, hogy ez igenis gond, és tévedés, hogy ez normális. Szóval ők járnak logopédushoz egy héten 3x.
2012. febr. 23. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!