Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lehet finomítani egy kisgyerek...

Lehet finomítani egy kisgyerek lelki világán azzal, ha már pici kora óta klasszikus zenére ébred reggelente? Vagy csak azt hallgat a nap egy részében, mintegy háttérzeneként. Vagy akár altatásnál kellemes, lágy, halk dallamokat.

Figyelt kérdés
2012. márc. 6. 18:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Ártani biztos nem árt. Mi is azt hallgatunk este elalvásnál. Napközben pedig váltogatom, vannak kedvencei, érdemes próbálgatni különböző stílust. Az én fiamnak a népzene jellegű zene nagyon bejön, pl Kolompos.
2012. márc. 6. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A lelki világa túlnyomórészt abból alakul ki , hogy milyen az otthoni légkör. Ha nyugodt és nincsenek viták, kiabálások, mindíg elmagyarázol neki mindent, sokat beszélsz hozzá, van napirendje és nem csak él a vakvilágba, stb.. a gyerek is nyugodt lesz.

Azonban ha ezek hiányoznak és egy "idegbeteg" környezetbe hallgattok komolyzenét napi 1 órát is akár, attól még nem lesz nyugodtabb a kis lelke.

2012. márc. 6. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
egyetértek a 2. válaszolóval
2012. márc. 6. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A babák kifejezetten szeretik hegedűt, furulyát. A lelkivilága tényleg attól függ milyen a légkör, és milyen a kis természete.
2012. márc. 8. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Én láttam a Kodály Zeneműboltban (Múzeum körúton) babáknak szóló komolyzenei cd-ét. De nem vettem meg, mert 19 éves vagyok.:D Gyerekkoromban a szüleim gyakran raktak be Halász Judit cd-ket is,ez persze nem komolyzene, de szerintem fejleszti a zeneiséget...
2012. máj. 12. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!