Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nembírom tovább, teljesen...

Nembírom tovább, teljesen kiborít a kislányom, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nagyon nagyon szeretjük de egyszerűen kimerültem!! Sosincs nyugodt éjszakánk mert sokat kel szopit kér, ha nem adok neki akár 5 órát is fennvan és nyüszög, álandóan nyafog napközben, ö-ö-ö mutogat hogy ezt kér azt kér, ide menjünk, oda menjünk, sosincs egy perc nyugtom, egyedül szinte semmit sincs el, hiába foglalkozok vele mindennap órákat, rengeteget dajkáljuk én is és apja is, visszük magunkal ha megyünk valahova mert nagyon élvezi, rokonokhoz is járunk gyerekekhez, úgy érzem mindent megkap, de amint hazajövünk csak szenvedünk , éjszaka alig tudok pihenni, próbálok türelmes lenni de úgyérzem nembírom tovább, ilyenkor ingerült vagyok és türelmetlen és emiatt rossz anyának érzem magam

15 és fél hónapos


2010. dec. 26. 19:02
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:
Tudom hogy jön a foga is, de már hónapok óta megállás nélkül minden csak emiatt van?
2010. dec. 26. 19:05
 2/26 anonim ***** válasza:
29%
szerintem el van kényeztetve,mint a mai kisgyerekek többsége
2010. dec. 26. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
86%
Én nem érzem magam rossz anyának,pedig sokszor ki vagyok akadva rajta! 1 éves lesz a kisfiam szilveszterkor,de eszméletlen rossz. És nem csak az én véleményem! Van hogy egész nap üvölt,bármit csinálok vele. Lényeg,hogy nem vagy rossz anya!
2010. dec. 26. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
67%
szia.nyugi ezen mindenki túl esik.mi 2 héten keresztül egy percet nem pihentünk azt hittem meghalok mire ezen túl vagyunk.már túl vagyunk de nagyon jó,hogy nem kell még egyszer túl esni rajta.
2010. dec. 26. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem is sokat van dajkálva talán. De minden babának van ilyen időszaka. Nálunk ez az első gyereknél volt így, tapasztalatlan szülők voltunk. A másodiknál már sokkal ügyesebb voltam, nem dajkáltam annyit. Egyszer volt ilyen vele, 3-4 hós volt, mikor azt mondtam elég, jön hozzánk az ágyba, de sikerült visszaszoknia szerencsére.

Nem vagy rossz anya! Csak kimerült! Próbáld vedd magadhoz éjszaka, ha nem marad más. Ő is pihen, és te is főleg. Elalszik nálatok az ágyban is. Vagy ezt nem akarod?

2010. dec. 26. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
78%
két gyerekes anyuka vagyok 1,5 és 4 évesek néha a hajam tépem és üvöltők.az egyik az olajat önti ki a másik a függönyt tépi le vagy a kutya vízét önti ki úgy ,hogy úszik a konyha vagy a forró edényt kapja le a konyha asztalról vagy egész nap hisztizik valamelyik.az a legjobb amikor egyszerre csinálják és 5 helyre kapok egyszerre.ja és a férjemre nem nagyon számíthatok mert sokat dolgozik ha itthon van pihen.szóval nem csak te vagy így ezzel.és nem vagyunk rossz anyukák mert olyan anya nincs a világon aki nem borul ki.kitartás.
2010. dec. 26. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
90%

Nálunk apjával csinálja a kisfiam h viszi mindenhová és mutogat.Velem nem csinálja,mert ha mindig hagynám magam,sose tudnék semmit csinálni.

Este adj neki valami táplálót,hátha nyugisabban alszik éjszaka.

2010. dec. 26. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
69%

Az a baj,hogy hozzászoktattátok a dajkáláshoz,az éjszakai felkelésekhez. Most már nagyon nehéz lesz erről leszoktatni.

Hagyni kell egyedül két evés között,még akkor is,ha hisztizik. Ha rájön,hogy ezzel nem ér el semmit,akkor néhány nap-vagy egy hét után abbahagyja a hisztit. Éjjel pedig ne adj neki enni,ne vedd ki az ágyából,ha nagyon sír,akkor csak símogasd meg,halkan beszélj hozzá,de legjobb ha egyedül hagyod.

Nagyon rossz hallgatni a hisztit,de választhatsz: vagy hallgatod néhány napig, vagy marad minden úgy,mint most!

2010. dec. 26. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
57%
Miért nem adsz neki éjszaka cicit? Nem egyszerűbb, 10 perc, mint öt órát szenvedtetni, és szenvedni? Azt írod mindent megkap..., nem kap meg mindent, a legfontosabbat nem kapja meg, z anyját és a cicit. Ne csodálkozz, ha nappal emiatt nyűgös, kialvatlan! Miért nem alszik veletek? Az én gyerekeim mindíg velem aludtak, nyugodtak kiegyensúlyozottak mindhárman. A legkisebb 16 hónapos, éjjel többször felébred, adom a cicit, 5 perc, alszunk tovább, ennyi, majd ha nála is eljön az ideje,mint a nagyoknál, akkor külön megy, ha igényli.Ne félj, eljön, nem örökké tart semmi, most áldozattal jár, de senki sem idegbeteg és senki sem kimerült. Az meg, hogy ki mit mond, nem érdekes, a gyereknek legyen a legjobb,mi így gondoljuk.
2010. dec. 26. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a kislányom 10 hónaposan ment bölcsibe, és igen nehéz volt este letenni aludni, mert hiába aludt el a karunkban, ahogy betettük a kiságyába, máris felugrott. Rájöttünk, hogy mivel megváltozott a helyzet, már nem vagyok vele egész nap, mert dolgozom, hiányzom neki, és ilyenkor szeretne velem lenni. Igy a nagyágyban aludt el, és megvártam és akkor pár perc alatt elaludt. Én is tudtam a férjemmel kettesben lenni. Most öt éves, de úgy gondoljuk hogy Ő a legfontosabb, így ha akar velünk alhat, de már ő szól fürdés után, hogy mese, és két mese után alszik is. Éjjel ha felébred átjön hozzánk, és reggelig velünk alszik, nyugodt, mosolygós és boldog. Ennyit nekünk megér:)

Vedd oda magatokhoz, éjjel még Ő is megtalálja a cicit, felcsatlakozik, aztán alszik tovább, Te is és Ő is kipihent leszel. Dajkálni pedig akkor kell ha igénye van rá, nem kell mindig felvenni. Úgyis jelzi.

2010. dec. 26. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!