Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kiscsoportos gyereketek...

Kiscsoportos gyereketek mennyit beteg?

Figyelt kérdés

Enyém havonta egy hetet itthon szokott lenni. Eléggé el vagyok már keseredve, mert az idén télen már 3-szor kapott antibiotikumot, pedig mindenféle immunerősítőt adok neki, minden nap gyümölcs, stb.

De ma megkérdeztem az óvó nénitől, és azt mondta, hogy a lányom egyáltalán nem beteges, mert a legtöbb gyerek sokkal többet beteg, mint ő. De akkor hogy is van ez? 2 hónap múlva megyek vissza dolgozni, mégis mire számítsak? (A 2 éves gyerekem meg még csak akkor megy majd közösségbe. Lehet, hogy ő még többet lesz beteg?) Ezt így egyik munkaadó sem fogja tolerálni.


2012. márc. 9. 21:58
 1/6 anonim ***** válasza:

Mindegyik más, nekem a kicsi úgy kezdte a bölcsit 20 hónaposan, hogy abban a tanévben szinte nem is volt beteg. Talán ha 2-3 napot. A következő évben viszont ősztől tavaszig egy hét bölcsi, egy hét anyukám.. Nem volt nagyon beteg, sokszor lázas sem, csak pont annyira takonykóros, hogy közösségbe ne mehessen.


Ez így baromi nehéz, ki kell találni, hogy betegségek idejére mi legyen. Apuka tud-e néha otthon maradni, nagyszülő van-e, esetleg ha megengedhetitek magatoknak, bébiszitter...

2012. márc. 9. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

mi is ősszel kezdtük az ovit.októberben már egy hetet itthon volt,november vége decemberben is pár napot(úgy szokott lenni ált.hogy csütörtök estére lesz beteg,így következő hét kedd szerda mehet),januárt 3nap ovi után 2 hét otthonnal kezdtük.Most februárban végig volt,de hétfőtől megint nem megy .

Mondhatjuk,hogy nem beteges.Hiszen van olyan aki ősz óta nem volt összesen max 2hónapot oviban.Ő is kap multivitamint.

a kistesó 21hónapos és van hogy pont ő kezdi a lebetegedést...(ugye ő is jön velünk napi szinten oviba)

nem megoldható hogy a kicsi már most kezdje a közösséget?Igen,sajnos nincs tolerancia a munkáltató felől.esetleg nagyszülők?

2012. márc. 9. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

fiam még nem ovis,bölcsis szeptember óta.minden hónapban 1-2 hetet beteg,és antibiotikumot eddig ötször kapott szeptember óta,tehát havonta egyszer.egy hónapja beszéltem a dokival,hogy írjon fel immunerősítőt.addig kapott c-vitamint,marslakócskák szirupot,pro+kidet,változatosan étkezett,ezek ellenére állandóan beteg volt.három heti kúrát szedett be eddig a ribomunylból,most van az egy hét szünet,hétfőn kezdjük újra.Az elmúlt egy hónapban egyszer volt beteg,de akkor is mehetett bölcsibe,nagyon kicsit taknyos volt,meg naponta háromszor köhögött,kedve étvágya jó volt,tehát nem volt igazán beteg.

remélem ez tényleg az immunerősítő hatása,és most már jön a tavasz is,hátha nem lesz beteg.

nagyon nehéz megoldani,hogy ki vigyázzon rá,míg beteg,Anyukám is Anyósom is dolgozik.

2012. márc. 10. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Anyósom már nem él, anyukám megígérte, hogy vigyáz majd a gyerekekre. De ő meg úgy fél a betegségektől, mint a tűztől. Én is mindent elkapok a gyerekektől. Szerintem az első alkalommal, hogy a gyerekek ráragasztják a betegséget, meg fogja gondolni magát. Igaz, kinek is hiányzik ez? Én is az idén télen már 3-szor szedtem antibiotikumot, szerintem ennyit életemben nem voltam még beteg. Babysitterre nincs pénz.
2012. márc. 10. 10:23
 5/6 anonim ***** válasza:
Az az igazság, hogy tényleg nem annyira beteges a gyereked, ha csak havonta egy hetet nem megy. Sokszor szokott lenni, hogy egy hét ovi, egy hét otthon felváltva. Az én lányom kb. ez volt tavaly a bölcsiben. Aztán idén (szeptembertől) ovis, szépen fokozatosan hozzászokott a közösséghez, 1 antibiotikumot szedett ezen a télen, tavaly pedig 8-at! Most már 4 hete nem volt beteg, ugyan most pénteken nem ment oviba (és jövő héten sem megy), mert belázasodott, de ennek teljesen más volt az oka, a foga gyulladt be, ma voltunk fogorvosnál kifúrták, kitisztították, már rendben van. Jövő héten csak azért nem megy oviba, mert nem tudtam mi ez a lázas állapot és lemondtam a kaját. De nekem anyukám tud rá vigyázni, nekem csak a péntekem ment rá erre, hétfőn már megyek dolgozni. Szóval ez már a csúcs nálunk, de észrevehető, hogy mindig egy kicsivel többet bír. Sajnos lehet rá számítani, hogy hetente lesz valami, nehéz, nem tudom milyen a munkáltatód, nálunk tolerálják, bár én próbálom minél kevesebb betegállománnyal és anyukám segítségével megoldani a dolgokat. De nálunk nincs ilyen gond.
2012. márc. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Egyelőre 6 órásban megyek. Van nálunk 3 kisgyerekes anya, és úgy szokták csinálni, hogyha beteg a gyerek, utána maradnak 8-10 órát, hogy behozzák a lemaradást. Nekik még nem nagyon szóltak emiatt, mert általában időre megcsinálják a munkát ilyen időbeosztással. Csak én akkor nem nagyon érek oda a 2 gyerekért 2 különböző helyre, oviba, bölcsibe. Azért remélem majd tolerálják.
2012. márc. 13. 14:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!