Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hétvégén is korán keltek,...

Hétvégén is korán keltek, előbb, mint a gyereketek, vagy vele együtt? (6 év feletti gyerekre gondolok. )

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy – ciki, nem ciki – nekünk hétvégén reggel nincs kedvünk 7-8-kor kelni a gyerekkel, így megengedjük neki, hogy rajzfilmet nézzen a tévében ilyenkor. (Bár hét közben csak max. fél órát nézhet naponta.)

Nem vagyok biztos benne, hogy ez túl jó… Kíváncsi lennék rá, másoknál hogyan van ez?

Nyilván, mikor kisebb volt (és 5-6-kor kelt, brr) felkeltünk vele, de most már egyedül megreggelizik, mi pedig még durmolhatunk kicsit. Gáz ez? Önzőség?

(Ha van valami program, kirándulás pl., akkor persze nem így van, csak ha nincs semmi kötött.)


2012. márc. 10. 14:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Bár nekem kisebb gyerekeim vannak (4.5 és 1.5), de nem érzem, hogy önzőség lenne az amit tesztek. Mi sem kelünk fel korábban, igaz a kicsi sokáig alszik, a nagyobb meg ha nem akkor sajna felkelt minket. De várom már azt az időt amikor felkelnek és ellesznek egy kicsit magukban amíg mi szunyálunk. Ilyenkor úgy is csak félig alszik az ember :)
2012. márc. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
ha megbízható és nem rámolja szét a lakást és nem önveszélyes, akkor megtanítható, hogy anya és apa hétvégén sokáig alszik, ő meg csendben van. Szerintem remek dolog, ne érezd magad önzőnek. Én felkelek ugyan, előkészítem a kakaót, de utána egy kávéval leülök a gép elé és közlöm, hogy anya kávézik. Ilyenkor nem zavarnak. Utána csinálom nekik a reggelit.
2012. márc. 10. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Igazad van, hogy ez inkább „félig alvás” ilyenkor, mert ha rajzfilmet néz is, akkor is harsányan kacag rajta, és hát az ember szülőként már mindenre felébred.

Alapvetően nem értek egyet azzal, hogy a tévét gyereklekötőnek használja az ember, ezért érzem gáznak, hogy van, hogy 2 órán át is nézi ilyenkor…

2012. márc. 10. 15:04
 4/5 A kérdező kommentje:

Az előzőt az 1. hozzászólónak válaszoltam. :)

Kedves 2.! Nem köz- és önveszélyes a gyermek, de a csendben maradás az nem megy neki. :) Egyébként is baromi sokat beszél, és ha mondjuk a férjem alszik, én nem, és megkérem, hogy halkabban mondja, egy ideig megy neki, aztán újra fennhangon magyaráz.

Nálunk is úgy van, hogy kiteszem neki a reggelihez valókat, bekapcsolom a gépet (tévénk nincs, ezen nézünk időnként filmeket/rajzfilmeket), aztán visszakúszom az ágyba.

Ismerek olyan anyát, aki minden reggel 6-kor kel, hogy még a család többi tagja előtt előkészítsék a reggelit stb., és ez tök kedvesnek hangzik – csak úgy érzem, én kipurcannék tőle…

2012. márc. 10. 15:10
 5/5 anonim ***** válasza:

Hétvégén is felébrednek nálunk a gyerekek ált. negyed7-fél 7 körül és sajnos nem mindig tudom megtenni,hogy pihenek még.:( 4 éves múlt a nagyobbik,3 éves a kicsi,ha bekapcsoljuk nekik a mesét elnézik,de van amikor nem köti le őket és elkezdenek játszani,aztán játék közben veszekedni...Meg az már nem az igazi pihenés,amikor őket hallom,hogy zajongnak,akkor már nem tudok kikapcsolni és szunditani egyet.Dolgozom már újra,igy hétközben is korán kelünk,ezért vágynék hétvégén legalább 8.-ig alhassak...De ez egyenlőre még csak távoli álom.

Ilyenkor du. meg mikor alstanak-ahogy most is-inkább csinálom a dolgomat,vagy leülök kicsit netezni,legalább csend van és egy kis nyugi,ez is kicsit pihentető.

Jól teszitek,hogy pihentek igy hétvégén,ha elmarad a gyerek akkor meg főleg,nem önző dolog ez.

2012. márc. 10. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!