Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan csillapítjátok a lázat?

Hogyan csillapítjátok a lázat?

Figyelt kérdés

Engem a család hülyének néz, hogy első körben alternatívan próbálom levinni a lázat, a hőemelkedéssel nem is foglalkozom annyira. Gyógyszer akkor adok, ha 39 fölé megy. Amúgy vizes lepedőzöm vagy hűtőfürdöztetem.

Ti hogy vagytok ezzel?



2012. márc. 16. 08:42
 1/7 anonim ***** válasza:
33%

Szintén zenész. Hőemelkedéssel én sem foglalkozom, 38,5 körül már elkezdem csillapítani hűtőfürdővel. Ha nem viszi le, sőt efölé menne a láza, akkor adok kúpot, vagy szirupot.

Múltkor 3 napig lázas volt a fiam, de nem vittem orvoshoz, a család már kivolt, hogy hogy lehetek ilyen felelőtlen, de én éreztem, hogy nem lehet nagyon beteg, látszott rajta, egyszerűen más tünete nem volt. Aztán szépen elkezdett kibújni 3 foga. Attól volt. Lassan 3 éves a fiam.

2012. márc. 16. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Anyukám az a típus aki 37,1nél már lázcsillapítót adott nekem. Meg is lett az eredménye. A legtöbb gyógyszer nem használ, csak nagyobb dózisban veszem be.

A hőemelkedésre felfigyelek, de nem foglalkoztat nagyon. Küzd a kis testük annyi az egész. Ebbe szerintem nem szabad belekontárkodni.

2012. márc. 16. 08:47
 3/7 anonim ***** válasza:

Tényleg így gondolom én is. Én magam sem veszek be gyógyszert pl fejfájásra, csak ha már tényleg elviselhetetlen.

A fiamat sem gyógyszerezem, ha nem muszáj. Hadd dolgozzon a kis immunrendszere.

(1.)

2012. márc. 16. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
38-ig nem foglalkozom vele. 38,5-től csillapítok, kivéve ha este, akkor már 38-tól csillapítok, hogy nem menjen fel neki éjszakára. Nurofen szuszpenziót használok. Én a hűtőfürdőt "kínzásnak" tartom. Beteg, lázas, gyermeket a vizes lepedőbe csavarni, vagy éppen hűtő fürdőzni. De én ilyen vagyok. Anyukám is gyógyszert adott, csak végső esetben alkalmazott hűtőfürdőt.
2012. márc. 16. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

38-tól foglalkozok a lázzal. Gyógyszer, ha az sem hat, akkor kis vizes borogatások (a hűtőfürdő nálunk fordítottan hatott, csak még magasabb lett a láz), vékony pizsama, mert nem szabad ilyenkor bebugyolálni.

Ha semmi nem hat, akkor irány az orvos.

2012. márc. 16. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
38,2-től csillapítom a lázat orvosi tanácsra. Első körben Panadol vagy Nurofen sziruppal, kiegészítésként kúpot adok, ha még nem telt el a négy óra és megint megy fel a kicsim láza.
2012. márc. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én 38 foktól csillapítom a lázát, bár tudom, hogy 38,5-től javasolt. Viszont a 39 fölötti csillapítás szerintem már nem jó, túl sokáig vársz vele, ha megvárod a 39 fokot! 4 éves kislány anyukája.
2012. márc. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!