Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi az a pont amikor bárányhiml...

Mi az a pont amikor bárányhimlővel újra visszamentek az orvoshoz a kicsitekkel?

Figyelt kérdés

Borzalmasan sok hólyag miatt? Amikor már a bőre sem látszik sokhelyen? Vagy úgyis azt mondja, hogy ez így természetes?

Vagy pl hólyagok a szájban, szájpadláson?

Vagy, hogy nem eszik napok óta...

Mikor "kell" visszamenni? Itt nincs időpont, sem elkülönített váró, nem szívesen viszem be betegek közé. De lehet fölösleges is visszamenni, mert úgyis azt mondja ez így van rendjén?


2012. márc. 4. 12:39
 1/8 anonim ***** válasza:
ez sajna így van. Kisfiamnak is mindenhol volt szó szerint. Mi kaptunk viszketés elleni cseppeket így nem viszketett neki.
2012. márc. 4. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Esetleg hívd fel, és akkor hátha ír valamilyen receptet, amiért valamelyikőtök elugrik gyerek nélkül...


Amúgy az furcsa, hogy nincs elkülönítő, elvileg az kötelező lenne...

2012. márc. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én a nagyon magas láza miatt aggódtam, 4-6 nap 40 fokig is ment, de 38 alá sem csillapítóval, illetve a szemzugában egy hatalmas pötty volt, és féltem, hog mi lesz ha az elfakad és belefolyik a szemébe.. A mi dokink rendes volt kijött rendelés után, hogy ne szedjünk össze még valamit és mi se fertőzzünk. Csak a himlő miatt volt lázas, semmi más baja se volt. A szemét viszont meg kellett mutatnunk a szemészeten, de azzal sem lett gond. Az étvágytalanság normális, ők ilyenkor belülről is pöttyösek, csak azt ugye nem látjuk, de fáj nekik pl. a nyelés. A pötty pedig minél több van annál jobb, annál kisebb az esélye a későbbi övsömörös kiújulásnak..
2012. márc. 4. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nálunk is belül a szemzugában van hólyag. Felhívtam egy szemészt,de lerázott, hogy nem lehet mit tenni.Mutassam meg mégis holnap?
2012. márc. 4. 14:04
 5/8 A kérdező kommentje:
Ő is már 5-dik napja lázas. Borzalmas kényes helyen vannak a hólyagok, sokmindenben akadályoztatva van szegénykém. Most a szájpadlásán láttam többet, a torkát már nem tudom megnézni, odáig nem tartja nekem tátva...
2012. márc. 4. 14:06
 6/8 anonim ***** válasza:
Az én lányomnak is rossz helyen voltak: a szájában, a végbélnyílásnál és a szeméremajkában is, így se nem evett, sírt ha pisilt és ha kakilt. A doki annyit mondott, hogy adjak neki evés előtt fél órával Nurofent, hogy tudjon enni!
2012. márc. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia! Nálunk is volt szemhéjon, szájban, fenéken, mindenütt hólyag, ez önmagában még nem veszélyes, és valóban nem tudnak tenni ellene. Azt mondják, ha a szemében van, az már gond (konkrétan a szemgolyólyán – ne kérdezd, nem tudom elképzelni, hogy néz ez ki).

Amit nekünk mondott a doki, hogy figyeljünk arra, nem szédül-e a gyerek.


Egyébként nem vihetnéd be csak úgy a rendelő várójába a súlyosan fertőző beteg gyereket, fel kell hívni az orvost, akinek kötelessége kimenni hozzá vagy időpontot adni, amikor bemehettek várakozás nélkül.

2012. márc. 4. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én telefonálnék ilyen esetben. Bár szerintem úgyis azt fogja mondani, hogy ez normális, és nem tud vele mit csinálni. És sajnos tényleg nem. Ki kell várni, amíg meggyógyul, addig meg lázcsillapítás, viszketés csillapítása, fájdalomcsillapítás, mást nem nagyon tud tenni az ember.


Egyébként, távol álljon tőlem, hogy szándékosan rossz tanácsot adjak, de én múlt nyáron a fiam esetében már úgy voltam vele, hogy a régi jól bevált módszert alkalmaztam, és kentem a pöttyeit cinkrázóval. Más nem működött. Úgy voltam vele, ha nekem nem lett tőle semmi bajom, hát végső megoldásként nála is ki lehet próbálni. Na, ez használt, és minden nyom és fertőződés meg ilyenek nélkül meggyógyult. Persze nem akarlak rábeszélni, de nálunk működött a dolog. Na jó, ha a szemkörnyék hólyagos, oda nem kéne kenni, én egyszer belenyúltam a szemembe úgy, hogy volt belőle az ujjamon, na az elég rémes volt.

2012. márc. 4. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!