Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » SOS! 1,5 évesnek 18 hónapos...

SOS! 1,5 évesnek 18 hónapos oltás utáni lázat mivel (kúp vagy szirup) és hány foknál csillapítjátok?

Figyelt kérdés
2011. jún. 15. 10:57
 1/4 anonim ***** válasza:

Elsőként azzal, ami otthon van (Nurofen, Panadol, kúp vagy szirup, ill. a Naturlandos kúp, amit csak az orvos írhat fel, mert annyira erős, meg a jó öreg természetes módszer, a hűtőfürdőzés).

Lázat 38,0-tól kell csillapítani (ez alatt hőemelkedés van csak), azzal, ami hat a te gyerkőcödnél. Nálunk a Nurofen és a gyógyszertári kúp vált be, más a Panadolra esküszik.

Ha hűtőfürdőzni kell, akkor előtte adj neki lázcsillapítót, és csak pár perc elteltével kezdd el a fürdőzést, így nem fogja a hideg rázni közben (dokim tanácsa).

2011. jún. 15. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én ilyen korban már a nurofen szirupot adtam a lányomnak (nem akartam az oltás után még kúppal is "kínozni").

Oltás után én már hőemelkedésnél adtam csillapító szert, nehogy éjjel álmában felmenjen a láza.

2011. jún. 15. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hát, én bizony nem vártam meg, míg felmegy 38 fokra. Főleg, ha az estébe szaladtunk bele. Nurofen kúpot adtam, gyorsabban hat, mint a szuszpenzió és a gyomrát sem terheli. Gyorsan hat!
2011. jún. 15. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek.

Kapott kúpot, most még alszik, ha felkel, meglátjuk, milyen állapotban lesz. Ha továbbra is lázas, akkor bevetjük a hűtőfürdőt is.

2011. jún. 15. 15:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!