Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen biciklit vegyek a...

Milyen biciklit vegyek a kisfiamnak? 14" vagy 16"-t?

Figyelt kérdés

Novemberben volt 3 éves a kisfiam, nyárra keresek neki bicajt. Most 103 cm.

Nem tudom, hogy 14" vagy 16"os bicajt vegyünk-e neki?

Néztem, hogy a 14"-os az 3-5 éves korig való, 90-105cm között. A 16"-os 4-7 éveseknek ajánott, 105-120 cm között.

Most futóbiciklije van, de ez már kicsi neki.


2012. márc. 9. 13:58
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát mi most vettünk az 5 évesemnek 16-osat. Ő már 1,5 éve stabilan biciklizik kétkerekűvel, de először ez a "nagy" kicsit mégis bizonytalanná tette, mert csak a lábujjhegye ért le.

Ne a kort nézd, hanem ültesd rá, és ha mindkét lába stabilan telitalppal ér a földre az a megfelelő bicaj.

2012. márc. 9. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Pont mostanában olvastam ezzel kapcsolatban,szakértők szerint a 16-os alatti nem utcai közlekedésre való,az semmire se jó... Őszerintük 16-os már 2 éves kortól való,amikor a gyerek biztonsággal szalad...Hát,nem tudom. Tényleg rá kell ültetni úgy,hogy a nyerget a legalacsonyabbra teszed,meg a kormányt is. Ha igy leér a lába rendesen,akkor 16-ost vegyél. Ha nagy neki,akkor a kisebbet.
2012. márc. 9. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nahát ez érdekes. 12-es biciklivel jártunk közúton kiscsoportba!! Tökéletesen alkalmas volt. Nagyobbal nem is engedtem volna, mert amikor azt mondom állj, neki telitalppal le kell a földre tenni a lábát.
2012. márc. 9. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

2. vagyok,megtaláltam:

[link]

2012. márc. 9. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia


Szeptemberben volt 3 éves a lányom, és pár hete váltottunk 104-esről 110-es ruhatárra, tehát nagyjából olyasmi magas lehet mint a Te fiad.

Mi pont ma vettük meg neki a bicót, 14"-est.


Sztem ti is próbáljátok ki élőben, az a legbiztosabb. És mindenképp olyat vegyetek, aminek a kormánya és az ülése is állítható magasságú, így tovább ki lehet használni.

Lehet aztán, hogy a Te fiad ügyi, és hamar rákap a 16"-osra, főleg, ha hamar nyúlik és "hozzánő" a bicóhoz. Én nem mertem megvenni a 16"-ost még, a játszótéren kipróbálta mindkét szóba jöhető méretet, de a 16"os egyértelműen még jócskán nagy volt neki.


A 14"-esekből a csajszim háromfélét is kipróbált, és végül ez alapján döntöttünk a decathlonos saját márkájú bicaj mellett. Ez stabilabb volt, mint a másik kettő, és a váz kialakítása miatt a fel- és leszállás is nagyon könnyű (ami nekünk előny, hisz eddig csak háromkerekűzött és még csak most fogja megtanulni, hogyan is kell rendesen bicajozni). + mivel van egy 2 éves fiunk is, előreláthatóan jövőre, vagy azutáni nyáron már ő fogja használni, úgyhogy szerettünk volna olyan bicajt, ami kibír két gyereket, és ez nagyon jó konstrukció, minőségi anyagokból. Mondjuk van rá két év gari is, bár egy haverom a csömöri decathlonban dolgozik évek óta, és azt mondta, hogy amióta ő ottvan, vázhiba/szerkezethiba miatt még egyetlen gyerekbicót sem hoztak vissza.... tavaly nyáron kát ismerősöm vett auchanos 14"-est, mindkettőt javíttatni kellett nyár végén. Szóval lehet, hogy a decathlonos drágább, de hosszabb távon valszeg megtérül.

Na mindegy, nem reklámozni akartam, csak én anno sokat törpöltem, hogy milyen bicót vegyünk, és gondoltam jól jöhet némi plusz info :)

Nekünk végül ez lett 8azért nem csajos szín, mert gondolnunk kellett az öcsire is, mint jövőbeni bicótulajra, másfelől meg mert szeretjük Nemo-t :) a sisak meg egyéb felszerkók viszont csupa nagyonpink cucc, apa görcsöt kapott mikor meglátta, hehehe... )

[link]

2012. márc. 9. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat és a linkeket!
2012. márc. 12. 14:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!