Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Amikor azt mondod x hónaposan/...

Amikor azt mondod x hónaposan/évesen kezdett beszélni a gyereked, azalatt pontosan mit értesz?

Figyelt kérdés
Az első egy-két kiejtett szót, még ha többet utána hónapokig nem is mond esetleg, vagy talán amikor már rövidebb mondatokat mond?
2012. febr. 9. 21:10
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Azt értem, hogy elkezdett beszélni. Azaz már többnyire mondatokban beszél, azzal fejezi ki magát, és nem mutogatással. Mert rövid szavakat már 1 évesen is mondott (pápá, csicsi stb), de akkor még nem mondtam, hogy tud beszélni.
2012. febr. 9. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

21 hós koráig csak néhány szót mondott, de inkább mutogatott és nyögött.

21 hónapos kora után sem kezdett még el mondatokban beszélni, de már minden nap mondott pár új szót, vagy ismételte, amit hallott.

Szóval én onnan számolom a "beszédet".

2012. febr. 9. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Amikor már nem csak pár szót mondott ami alap és könnyű, hanem amikor már nekezebb szavakkal tárgyakat megnevezve, több szót összekapcsolva mondott, és többször beszélt

Pl. lekapcsolta a villanyt, és mondta villany kapcsoló, vagy Nézd anya, ez egy tojás, és mutatta a tojást,Nézd anya, ez egy hűtő, és megmutatta a hűtőt vagy hívott Gyere táncoljunk, ilyenekre gondolok.

2012. febr. 10. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
az en kisfiam kb fel evig csak tiz szot mondott, de csak akkor mondtam h mar beszel, amikor hirtelen elkezdett egy csomo szot mondani, ket harom uj szo volt naponta, es szavakkal probalta meg kifejezni magat,
2012. febr. 15. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!