Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért csinálja ezt a 2.5 éves...

Miért csinálja ezt a 2.5 éves lányom? Nembírom teljesen kikészít

Figyelt kérdés
Szeretjük, foglalkozunk vele kis kora óta rengeteget játszunk, jövünk megyünk és mindemellett meg lett tanítva a viselkedésre is, nem bölcsödés, mégis egy hónapja teljesen kikelt magából, egész nap ordít, mindenért kiborul, ütöget, nincs egy nyugodt percünk sem se nappal sem éjszaka, követelőzik, mindenért hisztizik, ha nem az van amit akar akkor azért, ha valamit egyedül végre elkezdene játszani akkor azért ordít mert nem sikerül építeni vagy babát öltöztetni úgy ahogy elképzelte, a párommal teljesen kiborultunk egész nap görcsbe van a gyomrom biztos hogy valami mindíg történik, értem hogy dackorszak stb de szünet nélkül mindennap, egész nap??? mindíg éreztetjük vele hogy szeretjük, próbálok nyugodt maradni a hisztiknél de már egyre kevésbé sikerül, nem tudom mit csináljak, annyira stresszelek hogy aludni sem bírok... közben 23 hetes terhes vagyok
2012. márc. 2. 22:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Dackorszak + testvérféltékenység

Megoldás csak a türelem és a sok-sok szeretet...


Hisztit nem kell meghallani. Ez az egyetlen mód, amivel le lehet szoktatni róla, mivel így nincs értelme csinálni.

Én 1 mondatban szoktam ezt lerendezni a lányomnál: kicsikém, tudod, hogy a hisztivel nem érsz el semmit, akár abba is hagyhatod... és az esetek 99%-ában 1 percen belül befejezi. Ehhez 1x kellett neki vagy 30 percet hisztizni.

2012. márc. 2. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Dehát még meg sem született... :(
2012. márc. 2. 22:16
 3/12 anonim ***** válasza:

A terhesség miatt feltételezhető, hogy a Te ingerküszöböd kissé lejjebb van a szokásosnál. Ehhez társult, hogy dackorszakba lépett.

És igen, nagyon megérzik, hogy jön a tesó...

Kitartás!

2012. márc. 2. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
50%
Pszichológusok szerint a legjobb módszer a láthatatlanná válás. Azaz csinálj úgy, mintha nem látnád. Én is ezt gyakorlom most. Persze a szemed sarkából figyeljed, de ezt ő ne vegye észre. Tudod, ő tudja, hogy kistesója lesz, és már előre féltékeny, és azt akarja, hogy csak vele foglalkozz! Beszélj sokat a Babáról, és hogy ők ketten mennyire fogják egymást szeretni.
2012. márc. 2. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Tudom, de a kicsik ezt már érzik.

Érzi rajtad a legkisebb rezdülést is. A legkevésbé tudatos viselkedést is észreveszik és arra reagálnak, nem arra, hogy próbálunk higgadtak lenni. :)


Most az jutott eszembe, hogy próbáljatok meg anya-lánya napot tartani és semmi mással ne foglalkozz aznap, csak a kislányoddal. Illetve mindent együtt csináljatok, amit a háztartásban nagyon muszáj elvégezni. Állj hozzá úgy a naphoz reggel, hogy jó lesz! és amikor felkel a lányod beszéld meg vele, hogy egész nap együtt lesztek, csomót fogtok mókázni, játszani, kacagni, stb. És meglátod, tényleg jól fog elsülni!

Szerintem nagyon igényli a figyelmedet és a dackorszak miatt meg nagyon nehéz neki. Ki kell mozdítani a kis világából!

Az én lányom pl. imád sütit sütni. Persze olyat, amit szaggatni kell - kedvenc a mézeskalács. :)

De festhettek, rajzolhattok, ragaszthattok is valamit, stb.

És majd amikor a baba már közelebb lesz, próbáld bevonni őt a teendőkbe. Arra gondolok, hogy a kisruhák válogatásába, mosógépbe pakolásába, hogy érezze, hogy ő a nagylány, akire anyának szüksége van, hogy segítsen neki. Pl. ennyi idősen simán patentolhatja a bodyt majd, stb. stb.

2012. márc. 2. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Én egész nap vele voltam eddig is és most is... ha mennem kell valahova, közért, doktor vagy egyéb program akkor szinte mindíg viszem magammal, eljárunk játszóházba amikor lehet, fürdőbe, ha itthon vagyunk akkor sokat játszunk, mindenbe bevonom amibe csak lehet, dícsérem mindenben amiben csak lehet, ha igénye van rá mert éjszaka megébred és hív akkor magam mellé is veszem, próbálok mindenféle pozítív dolgot mesélni neki ami a kistesó jöttével jár, apa is amikor csak tud foglalkozik vele, emellett van egy szerető aktiv nagyink is, én úgy érzem ennél többet már szinte képtelenség megtenni és mégis ilyen helyzet áll fenn amit fenn leírtam ezért vagyok ennyire elkeseredve

2012. márc. 2. 23:06
 7/12 anonim ***** válasza:

Ne legyél elkeseredve. Teljesen természetes, ami lejátszódik.

