Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinek behódoló típusú kisgyer...

Akinek behódoló típusú kisgyereke van, hogy kezelitek a játékbizniszt a más gyerekekkel való közös játék során?

Figyelt kérdés
Két éves és pár hónapos kislányom minden játékát szívesen odaadja, ha jön hozzánk valaki. Ha meg mi megyünk, van, hogy nem játszhat semmivel, mert a vendéglátó kisgyerek félti a játékait. Ezt ott helyben viszonylagos türelemmel viseli a lányom, de látom rajta, és itthon mondja is, hogy bántja. Ma vittünk magunkkal saját játékot is. Odaadta szívesen, el is vette tőle a kis barátja, de cserébe nem kapott semmit. Most akkor tanítsam arra a gyerekemet, hogy ne adja oda a játékait másnak? Nekem ez annyira idegen, de közben meg úgy sajnálom. Korábban mindig azt magyaráztam neki, hogy amíg nem játszik a saját játékaival, addig másnak KÖLCSÖN lehet adni, mert az attól még az övé, és a másik csak játszik vele egy kicsit, és VISSZAADJA. És ezt olyan szépen megértette, de most úgy látom, ő az a típus, akinek inkább az ellenkezőjét kellett volna magyarázni, és megerősíteni benne, hogy ha a saját játékát félti, akkor álljon ki az érzései mellett. Előre félek, mi lesz vele az oviban.
2012. febr. 22. 23:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Édesem. :)

Hát szerintem attól, mert más nem adja oda a játékot, Te helyesen neveled, hogy a lányod adja oda, ha nem játszik vele. Szerintem ilyenkor, ha nem kap meg valami játékot, akkor biztasd, hogy nincs probléma, esetleg ha ott vagy, mondd eleinte a másik gyereknek, hogy te is kaptál valamit, illik viszonozni, esetleg ha ott a szülő, akkor hátha észbe kap és ő is mondja a gyerekének, hogy ne legyen irigy. Mást nagyon nem tudsz csinálni, de jól neveled a lányod. :) Egyébként az én lányom is ilyen, ráadásul nagyon szerény, nem is merné elvenni mástól a játékát. Így egy kicsit háttérbe szorul. 4 éves kislány anyukája.

2012. febr. 23. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Találkoztunk már mi is ilyen kisgyerekekkel. Nincs itt más teendő szerintem, mint a másik fél anyukájának besegíteni, hogy igenis adjon a lányodnak oda egy játékot. Azért ezt a szülők át szokták látni. Ha meg nem olyan és nem segít, akkor kérd meg te a másik gyereket, hogy adjon kölcsön egy játékot. A nevelési elveiden ne változtass, mert az jó, csak a többi gyermeknél ez nehezebben tanulható. Az enyém is csak most, 3 évesen kezd el játékot kiadni a kezéből, de ez is játékfüggő. Vannak olyan autói, amelyeket soha, senkinek.
2012. febr. 23. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Hát köszi a biztatást. Magam körül mostanában alig látok olyan gyereket, mint a lányom, egyetlen kis barátja van, akivel szépen eljátszanak egymással/egymás mellett, mert nem mérgezi meg a légkört az állandó huzavona. Még a saját unokatestvére is ilyen, pedig ő már közelít a négyhez.. Tegnap az anyuka próbált hatással lenni a gyerekére, de hiába. Arra jutottam, próbálunk kevesebb időt tölteni velük.
2012. febr. 23. 16:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!