Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Meddig kell adni a vigantolt?...

Meddig kell adni a vigantolt? Már csak ebbe a hónapban kell, ugye?

Figyelt kérdés

és jól emlékszem, 3 éves korig kell, ugye?

pont most olvastam egy kérdést ahol anyuka még felirat, nekünk is kevés van még de télen 3 éves lesz a fiam...



2012. márc. 9. 15:36
 1/9 anonim ***** válasza:

Nekem azt mondta a gyerekorvos, hogy 3 éves koráig.

De minden nap, nyáron is.

2012. márc. 9. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
ez jó... nekünk 1 éves kora után már csak ősztől tavaszig kell. lehet holnap letelefonálok a dokinak :/
2012. márc. 9. 16:29
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
1 éves korig minden nap kell, aztán 3 éves koráig már csak ősztől tavaszig
2012. márc. 9. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Akkor én fogok rákérdezni még egyszer :)

Mondjuk egyelőre mindegy, mert még csak most múlt 1 éves a kicsim, szóval most még mindenképp kell kapnia. :D

2012. márc. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Februárban volt egy éves a lányom. Akkor mondta a védőnő, hogy most április 30-ig még kapja minden nap, utána majd csak ősszel kell legközelebb.
2012. márc. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekünk azt mondta a doki és a védőnő is, hogy 18 éves koráig kellene adni a Gyermeknek a Vigantolt. Nincs határ tulajdonképpen, ártani nem ártunk vele, sőt. A csontok egészségéért felelős a Vigantol többnyire. Kisfiam 3 éves elmúlt és 2-3 naponta kap 3 cseppet belőle. Míg 3 éves nem lett, addig minden nap, kivéve a nyarat. Nem tudom pontosan én sem mit csináljak, de sztem nem kap 18 éves koráig, vannak ma már nagyon jó vitaminok. Nyáron pedig ott a rengeteg zöldség-gyümölcs...
2012. márc. 9. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó,a vigantolt nem azért nem kell adni nyáron,mert akkor ott a sok zöldség-gyümi,hanem azért,mert a napfényből állítja elő a szervezet azt a vitamint!!!És napi 3 csepp sok,túladagolás is lehet.

Kérdésre-én májusig adom a heti 3 cseppet majd szerintem.2 éves

2012. márc. 10. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó. Akkor Te is tévedsz egy kicsit. Heti 3 csepp az olyan, mintha nem is adnál a gyerekednek Vigantolt. Tudok róla, hogy a Napfény által is kap D-vitamint az ember. Volt olyan eset, hogy a doki mondta, 5 cseppet adjak egy héten keresztül, minden nap(!) ez volt másfél évvel ezelőtt, mert akkor muszáj volt. Ma már hetente 10-12 cseppet adok. Semmi baja nincs, és nem is lesz tőle. Túladagolni nem lehet, max ha naponta 20 cseppet adnál egyszerre. Ezenkívül én májusig adom, utána szeptemberig szünet.
2012. márc. 10. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A fútési szezon végéig.Ápr közepe.


4 gyerkőc anyukája

2012. márc. 10. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!