Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az óvodai beszoktatási szokáso...

Az óvodai beszoktatási szokások ovinként változóak?

Figyelt kérdés
Eldöntöttük melyik oviba menjen a kisfiam ősszel,(már ha felveszik, mert körzetileg nem oda tartozunk), voltunk nyílt napon, viszont én elfelejtettem megkérdezni, hogy hogyan zajlik a beszoktatás. Kisfiam nem bölcsis, és sajnos fél a gyerekektől,(egy játszótéri incidens óta) és még soha nem hagytuk idegen helyen, s úgy érzem lehet kicsit nehezen fog menni a beszoktatás. Ezért mindenképp szeretnék vele ott maradni legalább pár napig. Viszont ma hallottam hogy az általunk kiszemelt oviban rögtön első nap ott kell hagyni 1 órára legalább. Én ezt nem szeretném. Lehet kérni hogy maradjak ott vele, főleg ha látom a gyereken hogy kikészül, vagy emiatt inkább nézzek másik ovit? Vagy csak én kerítek túl nagy feneket ennek a dolognak? mert kolléganőm szerint igen. :( én viszont úgy sajnálnám, ha sírna, amiért ott hagytam rögtön.
2012. márc. 14. 14:15
 1/6 anonim ***** válasza:

A mi ovinkban is hasonló a beszoktatás, nem lehet ott maradni. Viszont a szülőin elmondták, hogy még az ovikezdés előtt látogassunk el az oviba, csak úgy játszani az udvaron, szétnézni a csoportokban. Az én fiam is elég visszahúzódós tipus, így az utolsó két hét minden délelőttjét ott töltöttük.

Már csak azért is jó volt, mert így minden óvónénit, dadust megismertünk :) imádják is a fiamat. Bár az első hónap nagyon sírósra sikeredett, de most már igazi cserfes kisóvodás vált belőle.

2012. márc. 14. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
ha most fog elszakadni először az anyjától persze hogy fog sírni!minden gyerek sír amikor az első elválás megtörténik csak nektek elég későre húzódott!megfogja szokni,sasjnos nem lehetsz vele 20 éves koráig,mert gondolom azért dolgozni muszály!téged jobban meg fog viselni mint őt!miért nem jártok gyerekközösségbe?
2012. márc. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

szó nincs arról hogy most fog elszakadni először tőlem, vagy hogy nem járunk közösségbe

szeptember óta dolgozom 4 órában, addig nagyi vigyáz rá, és járunk mindenfelé, játszótér, nyílt napok, légvárbuli, stb

csak egyszerűen kialakult benne egy félelem, a játszón egyszer egy kislány bántotta, utána meg a barátnőm kisfia megijesztette, és azóta fél a gyerekektől

pl imádja a trambulint, de csak akkor megy be, ha egyedül lehet, amint más is menne, ő egyből sprintel kifelé, és látom az arcán a félelmet, a stresszt

2012. márc. 14. 14:41
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia! Igen, óvodánként változó, hogy csinálják, sőt, nálunk anno azt mondták, nem lehet ott maradni, majd aznap reggel, mikor vittem a gyereket, mondták, hogy mégis, aki akar, maradhat… nem tudom, hogy csak ezért volt-e, hogy összvissz ketten maradtunk szülők.


Megoszlanak a vélemények, hogy kell-e a szülős beszoktatás vagy sem, én azt gondolom, igen, és azt is, hogy tök egészséges, ha egy 3 éves gyerek nem akar ottmaradni vadidegenekkel rögtön.

Jó ötlet, hogy járjatok be az oviba, bár nem tudom, nálatok hogy van, nálunk, mivel vegyes csoportok vannak, a nagyobbaknak már augusztusban újra kezdődik az ovi, a kicsik pedig csak szeptemberben kezdik, szóval nyár végén mi bejárogattunk, mikor az udvaron voltak.


Ha látják az óvónők, milyen kis félős a kisfiad, biztos adnak tanácsot.

2012. márc. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen,óvodánként,sőt nálunk csoportonként (óvónőnként) változó a beszoktatás.A mi csoportunkban anno az óvónők kifejezetten kérték,hogy ne maradjon ott egy szülő sem egyáltalán,rögtön egyedül kellett hagyni őket,első perctől kezdve.
2012. márc. 15. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Óvodánként változó. Nálunk sem volt beszoktatás, ott kellett hagyni a gyerekeket első nap, és ebéd után értük menni. Természetesen volt olyan kisgyerek, aki sírt.

Viszont az a baj, hogy 1-2 szülő bemegy, mások meg nem akkor a többi gyereket is felzaklatjátok. Nálunk volt erre példa.

2012. márc. 30. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!