Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen kérdéseket jó, praktiku...

Milyen kérdéseket jó, praktikus feltenni az első óvodai ismerkedő látogatáson (nyílt nap)?

Figyelt kérdés
2012. márc. 13. 15:15
 1/4 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, hogy ide pofátlankodok, de ez engem is érdekel.

Jövő hónapban mi is nyílt napra mennénk.

2012. márc. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mindent, amit tudni szeretnétek. Pl, választhat-e jelet, miket kell bevinnetek, milyen a napirend, milyen foglalkozások vannak, milyen programokat szerveznek, mennyi a csoportpénz stb.
2012. márc. 13. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én ezt kérdezném:

-Hányra kell érkezni? (én még otthon vagyok, a kisebbik gyerekkel, nekünk legkésőbb fél 9-re kell beérni, a nagycsoportban 8-ra.)

-Mit vigyen? (fogkefe, pohár, ágynemű, váltóruha, váltócipő, ilyenek.)

-Mikortól mosnak fogat? (Nálunk fél évig nem mostak, pedig én kértem, de azt mondták, a legtöbb gyerek életében nem látott még fogkefét. Hm)

-Mi van, ha a gyerek nem akar aludni?

-Milyen beosztásban dolgoznak az óvó nénik/dadusok?

-Mikorra kell legkésőbb érte menni?

-Mi van, ha beteg? (Igazolás kell-e, fizetni kell-e, mikor kell telefonálni.)

-Mikor van szünet, ilyenkor van-e ügyelet?

Egyébként nálunk volt egy elég hosszú szülői értekezlet, mindent elmondtak, amit tudni akartam. Jelet nem mi választhattunk, hanem ők adtak. Aminek nem örültem, de végülis ezzel egy csomó veszekedést megelőztek.

2012. márc. 13. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

- Mettől meddig van nyitva az ovi, mikor lehet reggel érkezni (nálunk pl. 8-1/2 9 között nem lehet, mert akkor van a reggeli, csak előtte és utána max. 10-ig be kell érni)

- Mi a napi rogram, mikor esznek, alszanak?

- Délután mikor kell menni a gyerekekért? Mikor mennek általában a szülők? (hogy ne az én gyerekem legyen az utolsó, aki ott marad)

- Vannak-e foglalkozások? Milyen gyakran, milyenek? (pl. ének, torna, rajzolás, esetleg angol, úszás)

- Vannak-e "külső" programok? Pl. bábszínház, játszóház látogatás.

- Miket kell bevinni, mi az, amit ők biztosítanak? (nálunk 1 szett csereruhát kell bevinni azon kívül, ami rajtuk van. Játszós overállt adnak az udvarra, takarót adnak. Vinni kell havi 1 db szalvétát, folyékony szappant, 100-as zsepit, wc papírt). Törülközőt adnak nekik. Fogkefét, fogkrémet szoktak még kérni.

- Hogyan, mikor van fogmosás?

- Milyen "rendezvények" vannak, ahol szülők is részt vehetnek, ezek kb. mikorra esnek? (Pl. farsang, ballagás)

- Szülői értekezletek vannak-e, vagy fogadóórák?

- Nyári ill. téli szünet mikor lesz? Nyári szünetben van-e helyettesítő ovi vagy mi a teendő, ha a szülő nem tud mondjuk 1 hónapot otthon lenni, amíg az oviszünet van?

- Lehet-e jelet választani vagy ők osztanak? Pl. ha volt már bölcsis, viheti-e tovább az oviba a bölcsis jelét? Miket kell a jellel megjelölni? (nálunk csak a cipőt, a ruhákat nem)

- Kell-e havi/negyedéves csoportpénzt beadni, mennyit?

- Betegség esetén mi a teendő? (nálunk 3 napnál hosszabb hiányzás esetén kötelező az egészséges igazolást vinni az első napon, amikor újra megy)

- Mennyit kell havonta fizetni?

- Mikor kell lemondani legkésőbb étkezést, hogy ne kelljen érte fizetni? (pl. család elutazik, ezért pénteken nem megy a gyerek. elvileg, ha időben szólsz, akkor az aznapi gondozási+étkezési díjat nem kell kifizetned)

- Vegyes csoportok vannak vagy korcsoportok szerint kis/középső/nagycsoport?

- Ki lesz konkrétan az óvónője a gyerekemnek?

- Van-e beszoktatás, ha igen, hogyan zajlik?

- Hány gyerek van egy csoportban?

- Én megnézném a csoportszobát, udvart, öltözőket, mosdókat, stb. - bár biztosan meg is mutatják nektek. (pl. szekrényben mennyi hely van a gyerek cuccainak. Meg kell-e valakivel osztani a szekrényt, vagy 1 gyerek kap 1-et)


De szerintem mindent el fognak mondani úgyis.

2012. márc. 13. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!