Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 éves gyerkőcnek mennyi...

3 éves gyerkőcnek mennyi C-vitamint lehet adni naponta (náthás időszakban)? 200-300 mg már sok lenne?

Figyelt kérdés
2012. márc. 16. 08:11
 1/8 anonim ***** válasza:
Normális keretek közt olyan nincs, hogy sok, mert a C vitamint a szervezet nem raktározza el, hanem csak annyit, amennyi kell, a többi távozik, azaz kipisili az ember. Ezért is kell minden nap bevenni.
2012. márc. 16. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
ezt én is tudom, köszönöm. De egy idő után, a nem megfelelő dózis (kor alapján) a vesét károsíthatja.
2012. márc. 16. 08:48
 3/8 anonim ***** válasza:
tudtommal a kálcium a fontos náthás időszakban. adj neki multivitamint, az megfelelő mennyiségben tartalmaz mindenféle vitamint, és nem kell külön külön adni.
2012. márc. 16. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én 500 mg-ot adok naponta a 3 éves kislányomnak.

22F

2012. márc. 16. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Még valami: A gyerekorvos mondta, hogy ennyit adjak be, szóval a 200-300 mg nem sok.

22F

2012. márc. 16. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
náthás időszakban adj neki nyugodtan,amennyit csak akarsz. Ha meggyógyul, akkor pedig kevesebbet. Én legalábbis így szoktam. de valóban, kálcium is kell.
2012. márc. 16. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
kálcimusc vagy kalcikid, vagy bármilyen pezsgőtabletta.
2012. márc. 16. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek! Főleg a 22 F -nak. Nagyon hasznos volt, így nyugodtan adok neki többet. Sokszor írtam már, de le a kalappal előtted. Jó helyre született a kislányod, nagyon szép élete lesz melletted.
2012. márc. 16. 09:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!