Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Fiam 18hónapos kora óta...

Fiam 18hónapos kora óta szobatiszta nappal hogyan szoktassam éjszakai tisztaságra? Már 3éves lesz köv. Hónapban!

Figyelt kérdés

2012. febr. 23. 13:59
 1/7 anonim ***** válasza:
5 éves korra kell az éjszakai szobatisztaságnak kialakulnia. DE száraz pelussal ébred? Mert ha nem akkor még nem érett rá. Kisfiam 33 hónaposan lett nappalra, rá 2 hónapra levettem róla éjjelre is. Azelőtt már 2 héttel száraz pelussal ébredt. Ennek kb 1,5 hónapja. Előfordul hogy bepisil, de ritka. Alvás előtt mindég pisil, illetve ha felébred inni, akkor kimegyünk pisilni.
2012. febr. 23. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
nem száraz a pelus még!És a délutáni alvás?Oviba addig nem mehet?mert még ott is kell pelus
2012. febr. 23. 14:12
 3/7 anonim ***** válasza:
Bocsi, hogy nem a kérdésre válaszolok, de hogy sikerült másfél évesen szobatisztaságra szoktatni? Nagyon ügyes gyerkőc! Elmeséled, hogy történt? :)
2012. febr. 23. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy a száraz pelussal ébredés mérvadó lehet. Pl. az én fiam mindig reggel eresztette tele a pelust. Ő 20 hónaposan lett nappalra, és 23 hónaposan éjjelre is szobatiszta úgy, hogy nem volt soha reggelre száraz pelusa. Egyik este, mikor már egy órát kergettem a pelussal a lakásban, hogy rá tudjam adni, és ő üvöltött és rugdosott, akkor úgy döntöttem, hogy jó, kipróbáljuk nélküle. Azóta pelus nélkül alszik. Ennek fél éve, egy kezemen meg tudom számolni, hogy hányszor volt baleset, akkor is csak betegség miatt.


Próbáld meg vele megbeszélni, hogy ő már nagyfiú, neki már nincs szüksége a pelusra, mert az a babáknak való. Este lefekvés előtt 1-2 órával már ne kapjon inni, és pisiljen lefekvés előtt. Vegyél vízhatlan lepedőt, biztos ami biztos alapon. Aztán jöhet a próba. Ha mégis bepisil, akkor sincs semmi probléma, öltöztesd át és kész. Ha meg ő kéri még a pelust, akkor nincs mit tenni, meg kell várni, hogy magától szokjon le.

2012. febr. 23. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Bocsánat, hogy én sem a kérdésre válaszolok, de engem is érdekelne, hogy érted el ilyen hamar a nappali szobatisztaságot?
2012. febr. 23. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Már 16hónaposan szobatiszta lett volna de egyszer tul gyorsan tettem a bilire és megilyedt eltelt 1hónap és ujra próbálkoztunk!Ugy csináltam hogy mikor elkezdett járni biztonságosan kb 10-11hónaposan sokszor ráültettem a bilire és vártam a csodát:) mondtam neki oda kell pisilni stb biztató szavak mikor véletlenül belepisilt baromira megdicsértem! eltelt pár hónap igy aztán 15hónaposan már próbált szólni a maga módján de egyszer olyan gyorsan ültettem rá hogy megilyedt akkor volt 1hónap szünet,aztán vettem neki ezt a székbilit nahát az volt számára a csúcs vissza is szokott bilire,persze volt baleset bőven az elejétől kezdve de sosem szidtam le! kb 1éve egyedül jár pisilni:) Mostmár éjszaka sem lett volna gond de érkezett a tesó,szerintem ez a probléma forrása és igen kéri a pelust!
2012. febr. 23. 14:28
 7/7 anonim ***** válasza:

Grat...

Enyém 28 hónapos, csak a kaki megy bilibe, pisi pelusba.

Családban van 40 hónapos kisgyerek, teljesen pelenkás...


Bocs, hogy én sem a kérdésre válaszoltam.

2012. febr. 25. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!