Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kruppos gyerekek szülei, mi a...

Kruppos gyerekek szülei, mi a teendő?

Figyelt kérdés

5 éves a kisfiam, eddig semmi baja nem volt. Ma 9kor elment aludni, 10kor elkezdett köhögni, aztán hörögni, aztán meg sírt, hogy nem kap levegőt.

Bevittük a kórházba, éjszakára bent tartják megfigyelésre krupp gyanújával.

Röviden és tömören leírná nekem vki, hogy mi ez a betegség? Mit kell tenni, ha roham van, meg lehet előzni, vagy szinten tartani, és a legfontosabb ugye kinőhető betegség???

Előre is köszönöm!



2012. márc. 11. 00:16
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen kinőhető,bár azért furcsa,hogy 5 évesen jött elő legelőször. A lényeg za,hogy tulajdonképpen ezt is egy vírus okozza,amelyik gyerek nem hajlamos a kruppra az esetleg köhög, taknyos, de akinek hajlama van rá előjöhet nála a krupp ( legalábbis ezt mondta a gyerek orvos).

Mi ilyenkor általában calcimuscot, cetirizin cseppet, esetleg spiropentet (hörgőtágító), és ha a ygeerek nagyon befulladna akkor kell a rectodelt kúp. A friss levegő sokat segít, mi ilyenkor van,hogy egész éjszaka nyitott ablaknál alszunk, jól betakarózunk,és teljsen kitárom az ablakot, a múltkor is így sikerült megúszni a kúpot(mert ha nem muszáj inkább nem adom neki) a friss levegő hatására valeamelyest jobban lett.

De van itt egy cikk nem túl hosszú,esetleg elolvashatod, de lehet már olvastad is.

[link]

2012. márc. 11. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm az infókat!
2012. márc. 11. 10:26
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom merre fele laksz és milyenek az anyagi körülményeid, de esetleg az Indiso-t érdemes kipróbálni.


[link]

2012. márc. 11. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Így van, ahogy az első leírta. Melyik kórházba mentetek, ha megkérdezhetem? Mi is nemrég voltunk kórházban ez miatt (pedig nem szoktunk járni, inkább itthon kezeljük, mert a hideg pára és a kinyitott erkélyajtó mindig beválik, +kalcium, fenistil csepp és nappal köptető)

A kórházban volt kb. 28 fok, zárt ablak, mert nem krupposokkal volt együtt a fiam, ráadásul tüdőgyulladással jött haza, a kruppja sem tartott még ilyen sokáig, mint most... Szóval a kórházban is kérdezzetek rá, hogy tudnak e ablakot nyitni, hűvös levegőt csinálni, párásító van e.

Ha fullad, akkor a kórházban steroidot adnak neki, otthoni kezelésre erre van a rectodelt kúp, de ahogy az első válaszoló is írta, csak legvégső esetben.

Bár most a fiam a kórházban már nem fulladt, csak éjjel csúnyán köhögött és máris nyomták bele a steroidot... azt hittem megőrülök.... szóval ha lehet, mi nem visszük be, bár ez a fulladás mértékétől persze nagyban függ. De nem fogjuk bent hagyni egy éjszakánál többet, most is haza kellett volna jönnünk saját felelősségre, mert itthon legalább jó levegőt tudunk neki biztosítani, a kórházban meg.... képzelheted.

Igen kinőhető, tényleg fura, hogy nálatok 5 évig semmi nem volt. Reméljük, hogy nem is lesz több ilyenben részetek!

Jobbulást!

2012. márc. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Mi Medrol nevű gyógyszert kaptunk ilyen esetre!

Ebből is van kúp is, de a gyógyszer bevételével sincs gondunk, így ezt írták! Más is kapta ezt a fajtát?

Nekünk is új még ez a betegség!

2012. márc. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A Medrol is egy szteroid tartalmú gyógyszer,legalábbis én így tudom.Apukám is ilyet szed,ízületi problémákra,de azt hiszem különböző kiszerelésekben van, tehát van kisebb és nagyobb mg-os is.Apukámnak nem tett túl jót el kezdett tőle hízni, dehát ő persze rendszeresen szedi, ti meg gondolom csak akkor ha nagyon muszáj.

Egyébként mi minig a rectodeltet kapjuk a krupppra, de tényleg csak akkor adom én is ha nagyon muszáj,mivel ugye az is szteroid,ahogy már írták is.

2012. márc. 11. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Köszönöm kedves 6. válaszoló!

Megnyugtattál, mert eddig senkinél nem olvastam, hogy ezt a gyógyszert kapták volna!

De ezek szerint ugyanaz végül is - szteroid tartalmú!

2012. márc. 11. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítő válaszokat !

A ceglédi kórházban voltunk (jobbanmondva voltak édesanyámmal, mert van egy 7hónapos lánykánk, így én nem tudtam bemenni, apukák meg ugye nem maradhatnak bent), hétfőn hazaengedték.

Az orvosok tündériek, és a nővérkék zöme is az, persze itt is van néhány boszorkány, aki inkább hadtest parancsnoknak lenne jó.

Azóta csak köhög a nagyfiú, bízom benne, hogy egyszeri alkalom volt csak!

Mégegyszer köszi nektek!

2012. márc. 16. 07:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!