Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha faj a kislányom hasa a...

Ha faj a kislányom hasa a tejtol, mennyi idő után erdemes ujra megpróbálni?

Figyelt kérdés
Most tej italt kap, ezzel nincs gond. Mikor próbáljuk ujra? 1-2 hónap? Vagy fel év? Egy eves a kislányom, a gyerekorvos és a védőnő is mondta, hogy vezessük be a bolti tejet, mielőtt valaki ebbe kötne bele. :)
2012. márc. 4. 14:30
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha biztos, hogy attól fáj, akkor nem kell vele sietni! Lehet kapni jó tápszereket, tejitalokat, tejtermékeket egyen. Sok sajtot, túrót, tejfölt, joghurtot és akár egy év múlva is próbálkozhattok a bolti tejjel. Ha meg még akkor is fáj neki tőle, akkor lehet, hogy kiderül, hogy tejfehérje allergiás vagy tejcukor érzékeny!
2012. márc. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
A tejital NEM tej! A rendes tejtől nem szokott fájni a gyerekek hasa.
2012. márc. 4. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Azért kap most tej italt, mert a tejtol fajt a hasa. Szerintem érthetően írtam.
2012. márc. 4. 14:56
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha a többi tejterméktől és a főtt ételtől pl. Főzelékektől amiben tej van nem fáj neki, akkor lehet újra próbálni. De szerintem nem kell sietni vele.

Nekünk a sima tej bevezetésére azt mondta a gyerekorvos, hogy ha szívesen megissza a tejitalt, nem kell sietni a tejjel, a tápanyag összetétele nem feltétlenül jobb a tejnek, mint egy jó minőségű tejitalnak. Bár mi ekcéma miatt sem siettünk.

Én úgy kedtem a kisfiamnak bevezetni a tejet, hogy csak 60 ml tejet tettem a tejitalba és majdnem 2 éves volt akkor.

2012. márc. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ne eröltesd, figyeld a kis testének a jelzéseit. És Ő azt jelzi neked hogy nincs szüksége a tejre!!


[link]

2012. márc. 4. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igazából azért nem értem, mert csak a tejjel van baja, mas tejtermékek nincs, soha nem is volt. A főzelékeket is tejjel csinálom, és azzal sem volt gondja soha. Most két napja issza a tejitalt, azóta nem sír fel éjszakánként olyan keservesen. Meg nappal is alszik.
2012. márc. 5. 08:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!