Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az szerintetek jo ha egy...

Az szerintetek jo ha egy oviba nincs külön mini csoport, középsö meg ilyenek? Minden egyben van?

Figyelt kérdés
mert szeptembertöl a 2,5 éves fiamat felveszik,de kicsit ledöbbentem mikor mondták,h nincs külön mini csoport szoval egybe lesz a nagyobb gyerekekkel.de ez igy jo fog tudni igy fejlödni,vagy az ovonök tudnak igy foglalkozni velük?vagy hogy van ez?hallotatok már ilyenröl?
2012. márc. 10. 21:14
 1/8 anonim ***** válasza:

Vegyes csoport van ezek szerint, tehát 2,5 évestől 6-7 évesig vannak?

Van itt erről sok téma, nekem jók a tapasztalataim vele, de nyilván ez óvónőfüggő. Ismerek olyat, aki kifejezetten szereti, és olyat is, aki semmi pénzért nem lenne ilyen csoportban.

Egy jó óvónő kezelni tudja a helyzetet, mindenkinek a megfelelő „feladatot” adja. Viszont a gyerekek részt vehetnek minden feladatban (persze vannak mondjuk iskolaelőkészítő feladatok, abban a 3 éves nyilván nem rughat labdába). Nekem ez szimpi, mert a gyerekek nem egyformán fejlődnek, valamiben jobbak (abból csináhatnak „nehezebb” dolgokat), van, amiben gyengébbek.

Az én gyereken tök toleráns a kicsikkel, kicsiként pedig a nagyobb lányok vették a szárnyuk alá. Szerintem ebben a korban nem az a fontos, hogy fejlesszék a gyereket, az utánzás, a szabad játék fejleszti őket, és ez egy vegyes csoportban sokkal életszerűbb.

Ami nem jó, ha túl sok a kicsit, és kevés a nagy. Nálunk az utolsó évre ez lett, ez nehezítés.

2012. márc. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
25%
A kicsiknek jó, a nagyoknak nem annyira, mert őket lefelé húzza a csoport.
2012. márc. 10. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az en kislanyom is akkor lesz 2,5 eves mikor kezdi az ovit!nekem azt mondtak h a kisebbeknek jobb mert tobbet tanulnak a nagyobbaktol!varom h milyen lesz neki!sztem nyugi jo lesz neki..,
2012. márc. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az én fiamnak bejött. Igaz ő egy vezér típus.

Megszokta, hogy bártan kommunikáljon bármely korosztállyal.

Tud mit kezdeni a kicsikkel és nem gátlásos nagyok mellett sem.

Hajrá :)

2012. márc. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nálunk(kis falu)csak ilyen van egy csoport,két óvónénivel.24 gyerek van,nagyon jól működik minden.
2012. márc. 10. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Én dolgoztam ilyen csoportban, igaz nem Magyarországon. Igazából szerintem nem volt gond, mert a gyerekek korának megfelelő dolgokat csináltunk. Pl. volt három asztal és rajzoláskor úgy ültettük le őket, hogy nagyjából azonos korúak legyenek egy asztalnál. A gyerekek többsége saját korabeli gyerekkel játszott. Igazából ez függ attól is, hogy kik dolgoznak ott, mennyire új nekik ez a helyzet és mennyire tudják kezelni. Nálunk három felnőtt volt egy csoportban így könnyen eltudtuk osztani a csoportot. Annyi, hogy néha nem könnyű a gyereknek, pl. a 3 évesnél még előfordulnak "balesetek", amit egy 6 éves kinevethet.
2012. márc. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Második: szó szerint ezt akartam írni, kicsiknél sokat fejleszt, nagynál viszont hátráltathat iskolaérettségben
2012. márc. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

én az a típus vagyok aki a gyerekét semmi pénzért nem adná vegyes csoportba, (igaz ez azért van mert ő egy elég félénk kiscsaj és a nagyok között teljesen begubózna) de én is leírom amiket hallok a barátnőimtől: egyiknek a lánya 6 éves most került be az öcsi ugyan abba a csoportba, és ott pl úgy van, hogy egy asztal van reggelizni és ki mikor akar eszik, az óvónők azt sem tudják ki evett ki nem, és a fiát a 6-7 évesek félrelökték az asztaltól így nem reggelizett, máskor egy nagyobb gyerek felemelte ebéd után úgy megszorította a hasát hogy hányt, persze ezek a kiemelt rosszak biztos van jó is, de az hogy az óvónő mondta a szülőnek hogy örülne ha a nagylány figyelne az öccsére... hát ez felháborító.

másik barátnő: lány 7 éves vegyes csoport, iskola előkészítős feladatoknál nem figyelnek a nagyokra, a kicsiket nem viszik ki pisilni, nem törlik ki a feneküket, semmit nem csinálnak. kesztyű nélkül mennek ki az udvarra... és még sorolhatnám

ami nálunk van sztem jobb, mind kicsi igaz itt is van a 3 éves lányommal 4,5 éves aki a kis csoportot ismételte, de mégis más, leülnek mind enni minden csoportnak külön dadus, aki rendezi az evéseket, együtt kézmosás ha kell óvónéni külön is megy pisilni bárkivel,

én a saját gyerekemnél jól döntöttem, de ahogy már vki írta hogy aki ilyen vezér egyéniség annál nincs gond. nálunk szépen nyílik ki a lányom, hagynak teret neki igaz itt 22-en vannak és mindig van beteg szóval még ennyien sem, ezért van idő mindenkire.

ami a halálom még hogy az udvaron lévő óvónők egy kupacban beszélgetnek mert azt gondolják a kicsikre a nagyok vigyáznak... aha. én szerencsére be tudok lesni az oviba ha az udvaron vannak és a kicsi csoportos óvónők folyton jobbra balra futkosnak a kicsik után nehogy bajuk legyen ami sztem így is kellene hogy legyen mindenhol. igaz itt csak 3 csoport van szóval nincs is sok gyerek egyszerre kint.

hát hirtelen ennyi jutott eszembe

2012. márc. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!