Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit főzzek hétvégén ami...

Mit főzzek hétvégén ami nagyon olcsó változatos és finom 2 felnőttnek és egy 3 éves gyereknek?

Figyelt kérdés
2000forintból kéne kihoznom 3 napi étkezést három főre.Segítenétek nekem ebbe.Köszi
2012. márc. 2. 12:21
 1/9 anonim ***** válasza:

Köménymagleves pirított kenyérkockával,+ grizes-lekváros tészta. Szerintem ez kijön 2000-ből.

Vagy krumplistészta, káposztáskocka, paradicsomleves.

2012. márc. 2. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A köménymaglevesen és a krumplis tésztán kívül egyiket se eszik meg a fiúka felsoroltak közül...sajnos.:(
2012. márc. 2. 12:37
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

[link]


A jobboldali menube valaszd ki az olcso recepteket. Van vagy 3ezer belolle es vallosgass kedvedre. En mar evek ota innen fozom. :)

2012. márc. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Paprikás krumpli, tökfőzelék, rakott krumpli, krumplifőzelék, zúza pörkölt (olcsó a zúza), dinsztelt máj (a máj is olcsó), lehet köretnek rizs vagy krumplipüré is. Én ezt tudnám ajánlani.

Én szombaton tökfőzeléket csinálok, vasárnap pedig rakott zöldbabot... :) És esetleg egy kis palacsintát desszertnek.

2012. márc. 2. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Off. Ez a rohadt pénztelen hó vége.... :)

On. Én egy csomó mindenből szoktam pörköltet csinálni, nokedlival. Virsli, tojás, zöldbab.... Ilyenkor kerül elő a sárgaborsó főzelék, lencse főzelék, krumpli főzelék...

2012. márc. 2. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nálunk tojás leves palacsinta a menü, ha nem csinálsz túrósat csak otthoni kakaóból, lekvárból, fahéjból válogatsz a töltelékhez, simán kijön.

Én egyébként a levest mindig 2 napra főzöm, és a másodikat variálom szo-vas.

Anyukám gyakran csinált anno sajttal töltött vislit rizzsel szűkösebb napokon.

2012. márc. 2. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

5. igaza van!

Igen, borsófőzelék tükörtojással, spenót keménytojással stb.

2012. márc. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Farhátból és szárnyból leves, zöldséggel, kb. hús 300 ft, zölség 300 ft. Ez két napig jó.

Másodiknak:

1. fél kg csirkemájból (ebből egy-kettő a levesbe a gyereknek) hagymán megpirítod, só, bors, víz, hogy legyen egy kis szaftja, pirosparika is mehet bele, köretnek krumplipüré. Máj kb. 400 ft, krumpli 150, hagyma 50.

2. Stefánia szelet: fél kg darált hús, 400 ft, 4db tojás 160ft, a húst fűszerezed száraz áztatott kenyérrel vagy zsemlemorzsával összedolgozod, plusz bele egy tojás. Folpackon kinyújtod, a keményre főtt tojásokat félbe vágva belerakod és feltekered. Sütőben sütöd.


Ez összesen 1760 ft, igaz csak egy nagy fazék leves kétnapra és két főétel, de ha a krumplipüréből marad, azt keverd össze egy tojájjal és liszttel, nyomd szét pacsninak a kezedbe és forró olajba süsd ki. Lekvárral vagy fahéjas cukorral szórd meg.

És ha a levesbe több szárnyát főzöl, amit nem esztek meg másnap süsd meg ropogósra.

A maradék 240 ft-ból vegyél egy élesztőt 50 ft, egy kg lisztet 120, egy tojás 40 és készíts pizzatésztát, amire bármit rátehetsz ami a hűtőbe, fagyóban van. Ha jól gazdálkodsz futja 20 dkg párizsira amit rátehetsz.

2012. márc. 2. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Gyakran szoktam venni a Lidl-ben (persze máshol is van) 200 Ft-ért leveles tésztát + kb. ugyanennyiért baromfi virslit. Ebből szoktam kis "hot dog"-okat sütni. A virsliket megkenem ketchup-pal, betekerem a levelestészta csíkokba (14-16 db jön ki belőle) sajt a tetejére és megsütöm. Ma zöldborsóleves volt mellé, de gulyással vagy más tartalmasabb levessel is imádjuk. Simán kijön 2000-ből.
2012. márc. 2. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!