Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » S. O. S. Miért nem tudok...

S. O. S. Miért nem tudok játszani másfél évesemmel? Csődöt mondtam anyaként?

Figyelt kérdés
Van egy gyönyörű és okos másfél éves lányom.Napok óta be vagyunk zárva a házba az idő miatt.Max fél órára megyünk ki,mert ekcémás,és hörghurutos nagyon.És szégyellem bevallani,de nem tudok mit kezdeni vele.Semmi nem köti le 5-10 percnél tovább.Nincs kreativitásom,hogy mit is kéne vele játszani.Próbálkozom mindennel,de minden 5 percig izgi neki.És én halálosan unom ezeket a játékokat:(((.Nagyon be vagyok fordulva:(.Ennyire sz@r anya vagyok?Hogy unom a saját gyerekem?Jajj, Lányok segítsetek,mert világgá megyek:(((Ti miket játszotok hasonló korú gyerekeitekkel?Más is van így mint én,vagy ez már a vég?
2012. febr. 7. 09:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Pont ez fogalmazodott meg bennem is tegnap estere!mar teljesen ki voltam h nem tudok mit kezdeni vele nem erdekli semmi csak kinlodik szegeny!Nincs ne emlegessem h mikor lesz mar tavasz!az en kislanyom nemsoka 2 eves lesz amugy! Bocsi h nem a kerdesre valasztam csak gondoltam tud h nem vagy egyedul! Es h hatha en is lessek vmi otletet!szep napot nektek!!!!!
2012. febr. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Hát én pont ezellen teszek félre érdekes játékokat.


Pl tegnap volt az a pont amikor kicseréltem a játékokat. nekem kétfelé vannak osztva a játékok. van 1 doboz lego 1 doboz fakocka ezt 1-2 hentente cserélem. ugyan így a többi játékát is 2 dobozra osztottam és cserélve van.


szuperül bejött. 2 hete volt utoljára cserélve és az "új" játékok most nagyon lekötik.


Amúgy ha azt akarja hogy játszak vele de én unom, akkor eldölök a földön mellette, és bekapcsolom a tv-t és nézek valamit ami érdekes. ö meg mellettem játszik, és ha kell én is bele segítek, neki elég hogy ott fekszem mellette. tv-t soha nem néz rá sem kukkant.

2012. febr. 7. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Én bábozni szoktam a lányomnak a plüssállataival! Nem kell nagy dologra gondolni,csak elmondom, hogy az adott állat mit eszik, hogy néz ki, hol él. Ezzel el szokott menni egy negyed óra! Forma bedobozunk (én dobálom, ő nézi). Szégyen, nem szégyen, nézzük a Duck tévét, közben elmondom, hogy mi van a képen! Ha főzök, akkor kiviszem a konyhába, beültetem az etetőszékbe, kezébe adok egy nagy tálat, ami tele van konyhai eszközökkel (sütikinyomók, fakanál, műanyag tetők, jégkockatartó, fémszűrő), ezekkel egyedül eljátszik a konyhában! Szoktunk labdázni, már dobni tud, most a gurítást gyakoroljuk. De nem játszok vele egész nap, sokat van a járókába is. Szerencsére eljátszik egyedül is. Ha egész nap játszani kéne vele, már nem tudtam volna írni, mert a diliházban lennék. :-) És a legfontosabb: nem vagy rossz anya, mert van egy másfél éves gyönyörű és okos lányod! :-)) Nem így született, te tetted ilyenné!!!
2012. febr. 7. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm:)!

Sajnos az én lányom nincs el egy percet sem egyedül.

A konyhába nem tudom magammal vinni,mert utál ott lenni és ordít.Nálunk is egész nap a Duck tv megy,mert nagyon szereti.És szégyen,de egy kicsit (5-10 perc),engem békén hagy.A férjem 8-20 ig melózik,csak minden második hétvégén szabad.Tehát egész nap egyedül vagyunk.Nagyszülők fiatalok és dolgoznak.

Sokszor azt érzem,hogy felmondok....

És annyira szégyellem magam.Nagyváros mellett élünk,de csak busszal tudnék bejutni,sok átszállással...el sem indulok,mert mire beérünk már jönni kell haza az alvásidő miatt.Itt senki és semmi nincs....


Babázni utál,soha nem is érdekelte.Építünk sokat,meg rajzolunk,meg bújócskázunk,meg kirakózunk,DE iszonyatosan unom már és a Duck tv-t is:(

Valahogy elegem lett...és ez a bezártság most,na ez feltette az i-re a pontot.

2012. febr. 7. 10:19
 5/17 anonim ***** válasza:

Én az elmúlt 1,5 hónapban voltam így, háromszor estünk vissza a hörghurutba, 3 adag antibiotikum, szüleim is elkapták, nekik tüdőgyulladásuk lett, 1 hónapig nem láttam őket.

Ráadásul én dolgozom, de táppénzzel kezdtük az évet, alig tudtam megoldani hogy valaki legyen itthon a beteg gyerekkel. Teljesen kikészültem, ő is, attól hogy mindig más van vele.

Másfél hónapig semmi program, hétvégén is reggeltől-estig itthon, bezárva. max. ha nem volt lázas, 10 perc az erkélyen.