Nem úgy gondoltam, hogy nem foglalkozol vele most :S, hanem annyi lenne a lényeg, hogy ezt benne is tudatosítsd, hogy vele foglalkozol. A hangulata tud megváltozni az egész napnak attól, hogy máshogy álltok hozzá, mint az átlag hétköznapokhoz. Kitartás! Idővel jobb lesz.

2012. márc. 2. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Ebben már csak az a nem világos számomra, hogy hogyan terelgessem így az egyedül eljátszás és egyedül alvás felé... mert hát nem vagyok robot és így 2.5 év után jó lenne már néha magammal is foglalkozni, nem beszélve a férjemről...
2012. márc. 2. 23:31
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Sajátom nincs, de 6 kb ennyi idős gyerek mellett vagyok babysitter, úgyhogy kezelnem kell sokféle és gyakran előforduló hisztiket. Nekem egy módszerem van és mindig beválik.

Először is ha tudom, hogy egy szituációban állandóan hiszti van, pl öltözés,játék,akármi, akkor mielőtt nekiállnátok szépen fogom és elmondom neki, hogy édesem, mindent lehet játszani, minden móka jöhet és ha valami nem tetszik csináljuk máshogy, de ha nekiállsz hisztizni hazahozlak, elteszem a játékokat, stb. Még a hiszti előtt, mert ha már kitört rajta úgysem figyel. Amit mondok be is tartom. A gyerek kicsi, nem hülye, meg fogja érteni pár alkalom után, hogy a hiszti nem eszköz. Pl az egyik kisgyerekkel járok boltba, ahol rendszeres volt a hiszti. Már a bolt előtt elmondom, hogy választhat egy valamit(szülői utasítás), ha hisztizik fogom és hazaviszem. Egy 3 éves gyereket akkor is elbírok ha kiabál. Sosem emelem fel a hangom, sosem ütnék, csak kiviszem. 2 alkalommal kellett megcsinálnom, azóta semmi, mert belátja, hogy betartom, amit mondtam és semmit sem kap.

Ha már kitört a hiszti én odaülök mellé és elmondom neki, hogy látom, hogy gondod van, felfogtam, de amíg üvöltesz, kiabálsz én nem értem mit akarsz. Jelzem, hogy figyelek rá, de csak akkor ér el változást, ha abbahagyja és szépen megbeszéljük. Én nyugodt maradok, lassan, nyugodtan beszélek. Még a leghisztisebb gyerekem is pár alkalom után azonnal abbahagyta a hisztit, ha leültem és elkezdtem neki mondani. Meg fogja érteni, hogy figyelnek rá, mindent megbeszélhet a szüleivel, elérheti,amit akar, de nem hisztivel. És ami fontos, hogy ha valamire nemet mondasz, azt soha ne vond vissza, mert oda az egész. A gyereknek az a jutalma, hogy kompromisszumos megoldást találtok ki, kölcsönösen engedtek.

Ha átnézel rajta feldühíted és rosszabb lesz, ha udvarolsz neki szintén.

A nyugodtságon túl csak az segít, ha ő maga jön rá, hogy mennél többet hisztizik annál később éri el a célját. Tudja, hogy a szavaidnak súlya van, a tetteinek következménye. A gyerek nagyrészt a figyelemért hisztizik. Ezzel a módszerrel megadod neki a figyelmet, hiszen melléülsz, beszélsz hozzá, de nem megy vele semmire.

És minden gyerkőc szeret és ami a szülőkkel állandó harc, azt velem simán, vidáman, játékosan megy. És nem ütöttem, nem kiabáltam, nem zártam be őket és az idegeim is épek. Most lehet azt mondani, hogy minek fegyelmezem én más gyerekét, sokukra napokat vigyázok egymás után, rendszerben kell működnünk, mert vigyáznom kell rájuk. És ez úgy nem megy, ha hisztiből elfut a boltban vagy az utcán vagy direkt azt csinálja, amit nem szabad(mint pl egyik gyerkőcöm eleinte állandóan a konnektorba akart nyúlkálni meg a vitrin üvegajtajain himbálózni)

Remélem segítettem.

2012. márc. 2. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

tok ugyanez, egy 3 eves kisfiuval, ugy, hogy majdnem ket hete tulhordom a bebit :)

egyik pillanatban angyal, a masikban ordog..

en szepen probalom elmondani, hogy ha vege a butasagnak, akkor megbeszeljuk.

ma eleg sokaig sirt, de nem foglalkoztunk vele (nehez volt), massziv fel ora bomboles utan kozolte, hogy vege a butasagnak, es odabujt, onnantol nagyon aranyos volt (egy ujabb fel oraig kb), amikor a pelenkazotaskara rault..mondtam neki ne mert tonkremegy, nekifogott uvolteni. kb ket perc mulva odajott, elmondtam neki szepen, megdajkaltam, kerdeztem megertette e, mondta igen. mondom fog butasagot csinalni? vigyorogva mondja, hogy igen. :( nem tudom hol van az en tunderi jo szofogado aranyos kisfiam

2012. márc. 3. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!