Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kíváncsi lettem. Nálatok...

Kíváncsi lettem. Nálatok hányadik helyezettre hozta ki a gyermeketek keresztnevét az utónév kalkulátor?

Figyelt kérdés

Most olvastam az egyik kérdésben, hogy létezik ilyen. Csak úgy próbaképpen beírtam a lányaimat, és elég szép helyezést kaptunk a névválasztással.

Egyik lánynak a 3. helyen, másik kettőnek pedig a 4. helyen szerepel a keresztneve.

Pedig nem tucatnevekről van szó.

Megnéznétek a kedvemért Ti is? Érdekel, hogy ki hol találja meg a gyerek keresztnevét.

[link]



2012. febr. 22. 22:51
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
a nagyobbik fiunk neve a 4.helyen, a kisebbiké pedig a 6.helyen
2012. febr. 22. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
Én itt nem látok gyakoriságot... viszont minden évben megjelentetik a leggyakoribb utónevek listáját, én pl. az alapján IS döntöttem - olyan nevet nem választottam volna, ami az első 10-ben benne van.
2012. febr. 22. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:

Hmmm 12.helyen van a millió név közt alig találtam meg.

Érdekes mert a vezeték névvel együtt nagyon szép neve van, szerintem is és mások szerint is,összepasszol.

2012. febr. 22. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

A 2. válaszolónak.

Amit belinkeltem, arra az oldalra be kell írnod a gyermeked vezetéknevét, bejelölni, hogy fiú e vagy lány, és az eredmény közt kell megkeresned a gyermeked keresztnevét.

2012. febr. 22. 23:02
 5/27 anonim ***** válasza:
Kérdező: a vezetéknevet nem szeretném beírni, csak kezdőbetűt írtam, és mindenhol azt állítottam be, hogy "mindegy", ez alapján kb. az 500. helyen jött ki a gyermekem neve. Azért kérdeztem, hogy ez a gyakoriságot jelöli-e, mert nem hinném...
2012. febr. 22. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:

De itt a 2009-es statisztika (lány): [link]

A fiú pedig itt: [link]


Frissebbet most így hirtelen nem találtam.

2012. febr. 22. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:

Az egész program hülyeség.


Beállításoknál megadtam, hogy mindegy milyen nevet hoz ki betűk szerint (mássalhangzó, magánhangzó stb.

Kíváncsiságból a férjem neve után az én lánykori nevem írtam be, majd harmadszorra találomra a Kiss nevet.

Mindhárom alkalommal ugyanazokat a neveket írta az oldal ugyanolyan sorrendben.

2012. febr. 22. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

Ismét 2-nek!

Pont ezért vagyok kíváncsi, azt szerettem volna megtudni, hogy mondjuk egy olyan programmal működik e, hogy figyeli a magas és mély hangrendű szavak váltakozását, a hangképzést, a hangtorlódást, stb.

De miért nem akarod beírni a saját neveteket a saját gépeden? Azt csak TE látod, hisz azt az oldalt csak Te nyitottad meg.:) Mindegy, nem számít, a többiek értik.

2012. febr. 22. 23:08
 9/27 anonim ***** válasza:
0%

Kérdező: működtetek pár weboldalat. Amit beírsz, és a küldés gombra kattintasz, azt látja az oldal üzemeltetője. Nem csak te! És elég ritka nevünk van, nem szeretném még statisztikai célokra sem megadni.


Én arra céloztam, hogy az, hogy egy adott nevet hányadik helyen hoz a program, szerintem nem a névadási gyakoriságon múlik, azt a statisztikákból lehet megtudni.

Az pedig igaz, hogy vannak bizonyos névadási "ajánlások" - hangrend, kezdőbetű, stb. Tanultam névtant. :)

2012. febr. 22. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

Igen, valószínű a 7-es válaszolónak igaza van, semmi tudomány nincs benne. Biztosan van valami rendszer ami alapján felhozza a nevek sorrendjét, de nem feltétlenül a hangzást veszi elsődleges szempontnak.

Már csak azért is gondolom, mert az egyik lányomnak nagyon szerencsétlen nevet adtunk, a vezetékneve 3 kiejtett mássalhangzóval végződik, és a keresztneve is az egyikkel kezdődik, (...rkl R...)és mégis a 4.helyezést érte el, holott borzasztó nehéz kiejteni.

Sajnos az apjuk ragaszkodott hozzá.


Köszi mindenkinek.

2012. febr. 22. 23:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!