Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Okkal féltem a kisfiamat,...

Okkal féltem a kisfiamat, vagy túlparázom? Menjen-e egy ovis csoportba azzal, aki bántja?

Figyelt kérdés

A fiam 2 éves lesz két hét múlva, a kislány májusban 3. Nagyon szeretik egymást, ha 2-3 napig nem találkoznak, már reklamálnak. A kislány nagyon nehéz természet, mivel minden meg van neki engedve, egy kis akaratos, kényes drámakirálylány, aki mindenkit irányítani akar. A fiamat is. Ez abban nyilvánul meg, hogy kimar a kezéből MINDENT, ami neki nem tetszik (legtöbbször csak azért, hogy messzebb letegye, még csak nem is kell neki), próbálja odarángatni, ahova akarja, és ellökni onnan, ahol nem akarja a fiamat látni. Na de az én fiam következetesen elutasít mindenféle nyomásgyakorlást, és sikítozások közepedte löki el magától a kislányt, és ha ez nem hatásos, akkor csiparni kezdi az arcát. Szétszedjük őket, megy a sírás-rívás, aztán megnyugvás és minden elölről. Persze ezek a "menetek" pár másodpercesek, én és a sógornőm is tudjuk, hogy nem lehet róluk levenni a szemünket. A fiam más gyerekkel soha sem agresszív!

Áprilistól mehet a kisfiam "oviba" heti kétszer két órát (külföld). Választhatunk, hogy kedd-pénteken, vagy hétfő-csütörtökön járjon. Alapnak vettük eddig, hogy az unokanővérével fog együtt járni. Mivel azonban az összecsapások nem múlnak, és tényleg négy szemet kell a gyerekeken tartanunk, ha együtt vannak, már nem vagyok benne biztos, hogy jó ötlet, ha egy csoportban vannak. Konkrétan féltem a fiamat. Minap a játszótéren a kislánynak nem tetszett, hogy a fiam mögötte mászik fel a csúszda lépcsőjén, és a homlokánál fogva akarta hátralökni! Ha nem vagyok mellette... És félek, hogy nagy ára lesz annak, hogy megtudjuk, tényleg külön csoportba kell kerülniük. Nem bízom benne, hogy az óvónők legalább egyike minden percben őket nézi majd.

Vagy túlparázom, és közösségben minden más? A kislány már egy éve jár oda, a fiam új lesz, akit egyedül az unokanővére ismer... Elképzelve a szituációt, újabb terep arra, hogy ő legyen a főnök (a lány).

Ugyanakkor hogy mondhatnám meg a sógornőmnek, hogy féltem a gyerekemet a lánya mellett, ha én nem vagyok ott?

Plusz a gyerekek - mindezek ellenére - szeretik egymást.

Pár héten belül meg kell mondanunk, melyik csoportba szeretnénk, ha járna a fiunk.

Mit tegyünk?


2012. márc. 9. 23:03
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
mondd el az ovónőknek mi a helyzet,majd ők kezelik.
2012. márc. 9. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Én is gondoltam rá, de mivel mi választhatunk, hogy melyik csoportba járjon, kicsit nevetségesnek érzem, hogy "ebbe a csoportba kérnénk, mert itt az unokatestvére, akitől mellesleg meg kell védeni".

Vagy nem?

2012. márc. 9. 23:13
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
rakasd másik csoportba, én nem kockáztatnék tutira
2012. márc. 9. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Mi ugyan Mo-n vagyunk tesommal es mi is ugy akartuk, hogy egy csoportba jarjanak a fiaink az enyem idosebb egy evvel. Naluk is megy a csihi-puhi de oda vissza. Aztan a tesom fia mar nem fert be a mi csoportunkba es utolag tokre orulok neki, hogy igy lett. Semmi bajom veluk, de igy mindenki megtalata az iagazan neki valo baratot es nem azert baratok mert ok ismerik egymast. Es igy nincs is az oviban sem osszehasonlitgatas az ovonenik reszerol sem, hogy bezzeg az egyik vagy a masik. En is a kulon csoportot mondom.
2012. márc. 9. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
74%

nálunk is egy év van az unokatesó és a fiam között. és azt kell, hogy mondjam, ez nem elkényeztetés hanem élettani sajátosság! nálunk is pont ez volt, most már a fiam is ezt csinálja, pedig nem egy élkényeztetett kölök, csak most megy át az "undok" korszakon.

ebből kiindulva, lehet a kislányt kell majd félteni mire oviba megy ;)


persze ezzel nem azt mondom, hogy tegyétek egy csoportba, ezt neked kell eldöntened. én így, hogy már ezen túl vagyunk és tudom mi hogy alakult, egy csoportba iratnám

2012. márc. 10. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Köszi mindnekinek, várom még, hátha jön vélemény!