Már aludni is alig tudtam, állandóan feszült voltam, ettől persze a fiam is. Minél görcsösebben akartam megfelelni, annál kevésbé sikerült.

Napi 3*2 Magne B6-ot szedek, este gyógynövényes nyugtató tablettát, hogy legalább éjjel pihenjek.


Illetve amikor hét végén alszik, én elemegyek sétálni 1-1,5 órára. Közben volt hogy bőgtem, volt hogy barátnőket hívtam, de nagyon jót tett, a mozgás és az egyedüllét is.

Illetve van, hogy a fiam játszik, én mellette ülök és olvasok. Ha valamit kér, vagy segíteni kell a játékban, akkor ott vagyok, de különben olvasok, nagyon élvezem!

És este, amikor már alszik, akkor megnézünk egy jó filmet a férjemmel, közben a kanapén masszírozza a lábamat (vagy én az övét), muszáj ezeket a lopott perceket is értékelni.

Bocs hogy hosszú lettem!

2012. febr. 7. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Az én kislányom 10 hónapos lesz és egy kis tündér, de mégis sokszor érzem magam hasonlóan mint te (és mint a válaszolók). Valahogy úgy érzem, hogy mindig ugyanazokat játsszuk, csomó játéka van de borzasztóan unom már őket, azt nem tudom hogy vajon ő mit gondol róluk, van 1-2 kedvence de olyan nagyon nem köti le egyik sem. Kedvenc elfoglaltsága kipakolni a játékosládából mindent, és felállni-leguggolni a bútorok mellett, na meg felfedezni a lakást kúszó-mászó üzemmódban. Az etetőszékbe ha beteszem akkor adok is valamit a kezébe, na nem játékot mert azt semmi perc alatt kidobja, hanem kukit. Amíg azt megeszegeti (jó lassan megy), addig én tudok pár dolgot csinálni a konyhában. Amikor mellette ülök a földön, akkor én is néha olvasok, sokszor énekelek neki és ezzel magamat is szórakoztatom, ,mondjuk én szeretek is énekelni. Van már kedvenc dala, úgyhogy a számítógépen megnézzük néha a kedvencét, ő kéri :-D olyankor jól elvan az ölemben. Ismerek olyan anyukát aki a kislánya kb. másfél éves koráig fel se állt szinte a földről, na én már biztos megőrültem volna. Szerencsére azért egész nap nem kell ott ülnöm.

Amúgy szerintem mielőtt megszületik a gyereke, mindenki azt gondolja hogy a világ legkönnyebb dolga ott ülni és szórakoztatni, de nem így van, nagyon bele lehet fásulni. Az már talán jobb lesz, amikor rendesen játszik a játékaival , pl babázunk, legózunk, kirakózunk, társasozunk, én azt már nagyon várom. De ez a hatvanhatszor dobáljuk bele a csillagot a formabedobóba stb. nekem nem megy :-(

2012. febr. 7. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
Nekem 14 hónapos gyerekem van (első) és szerintem nem kell mindjárt a játékos ládában kutakodni, ha meguntad a játékot. Egy gyereknek minden dolog szórakozás. Én együtt szoktam vele takarítani terigetni, törölgetni, így 3 legyet egy csapásra: elvégzek a teendőkkel, a kicsi így játékosan tanul, lefoglaljuk magunkat, ha már megunta a dolgait. Van hogy csinálom a piskótát és fogom a kezét, úgy keverjük együtt bele a lisztet. Szóval a gyerekeknek minden játék. Firkálgassatok, nézegess vele könyvet, bújócskázz. Én pl nem vagyok a fenekébe egész nap, hagyom hogy mászkáljon és felfedezze amit akar. :)
2012. febr. 7. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
és az gáz, ha én a 4 évesemmel nem tudok játszani meg mit kezdeni? na mindjárt kiírok egy kérdést is...de tényleg, én is szrnak érzem magam emiatt.
2012. febr. 7. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

5. vagyok.

Persze, a házimunka nálunk is így megy, muffinsütéskor ő rakja bele a kis papírt a formába, segít felverni a tojást bundáskenyérhez, tegnap együtt párostottuk a zoknikat, hajtogattuk a tiszta ruhát.

Ki-be tudja kapcsolni a mosógépet és a mosogatógépet is, és már nem kapcsolgatja ész nélkül, mint kicsinek, hanem csak funkcionálisan.

Ezzel együtt azt mondom, néha nagyon nehéz kitölteni egy napot.

2012. febr. 7. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Megpróbálok olyan tippeket adni, amik nálunk beváltak (17 hós), hogy egyedül lefoglalja magát:

- nyitva hagyni a konyhaszekrényt alul (amiben pl. műanyag edényeket tartod), és hagyni hogy kipakolja, rámolásszon

- hagyni, hogy cipőket-papucsokat rakosgasson, hordozzon ide-oda

- kezébe adni valamit, ami nem játék, de biztonságos, és még sosem adtad oda neki, pl. egy műanyag locsoló kannát, vizespalackot

- egy fedeles fémbobozba száraztésztát tenni, és azt odaadni neki

- két székre pokrócot borítani, és így bunkert készíteni neki, betenni oda egy-két plüssét vagy játékát

- vidám zenét betenni (az enyém táncol 15 percet egyfolytában is).

Remélem, segít valamelyik tipp.

2012. febr. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!