Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek hogyan lehet...

Szerintetek hogyan lehet megtanítani egy gyereket arra, hogy magától köszönjön?

Figyelt kérdés
Ha megyünk valahova, belépünk az ajtón és rögtön szólok a gyerkőcöknek, hogy köszönjenek mindenkinek. Ezt meg is teszik. De a múltkor egy felnőtt később jött, és amikor találkoztak vele (ez egy olyan hely, ahol kb 40-50-en vagyunk együtt, nem mindenki egyszerre érkezik, de nem ez a lényeg), nem köszöntek. Épp nem voltam ott. És aztán jól megkaptam. Igaza volt persze, de a többi ember között én sem mindig veszem észre az épp újonnan jötteket. Tehát az alapkérdés: Egy 4-5 éves gyerektől elvárható az, hogy ilyen esetben magától köszönjön? És ha igen, hogyan csináljam?
2012. febr. 28. 16:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát, a fiam 4 éves, ő még mással van elfoglalva nem azzal, hogy kinek köszönt meg kinek sem. A lányom 8 éves, ő már köszön magától, de a mai napig meg szoktam érte dicsérni, hogy rögzüljön benne. Így csináld: köszönj kisfiam! -Csókolom! -Ügyes vagy. És rögzülni fog benne, de nem 4 évesen.
2012. febr. 28. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
magától egy 4-5 éves gyerektől még nem nagyon,de sajnos azt látom anyukák nem is nagyon erőltetik ezt a köszönős dolgot.még nem is mondják a gyereknek,pedig alap dolog,szerintem,pár egész pici korban a pápá,vagy az intés jele a a köszönésnek,ha meg már tud beszélni és rá köszönnek tessék köszönni,én rá szolok 3 éves fiamra és nagyon szépen köszön is,de szinte az egyetlen az oviba aki ha belép az ajtón hangosan köszön majd minden óvónéninek és dadusnak akit meglát.persze neki is van dacos hangulata amikor nem akar ezt közli is velem,ilyenkor nem állok le vele vitázni,de hangosan köszönök helyette is,majd megjegyzem bizony köszönni kell.
2012. febr. 28. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyáltalán nem elvárható.

Mellesleg ha belép valaki, akkor annak illik köszönnie, nem annak, aki előbb már ott volt. Szóval köszönjön csak szépen a gyereknek, és akkor van esély rá, hogy 4 évesen a gyerek is köszönni fog neki. (erre azért lassanként meg lehet tanítani, hogy ha valaki köszön neki, annak visszaköszönjön)

2012. febr. 28. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Két és fél éves a lányom, és különösebben sosem buzdítottuk a köszönésre. Nem volt rá szükség, minket utánozva nagyon hamar elkezdte, ahogy megtanult beszélni. Egyébként szerintem a köszönés hiánya nem olyasmi amit ennyire komolyan fel kell róni egy 4 évesnek. Ne vedd a szívedre, hogy "megkaptad", mert nincs ekkora jelentősége. Példát mutatsz, emlékezteted rá, és kialakul a szokás.
2012. febr. 28. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én sosem szóltam a lányomnak a köszönés miatt. Azt olyan gáznak érzem. Majd megtanul köszönni magától, ha azt jónak érzi.

A szülők csak azért szólnak szerintem a gyerekre, mert megfelelési kényszernek érzik ezt. Azt gondolják, hogyha a gyerekük nem köszön, mit gondolhatnak mások róluk?

Amúgy fél éve köszön már magától a kislányom, májusban lesz 3 éves.

22F

2012. febr. 29. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!