Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek mennyiért dolgozna...

Szerintetek mennyiért dolgoznak a bébiszitterek manapság?

Figyelt kérdés
Kétéves a fiam, tavasszal vissza kell mennem dolgozni, szükségem lenne egy bébiszitterre, aki idejön hozzánk hajnali 5-re, megvárja, míg felkel a fiam, elviszi bölcsibe és kb.ennyi lenne. Mindez időben 5-8-ig tart, tehát 3 óra. Szerintetek mennyit fizessek, illetve mennyiért vállalnák ezt el?
2012. febr. 23. 12:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Pesten 1000ft és afelett/óra.
2012. febr. 23. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Kb. 1000/óra. De ez függ attól, hogy helyileg hol vagytok, illetve, hogy kit bízol meg. Egy nyugdíjas lehet, hogy kevesebbért elvállalja, mint egy tapasztalt bébiszitter.
2012. febr. 23. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
vagy egy ismerős lány is szóba jöhet. Ezért szerintem nem lehet 1000Ft-ot elkérni. 600-800 FT között.
2012. febr. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Sajna nincs ilyen ismerősöm, de van a városunkban óvóképző fősuli, van egy csomó diák és végzős minden évben. Én adnék a 3 órára 3 ezret, de lesz hétvége is, mikor mondjuk 10 órát kellene vele lennie, akkor fizessek 10ezret? Van egy 16 éves lányom is, nagyrészt ő is itthon lenne hétvégén velük. Félek a hétvégéktől. Nagyon hosszú lesz neki nélkülem. Mondjuk a 10órából alszik kb.5-öt..
2012. febr. 23. 13:31
 5/12 anonim ***** válasza:

Nekem ismerősöm ajánlotta a nagynénjét, aki sok gyerekre vigyázott már. (Bölcsődei gondozónő volt, nyugdíj óta vállal gyerekeket.)

Ő 500 Ft/óra áron dolgozik. Megyeszékhely, szóval nem kis város. Ő mondta, hogy a nővére szintén vigyáz gyerekekre, Pesten 1000 Ft/óra díjban dolgozik.

2012. febr. 23. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Sopronban lakunk és igen, jobban szeretnék idősebb hölgyet, mert a fiam egy nagyon aktív gyerek és nem nagyon fogad szót fiataloknak (nekünk, húgomnak), viszont anyukámat imádja és nála egyáltalán nem eleven :)) Csak sajnos fájós lábbal nem tudna hozzánk eljönni, általában csak otthon van, ezért nem kérem meg Őt, vigye a bölcsibe a kicsit. Köszönöm a válaszokat, megpróbálok valami jó bérezést kitalálni, mivel heti 3-szor 3 óra reggel az fix, és a hétvégét még nem tudom, nem mindig kell dolgoznom, heti egy az is fix, az kb. 20 óra hetente. Szerintem 800 Ft az tökéletes, fóleg, hogy átlag havi 80 órát nekem dolgozik. :)
2012. febr. 23. 14:49
 7/12 anonim ***** válasza:
31%
Nevetseges a 800 ft.En 1300-1500-ert jarok egy gyerekhez,de van ahol haromra vigyazok,ott majdnem kijon 2000 egy orara.Parszaz forintert esetleg egy igenytelenebb raszorulo embert talalsz,ja ez Bp.
2012. febr. 23. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
52%

Mivel a reggeli órában - szerintem - nem olyan elfoglaltak még Budapesten sem a bébiszitterek, az idősebb nénik pedig egyébként is koránkelők, nyugodtan alkudj. Először is, nem egy időnként be kellene ugrani munkát ajánlasz, hanem havi kvázi fix keresetet. Illetve nyugodtan számolhatsz, ha most kezdi a kicsi a bölcsit havi egy hét betegséggel is.

Hozzánk hétfőtől csütörtökig jön egy idős néni, hozza az oviból haza a fiunkat. Hazasétálnak, mert kb. 10 percre van az ovi, s vigyázz rá, míg hazaérünk. Oké, nem úgy játszik vele, mint egy fiatal, de rengeteg mesét olvasnak, építenek, gyurmáznak, kirakóznak, ha beteg a fiunk, akár korán reggel is riaszthatom, hogy mire hazaérünk az orvostól, legyen itt. Szóval abszolút rugalmas úgymond az időbeosztása. Egyáltalán nem igénytelen, amit kérünk betartja és betartatja a fiunkkal is. Ráadásul még uzsit is vásárol a fiunknak minden reggel (pogácsa, péksütemény), így nem kell reggel rohannom a boltba friss pékáruért. Próbálkoztam én is fiatalabbakkal, de vagy a hét valamelyik napja nem volt jó neki, mert más elfoglaltsága lett volna, vagy nem értette meg, hogy havi fix x ezer forint mellett ugyan ne kérjen már betegség idején napi 10 órára is óránként ezer forintot. Ráadásul úgy, hogy elhívtam személyes találkozóra, így láthatta, hogy normál anyagi körülmények között élünk. Egyébként a néni (akit annyira szeret a fiunk, hogy már mamának szólítja) 800 forintot kér óránként a sima délutánokért, ha egész nap vigyáz a fiunkra, akkor pedig 600 Ft-ot. És van egy tartalék nénink, ha a mama beteg lenne. Neki, mivel "tartalékos", az ezer forintos óradíjat fizetjük, de teljes nap esetén ő is csak 6000 forintot kér.

2012. febr. 24. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
#7/8 Havi 80óra az 64 ezer..Ez meg Sopron és a lakosság 60%-a Ausztriában dolgozik, ahol a bébiszitter 800eurot keres úgy, hogy ugrózik. Az egész napja odavan! Én ezer eurot keresek, a férjem is, de nem adnék 800-1000ft-nál többet azért, hogy beülteti az autóba és elviszi a bölcsibe. Ezt még én is elvállalnám munkának, holott én jól keresek! Te nagyon elvagy szállva magadtól! :-D
2012. febr. 24. 16:03
 10/12 anonim ***** válasza:
Én is ismerek nénit, aki 700 ft-ért csinálja ugyanezt, és ez itt Pesten van.
2012. febr. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!