Utolsó, neked is köszi, bár én kötve hiszem, hogy ez életkori sajátossága, mert amióta megszületett, ilyen. Levonva belőle az első egy évet, akkor majdnem két éve. És látom is konkrétan, hogy mindent megkap és megengednek neki, ha eléggé hisztizik. Pl., ha kimar a fiam kezéből egy játékot, amikor náluk vagyunk, így megy a megoldás az anyja részéről: -add vissza a játékot! -NEEEEM! -De add vissza most azonnal! -NEEEEEEM! -Akkor adj neki egy másik játékot! -NEEEEM! Adj neki most azonnal valamit! -NEEEEM! És a végén az anyja ad a fiamnak egy másik játékot.

Mindezekkel együtt nagyon szeretem a sógornőmet, ha nem így lenne, könnyebb lenne a dolgom ovi-ügyileg.

2012. márc. 10. 07:33
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem írasd másik csoportba. 2 ovónő 20 gyerekre nem pont azt a kettőt fogja tudni figyelni. Jobb félni, mint megijedni.
2012. márc. 10. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Én másik csoportba tenném. Jobb előre elkerülni a problémákat. Nekem egy ovis csoportba jár a gyerekem egy barátnőm gyerekével, aki sajnos nagyon rossz hatással van rá. Először örültem, hogy egy helyre mennek, de a másik gyerek elég neveletlen, az enyém meg sajnos befolyásolható... Önmagában soha nincs baj vele, az óvónők csak dicsérik, de ha a másikkal együtt vannak, mindig van valami probléma. Már bánom, hogy egy csoportba járnak, mert még a barátnőmmel is megromlott a viszony emiatt, de ami még rosszabb, a saját gyerekemmel vitázok folyton, hogy ne hagyja magát a hülyeségbe belerángatni. Nem óriási dolgok, de adott szituációban akár veszélyesek lehetnek, szóval nem vagyok boldog. Most már nem akarom áttenni másik csoportba a gyerekemet, mert szereti, ahová jár, viszont adott a probléma, amit nem egyszerű megoldanom.

Szóval ha teheted, még most előzd meg a problémákat, sokkal jobban jársz.

2012. márc. 10. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

És azt hiszed, ha másik csoportba iratod, ott nem lesz majd egy domináns, agresszív kisgyerek? Ezt nem lehet kikerülni, pontosan azért is kell őket oviba járatni, hogy megtanulják ezeket a konfliktusokat kezelni. És igenis azért van ott az óvónő, hogy figyelje a gyerekeket. Lehet, hogy megelőzni nem mindig tudja a veszekedést, de utólag meg fogja büntetni érte a kislányt, az tuti. És az közösségben hatásosabb ám, mint otthon, amikor anya vagy kezeli a konfliktust, vagy nem.

Esetleg szólj az óvónőnek, hogy figyeljen rá jobban. Más gyerekekkel nem ilyen az a kislány? Akkor a fiadnak is meg kell magyarázni, hogy ne hagyja magát.

Nálunk a lányom a domina az oviban. Pedig hidd el, hogy neveljük, egyszerűen ilyen természet, én is ilyen voltam, anyu is. És nem csak egy gyerekkel csinálja, hanem mindenkivel. Pl. ha mennek kezet mosni, mindenkit félrelök, mert ő akar az első lenni, ha játszik valamivel, senki ne közelítsen, az udvaron a mászóka csak az övé! Halálos baleset mégsem volt még, azért az óvónők figyelik őket, plusz ott a dadus is. És azt mondta az óvónő, hogy már sokat szelídült a lányom, mert azért keményen meg is büntetik érte. Nem játszhat, sarokba állítás, szóbeli fegyelmezés. A lányomnak sokszor már a leszidás is használ, olyan kis érzékeny.

2012. márc. 10. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Én is azon a véleményen vagyok, hogy nem elfutni kell a problémák elől, hanem kezelni. Ha a másik csoportba iratod, egyáltalán nem biztos, hogy ott nem lesz agresszív gyerek, aki majd kiszemeli a tiédet. Általában minden csoportban vannak domináns gyerekek. Én hiszek abban, hogy az óvónők kezelik az ilyen helyzeteket, azért a legtöbbje komolyan veszi, hogy felelős azokért a gyerekekért, a gondjaira vannak bízva, ezért nem lehet akármit. Arról nem is beszélve, hogy a fiadnak is el kell magyarázni, ha kell ezerszer, hogy ne hagyja magát, ne menjen a kislány után mindenért és mindenben, hanem legyen kicsit határozottabb. Szerintem.
2012. márc. 10. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!