Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek helyes lenne...

Szerintetek helyes lenne megtanítani egy kisfiút varrni?

Figyelt kérdés

Egy kislányt természetes hogy megtanítunk varrni, engem is megtanítottak. De arra gondoltam, hogy ha kisfiam születne, akkor őt is megtanítanám, hogy nagyjából tudjon varrni. Azért hogy ne kelljen 25 éves korában visszaszaladni anyucihoz mert elszakadt valamije :D

Még nincs gyerekem, de érdekelne hogy nem tartjátok ezt lányosnak? Vagy a fiúkat nem kell ilyenekre megtanítani?


2012. jan. 2. 13:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne lenne helyes? Ne törődj a nemi szerepekre vonatkozó előítéletekkel!

Példa fordított nemekkel: Az _egyik_ lányom ügyesebben barkácsol 6 éves kora óta, mint én. :-) Csak az egyik.

2012. jan. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Miért ne varrhatna egy fiú? Ha te nem, majd a suliban megtanítják neki.
2012. jan. 2. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nem baj, ha egy fiút megtanítanak varrni. Pl. nekem volt egy fiú oszt.társam, aki tudott varrni, kötni, horgolni, hímezni. De amúgy meg elég fiús fiú volt, úgyhogy szerintem a kettő nem zárja ki egymást. A lányoknak meg külön bejött, hogy tudja ezeket. :D
2012. jan. 2. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nyugodtan tanítsd meg:-) Nem egy fiú ismerősöm van, aki még gyöngyöt is fűzött:-)
2012. jan. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Arra kell megtanítani,ami érdekli.

Kiskorunkban öcsém pl rendszeresen segített főzni anyunak, imádott palacsintát sütni, engem nagyon nem érdekelt.


KÉsőbb, kamaszkorunkban én segítettem apámnak, ha barkácsolt, pl együtt javítottuk ki a térkövezést az udvaron. Van saját aksis fúróm, igaz lenyúlta a férjem, és csempevágóm, mert szeretek mozaikcsempézni.


Egyébként meg lányos vagy nem lányos,ha fiad lesz, és látja, hogy te varrsz, úgyis ki akarja próbálni.A kisfiam egy éves kora körül állandóan "főzött", lopkodta a konyháról a fazekaimat meg a fakanalakat, mert nyilván látta, hogy én is kavargatok a tűzhelynél.

2012. jan. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem minden tudás amit megszerez az értékes lesz neki.Egy gyereket még szinte minden érdekel.Nyugodtan tanitsd majd meg varrni is akár.Csak egy példa:A férjemék ketten voltak fiú tesók,anyósom mindenre megtanította őket,sokat segít is nekem!
2012. jan. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szia! Az én 6 éves fiam nagyon szeret varrni. :)

Látja, hogy néha én is teszem, és őt is érdekelte, hát mikor akkora lett, hogy bátran tűt mertem adni a kezébe, megtettem. Na nem mondom, hogy „egy matyóhímzés”, amit csinál, de imád pl. kis szütyőket varrni magának maradék anyagokból.

Ahogy sütit sütni is szívesen segít, az apjával meg barkácsolni szokott.


Mindemellett nemrég mesélte a férjem, hogy mikor egyik nap látta a gyerek, hogy ő varrja a zokniát, csodálkozva kérdezte, hogy ezt miért nem én (a nő) csinálom. Elég vicces, mert nem vagyunk olyanok, akiknél a férfi ne mosogathatna vagy én ne csavarnék be egy villanykörtét – mégis azt gondolja a gyerek, hogy a varrás női munka.

De ennek ellenére nem gondolja, hogy ő ne varrhatna.

2012. jan. 2. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

szia

nem olvastam a válaszokat.

Szerintem mindenképpen. A férjemet kisgyerek korában megtanította a nagymamája, sokkal szebben varr mint én. Ha valamit szépen, láthatatlanul kell varrni, mindig őt kérem meg.

Én is tudok, de iszonyatosan csúnyán. Semmi érzékem nincs hozzá.

Ha a férjem vállalja, a gyerekeink is megtanulnak majd varrni. 4 éves fiú, 2 éves kislány

2012. jan. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 krisztivan ***** válasza:
Fiam van és minden féle házimunkát megfogok neki tanítani.Varrni,főzni,mosni,mosogatni,vasalni.Szerintem kell hogy tudjon boldogulni a mai világban.A lányok meg remélem hogy oda-vissza lesznek tőle:-))
2012. jan. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Okés, akkor megtanítom én is a fiamat (ha lesz) :) Hasznosnak gondolom, ezzel is több lesz sztem :)
2012. jan. 2. 14:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!