Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az óvodákban a logopédusok...

Az óvodákban a logopédusok mennyire dolgoznak eredményesen?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra,hogy egy beszéden mennyire tudnak javítani,ha az szükséges vagy célszerű mellette még külön logopédiára is járni.Akinek van tapasztalata erről,örülnék,ha megírná.
2008. aug. 9. 01:33
 1/4 anonim válasza:
83%
Szerintem nem baj ha jár a gyerek de jobb ha a szülők vagy testvérek segítenek nekik. én vagy 5 betűt nem tudtam kimondani, jártam is logopédushoz de semmit nem ért, a nővérem tanított meg rendesen beszélni pedig ő is kicsi volt.
2008. aug. 10. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nagyon változó!A mi óvinkban például remek a logopédus,az én gyerekem is gyönyörűen beszél már.Szerintem nagyon fontos,hogy hányszor és hány percre viszi el a gyerekedet egy héten,illetve hány gyereket visz egyszerre (nálunk 3-at).Fontos az is,hogy amit ad házi feladatot azt otthon gyakoroljátok minden nap,mert anélkül hiába jár logopédushoz a gyerek,nem ér semmit.Én rendszeresen tudtam beszélni a logopédussal,időpont egyeztetésssel,ami nekem nagyon hasznos volt,és ami talán a legfontosabb:a gyerekem imádott hozzá járni és így szívesebben is csinálta az eleinte kínos feladatokat (nagyon zavarban volt eleinte a "nyelvcsavargatásoktól",pedig csak 5 éves).De van olyan barátnőm,aki másikóviba jás és mondja,hogy nem tanul semmit a gyermeke,nem fejlődik,járni is utál... Mondjuk én javaslom,h a füzetét mindig figyeld és gyakoroljatok!Sok sikert!
2008. aug. 12. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Két lányom van a nagyobbik gyönyörűen beszélt már alig egy éves kora körül,a kisebbik meg még olyan "halandzsa"nyelven sokszor.Én mondtam ezt többször is a gyerekorvosnak,ő azt mondta,hogy várjunk,majd fog beszélni(így beutalót sem írt egy alkalommal sem),de már 4 éves elmúlt és eléggé aggódom már :-S

Egész nap beszélgetek vele.A védőnő azt mondta,majd az óvodában a logopédián segítenek.Mivel ilyenben még nem volt tapasztalatom,ezért is kérdeztem ezt meg.

Köszönöm a válaszokat.

2008. aug. 12. 14:01
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Én azt gondolom, hogy az "eredményesség" csak az adott szakember felkészültségétől és tapasztalatától függ.


Nekem az a véleményem, hogy ha egy gyereknek problémája van, akkor azon egy szakember csak segíthet és nem érdemes azon hezitálni, hogy hozzáforduljon-e az ember.


Ez különösen érvényes a beszédhibákra, mert minél később szűnik meg a probléma, annál több kudarcélmény éri a gyereket, ami sem az önbizalmának, sem a késöbbi társasviselkedésének nem tesz jót.


Ha valaki extra alkalommal is el tudja vinni a gyermekét a logopédiára, véleményem szerint az csak segít.


Remélem segítettem egy picit. :-)

2008. okt. 26. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!