Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek, nem boldog a...

Mit tegyek, nem boldog a gyerekem!?

Figyelt kérdés
4éves a kisfiam és nagyon nehezen kezelhető, mióta munkába álltam és ő oviba jár amit sajnos nem szeretett meg. Így sajnos kevesebb idő jut rá is a mindennapi teendők mellett. Erőszakos, hisztis, kiabál, ha valami nem az elképzelései szerint alakul. Múltkor azért vágott hátba, mert kikapcsoltam a számítógépet, a nagymamáját megrángatta mert nem kapott édességet ebéd előtt. Persze ilyenkor megszidjuk ami szerinte persze igazságtalan. Ami a legjobban aggaszt, hogy azt mondja GONOSZOK vagyunk és ő világgá megy! Tegnap este azt mondta, hogy NEM VAGYOK BOLDOG. Nagyon szomorú vagyok emiatt, de hiába szerettem volna megbeszélni vele ezeket a dolgokat, ő nem szeretné és csak azt mondja, majd holnap megbeszéljük és most tűnés innen!
2012. márc. 4. 11:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A verekedésről szoktassátok le, de amiket mond az természetes. Unokaöcsémet ha valami bántja, akkor senkit nem szeret és világgá megy ő is, ja és hülye mindenki.
2012. márc. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Húha... kezd jól a fejetekre nőni. Egy szem gyerek? Kicsit elkapattátok azt hiszem, azért érzi úgy, hogy bármit megtehet. A lényeg, hogy ne hagyjatok mindig minden rá és ha erőszakos, bánt téged, a nagyit vagy bárkit, akkor igen is bünti van, ne érdekeljen, hogy mikkel vagdalózik. Ha most nem sikerül ezt megfékezni bele sem merek gondolni mi lesz később, ha már esetleg erősebb is lesz.

Esetleg elolvashatnál egy következetes nevelésről szóló könyvet, biztosan vannak egész jók, de egy ideig ment a tv-ben egy dadusos sorozat is, amiben hasonlóan rossz szokásokról próbálták a gyerekeket leszoktatni!


Ne érezd magadat rossz anyának, a lényeg hogy felismertétek, hogy ez nem teljesen normális, innentől kezdve egyenes út, hogy igyekezzetek változtatni rajta!

2012. márc. 4. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Vani kardos válasza:
100%
Szia az én kislányom is pont ezt csinálta,én nem foglalkoztam vele és ha fenyegetett hogy nem szeret és hogy elmegy mert itt nem szereti senki akkor se néztem rá és megbüntettem ha olyat csinált és 2 hónap elteltével minden remek és nem zsarol hogy elmegy és hogy őt nem szereti senki.És végre most már ő mondja nekem hogy imád és boldog.
2012. márc. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

[link]


én ezeket a könyveket ajánlom neked! nagyon jók.

2012. márc. 4. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom a könyvajánlóhoz.

A Gary Chapman-est nagyon ajánlom.

2012. márc. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Mivel nem szereti az ovit, de muszáj beadnod, ezért lelkifurdalásod van, ezt ő érzi, és jól ki is használja. A verekedésre nincs mentség, akármennyire rosszul is érzi magát. Ezt meg kell vele értetni.

A lányom is 4 éves, szerencsére ő szeret oviba menni, de ha valami nem tetszik, akkor nála jön az érzelmi zsarolás. megszidom valamiért, és akkor rákezdi:

-Anya, te már nem is szeretsz engem!

(Már az oviban is csinálja, az óvó néni is mondta, hogy ilyenkor legörbül a kis szája, és úgy csinál, mint aki mindjárt elsírja magát. Ilyenkor persze minden bűne meg van bocsájtva.) Ő meg ezt tanulta meg. És a legtöbbször ez bejön neki, jól tudnak ám ők manipulálni már most is. A te fiadé is hasonló érzelmi zsarolás.

Én el szoktam kapni, és elmondom neki, hogy itt most nem a szeretetről van szó. Pont azért szabom meg a határokat, mert szeretem.

A gyerekekkel egyébként úgy kell beszélni, hogy leguggolsz hozzá, hogy pont szemmagasságban legyen a szeme, és megfogod gyengéden, hogy ne tudjon elmenni, akkor muszáj szóba állnia veled.

A könyveket nem ismerem, de próbálom majd én is megszerezni őket.

2012. márc. 4. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

en eloszor is, ha nem boldog az oviban, keresnek olyan ovit, ahova jobban be tud illeszkedni.


a fiam isszonyat anyasapas, mi tobb csaladi napkozit, ovit is vegigjartunk, mire megtalalta/tuk a megfelelot, ahova szívesen megy.. (egy honapja jar oda, de esti mese helyett van, hogy az ovirol kellett meselni, amig beteg volt, es nem mehetett).

(ma 3 eves a fiam egyebkent :))


a hiszti nalunk is most kezdett feltunni a csapkodassal, én szepen leultetem, es elmondom, hogy miert jó jónak lenni,és megbeszéljük. neha csak ugy kap valamit, mert jó (huye pelda, mulleres kicsi csoki katicabogar, eljatszom, hogy eppen beszelgetnek a nyuszival a fiamrol..ő meg kileste, és nagyon orult a katicanak, meg nagyon figyelt, hogy mit mondott róla a nyuszi)..


a boldog dolog fontos nala is, amikor rossz fat tesz a tuzre, es megprobalja utana jova tenni megkerdezi, hogy boldog vagyok e.. en mindig mondom, hogy boldog vagyok, mert o az en fiam, es o milyen jó, akkor is ha neha butasagot csinal.. amikor a narancsra vagy tojasra vidam arcot rajzolok, akkor is azt mondja, hogy boldog.. :)


szerintem tudd meg, hogy miert nem szereti az ovit, lehet, hogy tenyleg nagyon rossz neki ott, es ezert teged hibaztat, hogy odakuldod egy rossz helyre, es az is egy konfliktusforrás.. es szepen lassan kezd el ujra kiepiteni a bizalmat.. vagy megerositeni..


ja, meg valami

a fiam kedvenc esti meseje a "kisbékás" mesék. ezek a mesék egy kis békáról szólnak, en talalom ki oket, nagyon tud veluk azonosulni. a kisbeka mielott elmegy "kalandra", mindig anyukaja csomagol el neki dolgokat, hazavárja, stb, szerveznek programot az apabekaval egyutt harmasban, stb.. szoval mintha mi lennénk, de mégsem. a tortenetekben a kisbeka a foszereplo, anyabeka meg apabeka mellekesen vannak, de a kisbeka a nyuszival, teknossel, macival, stb jatszik.. nem tokeletesek a szereplok (peldaul amikor a maci kezzel ette a mezet, akkor beleszolt a mesébe, és mondta, hogy ak isbeka kiveszi a taskabol a kanalat, es odaadja a macinak :)) szoval megvan neki a raismerés orome is, hogy ő a jó, ő ügyes, ez is kell neki szerintem (remelem ertheto volt korulbelul amit irtam)

2012. márc. 5. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!