Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nincs valami "kalkulátor",...

Nincs valami "kalkulátor", hogy a napi bevitt táplálék fedezi-e a tápanyag/ásványi anyag/vitamin igényét?

Figyelt kérdés

Eléggé rosszul eszik mostanában, és nem vagyok benne biztos, hogy bevisszük a szükségeset. Viszont szeretnék erre odafigyelni.


Nincs valamilyen kalkulátor, ahová beírom miből mennyit evett és kidobja az eredményt? Vagy hol tudok ennek utánajárni/utánaszámolni? Rendszeresen, egy darabog most napi szinten.


2010. máj. 16. 14:42
 1/5 anonim ***** válasza:
én nem hallottam ilyen kalkulátorról, de ha naponta 5 ször eszik, változatos, egészséges ételeket, akkor nem lehet baj, Kapjon fehérjét, szénhidrátot, zöldséget, gyümölcsöt, stb. Vagy lehet pluszban multivitamint, kiegészítés képpen.
2010. máj. 17. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hát ez az evés téma már nálam is kicsapja a biztosítékot. 20 hónapos a fiam és kb 3hónapja én kergetem körbe a kajával, mert egész nap képes étel nélkül lenni, pedig az előtt annyit kajált, hogy minden kevés volt. Nem történt semmi trauma és egyéb dolog, de már nagyon bosszant. Miért csinálhatják ezt a gyerekek? Ráadásul a lányom detto ilyen volt. Úgy látszik, kifogtuk a nem evős gyerekeket. Megkérdezheetm, hogy mennyi idős a tiéd és mennyit eszik egy nap?
2010. máj. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2010. máj. 17. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

19 hónapos.

- Reggelire kakaó ébredéskor

- Valódi reggeli csak néhány falat kenyér, ha szerencsém van sonkával meg sajttal. Ha nincs szerencsém, üresen.

- Ebédre mondjuk rendesen eszik, sokszor levest, mert azokat imádja.

- Uzsonna... Na ez nagyon nem megy... Joghurtot ette régen, most már max egy falat, aztán rohanás. A Győrinek van valamilyen zabos keksze, azt szoktam még neki adni meg kölesgolyót, hogy "menetközben", ha már nincs rendes uzsi, azért egyen valamit. Ezek nyilván csúsznak...

- Vacsi az meg totál felejtős...

- Lefekvéskor kakaó.


Sokat iszik nagyon, 100%-os (az a nagy dobozos) almalét szoktam neki higítani 1alma 2víz arányban. Abból egy nap vagy egy litert megiszik.


Csak úgy érzem, hoyg ezekkel nem kapja meg a szükséges ásványokat, de utána akarok számolni.

2010. máj. 17. 16:36
 5/5 anonim ***** válasza:
13:26-os vagyok. Sokan javasolták nekem, hogy ne adjak neki reggel kakaót, mert ettől nem éhes. Én ezzel nem foglalkoztam. Viszont abban van valami igazság, hogy ha sok teát, almalevet iszik és az 1 liter az rengeteg, akkor nem lesz éhes. Más ötletem nincs.
2010. máj. 18. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!